Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Strażackie pożegnanie wakacji

„Strażackie pożegnanie wakacji” - pod taką nazwą zorganizowano w Malczycach spotkanie szkoleniowo - rekreacyjne dla młodzieżowych drużyn pożarniczych. Za organizacje przedsięwzięcia odpowiedzialna była jednostka OSP w Bolkowie.

Fot. materiał prasowy © materiał prasowy

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolkowie przeprowadziła ćwiczenia o profilu przeciwpożarowym na użytkowanym przez siebie terenie  w miejscowości Malczyce. W szkoleniach uczestniczyło ponad 30 dzieci i młodzieży z jednostek OSP Bolków, OSP Lipa , OSP Kaczorów i OSP Ujazd Górny. Spotkanie rozpoczęto pokazem kolorowych flar dymnych, po krótkim apelu członkowie MDP zorganizowani w grupy mogli zobaczyć jak wyglądają działania w czasie akcji poszukiwawczo-ratowniczych. W tym miejscu należą się wielkie podziękowania dla Jednostki Poszukiwawczo- Ratowniczej "Baryt" za pokazanie i udostępnienie dwóch jednostek pływających wraz z samochodami terenowymi i przyczepami do transportu łodzi. Dzięki pomocy JPR Baryt oraz GRP Proboszczów podopieczni z młodzieżowych drużyn pożarniczych mogli przepłynąć łodziami po Odrze pod okiem wyszkolonych ratowników, co sprawiło uczestnikom niesamowitą radość i podniosło ich sprawność  i doświadczenie.

W dalszej części spotkania uczestnicy odbyli szkolenie z pierwszej pomocy poprowadzone przez Krzysztofa Napierałę, na co dzień ratownika z KP PSP w Jaworze, gdzie mogli spróbować m.in. takich rzeczy jak zakładanie kołnierza ortopedycznego czy resuscytacji krążeniowo oddechowej na fantomach ćwiczebnych.

W dalszej części, każdy mógł spróbować jazdy w terenie quadem ratowniczym należącym do jednostki ochotniczej straży pożarnej z Bolkowa.   

Po zakończeniu pokazów i szkoleń przyszedł czas na odpoczynek przy wspólnym ognisku z pieczonymi kiełbaskami.

Tak "po strażacku" zakończono wakacje. Uśmiechy i radość młodzieży była najlepszym dowodem na to, że w ten właśnie sposób szkolenie udało się organizatorom, dlatego też OSP Bolków zapowiedziała, że takie spotkania dla młodzieży będą organizowane cyklicznie. Przewiduje się przeprowadzenie kolejnych ćwiczeń ratowniczych w warunkach zimowych.

W tym miejscu OSP w Bolkowie pragnie podziękować wszystkim tym którzy pomogli w organizacji tak wspaniałego przedsięwzięcia, a w szczególności instruktorom i osobom sprawującym pieczę nad młodzieżą.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.