Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Logo Jawor24h.pl
© MBP

Udostępnij:

Spacerkiem po... stacji uzdatniania wody

W plenerze

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze zaprasza na cykliczny spacerek po Jaworze.

- Tym razem wybieramy się do Parku Miejskiego i zlokalizowanej tam stacji uzdatniania wody i przepompowni. Chętnych spacerowiczów zapraszamy o godzinie 11:00. Zbiórka przed ECMEN-em - zachęcają pracownicy jaworskiej biblioteki. 

Przewodnikiem po obiekcie będzie pracownik stacji - Arkadiusz Walasik.

Stacja uzdatniania wody działa w Jaworze od przełomu XIX i XX wieku. Znajdują się w niej urządzenia do przepompowywania wody z 11 studni położonych na terenie parku oraz do jej uzdatniania.

W związku z rozwojem nowych technologii, stacja przeszła kilka modernizacji, aby sprostać oczekiwaniom odbiorców. Teraz zbliża się kolejna, podczas której stare urządzenia działające od ponad stu lat zostaną zastąpione nowymi. Warto więc wykorzystać okazję i zobaczyć to, co niedługo będzie już historią.

15 listopada 11:00
ECMEN
Wstęp wolny
Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.