Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Śmiertelne potrącenie pieszego pod Grzegorzowem

W dniu 29.12.2017 r. przed godz. 23.00 na 54 km drogi wojewódzkiej nr 363, pomiędzy Luboradzem a Jaworem doszło do wypadku drogowego.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że w trakcie wymijania się z innym pojazdem kierujący samochodem m-ki Lancia, 45-letni mieszkaniec Jawora potrącił pieszego, 61-letniego mieszkańca gm. Mściwojów. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu. 

Przeprowadzone badanie wykazało, ze kierujący samochodem był trzeźwy, natomiast od pieszego została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Dalsze czynności w tej sprawie, mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności i przebiegu tego zdarzenia będzie prowadzić KPP w Jaworze.

Możemy potwierdzić, że pieszy poruszając się poza terenem zabudowanym, po zmroku nie posiadał niestety żadnych elementów odblaskowych.

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

Reklama

Komentarze (11)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

aga
aga4 stycznia o 12:37
Kiedy przybyły hieny z firm odszkodowawczych ?
Lubię to! 4
.
.2 stycznia o 19:44
Mysle,ze w każdym takim przypadku, widząc tak poruszającego się pieszego należy dzwonić na policję. To nie donosicielstwo,to w ramach nauki.
Lubię to! 0
Jawor
Jawor2 stycznia o 19:43
31.12 przed godziną 20 ta, taka sama sytuacja,kobieta ubrana na czarno idzie poboczem w kierunku Piotrowic, kawałek za mostem Piotrowickim.
Lubię to! 0
Kierowca z Przyrzecza
Kierowca z Przyrzecza2 stycznia o 13:01
Piesi nie zdają sobie sprawy, jak duże zagrożenie dla samych siebie stwarzają. Chodzą na ciemno ubrani, bez żadnych odblasków. W okresie świątecznym w Jaworze dwa razy PRAWIE potrąciłem osobę na pasach, która oczywiście szła chodnikiem ubrana na ciemno a potem od razu weszła na pasy, na chodniku nie widziałem ich wcale, a na pasach dopiero jak byli w połowie. Nieźle się przestraszyłem jak nagle zobaczyłem kogoś na pasach, 10m przed autem, dobrze że to miasto to jechałem 40km/h
Lubię to! 4
Mieszkaniec
Mieszkaniec2 stycznia o 12:42
Przede wszystkim sami zadbajmy o swoje bezpieczeństwo... nie wymagamjmy odblaskow od gminy i poboczy, myślę że kamizelka odblaskowa za 5 zł spowodowalaby brak tej tragedii zarówno dla kierowcy jak i pieszego.
Lubię to! 6
mieszkaniec
mieszkaniec2 stycznia o 12:32
Brak odblasków to duży problem. Gmina mogłaby pomyśleć o zamówienia kamizelek dla każdego mieszkańca właśnie na takie okoliczności.
Lubię to! 8
B
Bmieszkaniec2 stycznia o 12:39
Jak ktos nie ma wyobrazni, to gmina z kamizelkami nic nie da....
Lubię to! 2
p
pmieszkaniec2 stycznia o 13:09
Gmina nie jest od tego żeby myśleć, jak ktoś nie ma mózgu to mu nic nie pomoże. Sam raz mało co nie przetrąciłem kogoś autem ze 2 lata temu w takiej samej sytuacji, tez przy mijaniu się z innym pojazdem, tylko ten pajac u mnie miał jeszcze słuchawki na uszach.
Lubię to! 2
grieg
griegmieszkaniec2 stycznia o 13:37
Kamizelka za 6 zł - DWA piwa, wstydziłbyś sie naciągać kogokolwiek. No cóż, majątek, jak mam iśc po nią do gminy, to sam kupie, w końcu to moje zycie i moje bezpieczeństwo
Lubię to! 4
kropka
kropka2 stycznia o 12:26
Brak pobocza - gminy powinny zadbać o wycinki drzew przy drogach i wykonac pobocza na odcinkach, gdzie ludzie przemieszczają się między wioskami. 70 lat po wojnie a wciąż nie ma chodników
Lubię to! 10
makak
makakkropka4 stycznia o 23:33
Taa chodnik przy drodze Jawor-Luboradz. To jak chodnik przy drodze legnica-jawor. Chodzenie tymi drogami bez odblaskow nocą to prawie pewna śmierć. A to nie jest gminna droga z tego co wiem.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.