Logo Jawor24h.pl
Osiedle Kamionka - Nowoczesne osiedle dla Ciebie
Reklama
Lodziarnia Marceli w Jaworze
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Skarb Lasu Mnichów w Męcince

Skarb Lasu Mnichów to składająca się z czternastu stacji w formie murowanych kapliczek Droga Krzyżowa z 1740 roku, znajdująca się na północno-zachodnim zboczu góry Górzec (445 m n.p.m.), będąca fragmentem Szlaku Cysterskiego.

Skarb Lasu Mnichów w Męcince © Paweł Sasiela

Kalwaria z Lasu Mnichów mieści się dokładnie w połowie Szlaku, pomiędzy Lubiążem a Krzeszowem. Historia tego miejsca sięga średniowiecza, gdy istniał tu niewielki zameczek. W jego ruinach w XVII wieku wzniesiono kaplicę pielgrzymkową. Wejście na Drogę Krzyżową otwiera tzw. Domek Pustelnika, natomiast na szczycie góry znajduje się kaplica z obrazem św. Krzyża. Las otaczający drogę nazwany jest Lasem Mnichów. Corocznie parafia pw. św. Andrzeja Apostoła organizuje w tym miejscu pielgrzymkę.

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.