Logo Jawor24h.pl
Reklama
Mieszkanie Plus. Zamieszkaj w Zgorzelcu!
Pracuj bezpiecznie za granicą. www.jestemmobilny.eu

Święto Niepodległości w przedszkolu w Męcince

W poniedziałek 13 listopada w Przedszkolu w Męcince odbyła się uroczystość z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Fot. materiały prasowe

Na początku przyjmując postawę szacunku „Baczność!”, maluchy wysłuchały hymnu narodowego. Prowadząca część artystyczną wyjaśniła wagę i znaczenie tego polskiego święta narodowego.

Dzieciom przypomniane zostały najważniejsze symbole narodu polskiego. Następnie przedszkolaki z grupy „Krasnale z Planety Dobroci” zaprezentowały interpretację ruchową do dwóch polskich pieśni legionowych: „Przybyli ułani” i „Pierwsza kadrowa”.

Wydarzenie to jest także jednym z działań programowych innowacji pedagogicznej pt. „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, która jest kontynuowana również w bieżącym roku przedszkolnym.

Głównym przesłaniem przedstawienia było zwrócenie się w kierunku wartości jaką jest PATRIOTYZM – MIŁOŚĆ DO OJCZYZNY. Zaś bohaterom, którzy polegli w walce o naszą WOLNOŚĆ, winniśmy PAMIĘĆ I SZACUNEK – dowiedzieli się najmłodsi.

Autor: Beata Bednarczyk

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.