Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Szczęśliwy finał starań Reanimacji

Przedstawiciele Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego przeprowadzili dziś na ul. Gabriela Narutowicza w Jaworze kontrolę dotyczącą usunięcia nieodpowiedniego stanu technicznego ulicy.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

Było to wynikiem działań Ruchu Obywatelskiego "Reanimacja", który od lat walczył o budowę obwodnicy miasta w ciągu drogi S3, wyprowadzenie ciężkiego transportu kruszyw z miasta oraz modernizację drogi krajowej nr 3 przebiegającej przez Jawor. Kiedy modernizacja jaworskiego odcinka DK3 została przerwana, przedstawiciele "Reanimacji" wzmogli swoje działania, m.in. interweniując u Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego. Ten zobowiązał GDDKiA do remontu drogi. Prace dobiegły końca i stąd dzisiejsza kontrola ich wykonania.

- Jako przedstawiciel "Reanimacji" uczestniczę w odbiorze końcowym drogi DK3, przebiegającej przez miasto Jawor, a konkretnie ul. Narutowicza, która została naszym pismem zgłoszona do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego jako zagrożenie obiektu budowlanego. W związku z tym dzisiaj odbył się odbiór i wykonanie decyzji nałożonej przez WINB na Generalną Dyrekcję - mówi Jan Gawroński z Ruchu Obywatelskiego "Reanimacja".

Mieszkańcy są zadowoleni z wykonanych prac i jednocześnie apelują do kierowców o wspólną dbałość o nową infrastrukturę, m.in. nie rozjeżdżanie pasów zieleni znajdujących się przy drodze, co niestety znacznie pogarsza estetykę. 

- Nie wnosimy żadnych zastrzeżeń, z wyjątkiem drobnych popraw kosmetycznych, które są na bieżąco dokonywane. Mamy uwagi do drzewostanu, który nie powinien się znaleźć w pasie drogowym. Obecnie nie widzimy jakichkolwiek mankamentów czy niedoróbek w sensie technicznym - dodaje przedstawiciel "Reanimacji".

Przypomnijmy, że w styczniu zeszłego roku w siedzibie wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad doszło do spotkania Jana Gawrońskiego z "Reanimacji" oraz wicestarosty Arkadiusza Baranowskiego z dyrektor oddziału GDDKiA Ewą Bojarczak i zastępcą dyrektora Jackiem Mozalewskim. Rozmowy dotyczyły niedokończonego remontu odcinka drogi krajowej nr 3, biegnącego przez miasto Jawor. Wówczas ze strony GDDKiA padła deklaracja o kontynuacji remontu DK3.

- Jest to finał naszych wieloletnich działań i starań o remont drogi krajowej nr 3, przebiegającej przez miasto Jawor od ul. Narutowicza aż do ul. Mickiewicza. Remont się już prawie zakończył, mamy piękną drogę, która zostanie oddana do użytkowania - kończy Jan Gawroński.

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

hohoho
hohoho25 stycznia o 16:54
Co wy na to jaworzanie?
http://legnica24h.pl/foto-mpk-wzbogacilo-sie-o-dwa-nowe-autobusy,1145,a.html
Lubię to! 1
:(
:(hohoho25 stycznia o 17:36
Niektórzy widać mają problem z rozróżnieniem efektywności od efektowności. Jaki zarządca, taka flota, jaworzanie widać zdecydowanie gorzej trafili. Jedno gospodarze miast wprowadzają nowoczesna komunikacje miejską, a w Jaworze zakupiono drogo 2 stare smrodliwe rzęchy, które ktoś wycofał z obiegu i to w dodatku wyłącznie (w 100%) ze środków gminy, bez żadnego zewnętrznego dofinansowania.
Lubię to! 2
obserwator
obserwator25 stycznia o 12:54
Jadę codziennie tą ulicą i wiem, że pasy zieleni niszczą najbardziej właściciele posesji przy tej ulicy, parkując swoje pojazdy. Oprócz nich i osób je odwiedzających nikt inny tam nie parkuje. Zaparkowane są zawsze te same pojazdy. To właśnie oni doprowadzili do tragicznego stanu pasów zieleni jeszcze przed remontem ulicy.
Lubię to! 4
ktoś
ktośobserwator27 stycznia o 17:02
a gdzie mają parkować? Parkingi robi się pod blokami, w rynku, ale nie przy tej trasie :-(
Lubię to! 0
jauer
jauer25 stycznia o 12:52
Gawroński na Starostę Jawora !! Chłop zrobi wreszcie porządek z drogami w powiecie
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.