Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Święto Chleba i Piernika w Jaworze (PROGRAM)

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najsmakowitszych wydarzeń w naszym kraju - Święto Chleba i Piernika w Jaworze. Impreza startuje w piątek 25 sierpnia oficjalną paradą chleba. Na scenie wystąpią Grzegorz Hyży i Natalia Nykiel.

Fot. UM Jawor © UM Jawor

Przez trzy dni czeka nas moc atrakcji. Święto to prawdziwa uczta dla wszystkich, którzy cenią wspaniałą zabawę, klimat wielkiego święta i folkloru oraz występy estradowe. Serdecznie zapraszamy do spędzenia wraz z rodziną niezapomnianego weekendu w Jaworze - Polskiej Stolicy Chleba i Piernika!

Święto Chleba i Piernika wyrosło z tradycji jaworskiej ziemi, z bogato zapisanych kart historii.Święto Chleba i Piernika łączy sztukę i najwyższy kunszt piekarniczy z różnorodnością smaków, gatunków i metod wypiekania. Promuje i kultywuje staropolskie tradycje związane z pieczywem i piernikami. W roli głównej - chleb jaworski. Jego siła tkwi w smaku, a skład i receptura są dalekie od wielkoprzemysłowych produkcji. Na deser Piernik i bicie rekordu na najdłuższy piernik w Polsce, który obecnie wynosi 46m 10cm. Oprócz uczty dla ciała, również uczta dla duszy, czyli liczne koncerty, pokazy, rozstrzygnięcie konkursu na piekarza roku i rzeźbę piekarsko-cukierniczą, a także wybory Miss & Mistera Ziemi Jaworskiej. 

Zapraszamy do Jawora - Miasta Chleba i Miasta Pokoju.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jaworzanka
jaworzanka25 lipca 2017 o 11:28
Jak nie robią nic źle jak remontują nam drogi też źle...Polaczką nigdy nikt nie dogodzi...

Lubię to! 3
kropka
kropka24 lipca 2017 o 19:41
Święto Chleba i Piernika to będzie totalna klapa dla przyjezdnych. W porównaniu z ubiegłymi świętami trudno będzie o dobrą organizację parkingów, ruchu osobowego. Może odwołać święto ?
Zapewne w poniedziałek mnóstwo mieszkańców spóźni się do pracy z uwagi na korki .
Zamknąć 1 Maja i Poniatowskiego do skrzyżowania. Objazdy na Jelenia Górę ( Bolków) przez Zębowice, Paszowice.

Czym teraz zachęcą turystów panowie z promocji ( bez wizjonerstwa) miasta?
Turyści nauczeni taką sytuacją będą omijać Jawor, a szkoda.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.