Logo Jawor24h.pl
Reklama
Get Adobe Flash Player. Embedded with the help of embed-swf.org.
Przyjdź do Salonu Play w Jaworze

Sesja Rady Gminy Mściwojów

We wtorek, 31 stycznia odbyła się XXIV sesja Rady Gminy Mściwojów.


Podczas sesji radni przyjęli informację z pracy Wójta Gminy w okresie między sesjami, a także wysłuchali wykładu nt. zmiany w ustawie o ochronie zwierząt – program ochrony nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganie bezdomności zwierząt w 2017 r. Powyższy temat przedstawiła gościnnie prezes jaworskiego TOZ-u Pani Teresa Prokopek-Stępniak.

Następnie radni podjęli uchwały: w sprawie zmian budżetu gminy na 2017 r.; w sprawie przyjęcia planu pracy Rady Gminy na 2017 r.; w sprawie przyjęcia planów pracy stałych komisji Rady Gminy na 2017 r.; w sprawie szczegółowych zasad przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat oraz trybu pobierania opłat; w sprawie zmiany uchwały Nr XXXV.211.2014 Rady Gminy Mściwojów z dnia 29 stycznia 2014 r. w sprawie określenia wysokości oraz szczegółowych warunków i trybu przyznawania i zwrotu zasiłku celowego na ekonomiczne usamodzielnienie.

W trakcie posiedzenia wójt Mariusz Foryś poinformował zebranych o panującej ptasiej grypie na terenie gminy. W ostatnim czasie wyłowiono w sumie 20 martwych łabędzi ze zbiornika wodnego w Mściwojowie. Dziś Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jaworze potwierdził obecność wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków u łabędzi padłych w zbiorniku wodnym w Mściwojowie. Wirus został oznaczony jako H5N5 o zniżonej zjadliwości do H5N8. Hodowcy drobiu zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania zasad bioasekuracji.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.