Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Sybiracy są wśród nas

Dniu 5 listopada br. w sali obrad Urzędu Gminy Paszowice odbyło się zebranie członków Koła Sybiraków. Podczas spotkania wybrano nowego prezesa, którym została jednogłośnie p. Wiesława Pieniążek.

Fot. UG Paszowice /materiał prasowy © UG Paszowice

Przy herbacie, kawie i słodkim poczęstunku sybiracy mieli również okazję porozmawiać i powspominać dawne tułacze czasy. Zostały przeczytane fragmenty wspomnień nieżyjącego już sybiraka Aleksandra Pieniążka ( założyciela koła w Paszowicach), które ukazały się w książce pt. „Legniccy sybiracy”. Czas szybko leci. Najstarsi sybiracy w Paszowicach mają ponad 90 lat. Wszystkim życzymy dużo zdrowia. Przekazujcie swoje wspomnienia wnukom i prawnukom. Uczcie prawdziwej historii o ciężkich latach zsyłki.

Sybiracy dziękują Wójtowi Gminy Paszowice za udostępnienie sali i miłe przyjęcie.

 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.