Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Seniorzy obradowali

W piątek odbyło się kolejne posiedzenie Jaworskiej Rady Seniorów. Na początku rajcowie podsumowali dotychczasowe inicjatywy, a także kontynuowali prace nad regulaminem JRS. Następnie przyjęto wnioski.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

- Na posiedzeniu Jaworskiej Rady Seniorów udało nam się zatwierdzić trzy wnioski dotyczące bardzo ważnych spraw. Pierwsza sprawa to jakość powietrza, którym oddychamy. Wnioskujemy do burmistrza o upoważnienie osób, które będą uprawnione do wejścia w obecności Policji na posesję, do mieszkań, domów w celu sprawdzenia co jest spalane, w jaki sposób, pobrać próbki popiołu do analizy. Nie można zezwolić, aby nas, mieszkańców miasta zatruwali nieodpowiedzialni ludzie. Akcja edukacyjna prowadzona przez Urząd Miasta w Jaworze jest mało skuteczna i niewystarczająca. Jest odpowiednie prawo i wystarczy je egzekwować. Zanim podłączymy się do sieci ciepłowniczej lub wymienimy kotły to nie będzie już czym oddychać. Liczymy na błyskawiczną reakcję burmistrza, gdyż sezon dla trucicieli trwa - podkreśla Stanisław Hońdo, przewodniczący Jaworskiej Rady Seniorów.

Kolejny wniosek dotyczył usuwania pni po ściętych drzewach.

- Drugą sprawą, a jednocześnie problemem dla pieszych są wystające, nieusunięte pni drzew po ściętych drzewach. Nie ma w zwyczaju usuwania pni w mieście na chodnikach, drogach w parku. Procedura jest prosta, po ściętym drzewie, natychmiast należy usunąć pień, który jest niebezpieczną przeszkodą. Wnioskujemy do burmistrza o zdyscyplinowanie podległych sobie służb, do wykonywania swoich zadań w sposób profesjonalny. Pień powinien być sfrezowany, a miejsce po nim wyrównane i naprawione - dodaje przewodniczący.

Radni pochylili się również nad problemem przestrzegania przepisów ruchu drogowego  w strefach zamieszkania.

- Natomiast trzeci wniosek dotyczy inspekcji "stref zamieszkania" oznakowanych znakami drogowymi D40 i D41. Strefy są bardzo często zaznaczone na wyrost, prawa obowiązujące nie są respektowane. W granicach strefy zamieszkania obowiązują szczególne wymogi. Przede wszystkim pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem, obowiązuje kategoryczny zakaz parkowania pojazdów. Jeżeli taka strefa jest już wyznaczona to wnioskujemy o umieszczenie pod znakami tablic opisujących znaczenie tego znaku, tak jest praktykowane w wielu miastach. Takie działania będą służyły bezpieczeństwu pieszych, szczególnie seniorów oraz dzieci - zauważa Stanisław Hońdo.

Radni JRS zamierzają na bieżąco monitorować realizację wszystkich wniosków i naciskać na ich szybką realizację. Wnioski skierowane zostały również do policji, w celi zaznajomienia z ich treścią.

Reklama

Komentarze (15)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Stanisław Hońdo
Stanisław Hońdo23 grudnia 2017 o 11:58
Poziom debaty internetowej, to poziom bliski dna. Pseudo znawcy wszystkiego, opluwacze wszystkiego i wszystkich. Może wy pokażecie, oprócz anonimowego paplania, co potraficie sensownego zrobić. Wasza zła energia, z tej nienawiści, was po prostu zżera.
Zajmijcie się świętami, ale czy wiecie co to są święta?
Lubię to! 1
internauta
internautaStanisław Hońdo23 grudnia 2017 o 12:08
Panie Stanisławie, Pana wypowiedź obraża wszystkich internautów, trochę się Pan zagalopował, mimo wszystko życzę Panu pokoju ducha nie tylko od święta.
Lubię to! 1
proszę bez obrazy
proszę bez obrazyStanisław Hońdo23 grudnia 2017 o 12:13
Panie Hońdo, Pana wypowiedź świadczy o Pana stosunku do innych ludzi. Słaby to przykład i wzór do naśladowania, a już z pewnością nie do zaaprobowania.
Lubię to! 0
emeryt
emeryt17 grudnia 2017 o 14:26
Zebrała się garstka 8-9 samozwańczych emerytów i chce rządzić? Drodzy seniorzy, a czy nie lepiej, abyście ten czas poświęcili dla swoich rodzin-dzieci, wnuków?
Lubię to! 3
rencista
rencistaemeryt17 grudnia 2017 o 22:07
Nie samozwańczych! Część minował burmistrz, reszta została wybrana!
Lubię to! 1
żal
żalrencista18 grudnia 2017 o 07:39
sami się zgłosili i sami się wybrali
Lubię to! 1
stan prawny
stan prawnyemeryt23 grudnia 2017 o 12:10
niestety to nie jest rada wybrana przez jaworskich wyborców w demokratycznych wyborach, cześć ich członków delegował "z urzędu" burmistrz a pozostali sami się zgłosili
Lubię to! 1
koks
koks17 grudnia 2017 o 11:22
Seniorom śni się powrót do czasów ich młodości czyli systemu nakazowo-represyjnego.Analiza popiołu,usuwanie pni itd. to mogło się urodzić tylko w ich głowach. Po katolicku wybaczam tego typu pomysły. A tak na marginesie-kto Was wybrał i kogo reprezentujecie?
Lubię to! 4
węgiel
węgielkoks17 grudnia 2017 o 22:07
Część wybrał burmistrz reszta w wyborach.
Lubię to! 1
żal
żalwęgiel18 grudnia 2017 o 07:38
w jakich wyborach? przecież sami się zgłosili i sami wybrali
Lubię to! 0
#
#17 grudnia 2017 o 10:36

Może nie na temat,ale niech seniorzy to przecztają. Generalnie jest tak, że ,, im dalej na wschód, tym większy smród". Zachód to liberalna demokracja, zasady, prawo. Wschód to wola jednostki, a społeczeństwo woli raczej rolę poddanych, a nie obywateli. Polacy postanowili odejść od zachodniego typu państwa na rzecz wschodniego, co jest zrozumiałe, bo nigdy nie byliśmy klasycznymi zachodnimi Europejczykami. Pojawiła się silna jednostka ( Kaczyński) i ludzie w nim się zakochali, bo nareszcie zwolnił ich z wolności i złapał wszystkich za mordy. Generalnie na wschodzi utrwala się system ,, demokratur" typu: Łukaszenka, Putin, Kaczyński, Orban, Nazarbajev, Poroszenko. To już nie jest demokracja typu zachodniego i dlatego Polska w UE się nie utrzyma, z resztą - w zdecydowanej większości chcą z UE wyjść, bo wolą wolą Kaczyńskiego.
Lubię to! 4
nowoczesny
nowoczesny#17 grudnia 2017 o 22:08
Nie bredź
Lubię to! 2
Senior
Senior17 grudnia 2017 o 09:37
Jeśli wg tych seniorów dla Jawora priorytetem jest usuwanie pni po ściętych drzewach i do tego jeszcze specjalna procedura, to ręce opadają. A pan Henio od zarządzania kryzysowego w gminie jest tam służbowo, czy prywatnie, bo uczestnictwo w pracach Rady Seniorów nie leżą w zakresie zarządzania kryzysowego?
Lubię to! 2
Matko kochana
Matko kochana17 grudnia 2017 o 09:32
jeśli wg tych seniorów dla Jawora priorytetem jest usuwanie pni po ściętych drzewach i do tego jeszcze specjalna procedura, to ręce opadają
Lubię to! 0
waldi
waldi16 grudnia 2017 o 19:44
Wyciąć przeciwnika usuwania topól z terenu miasta
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.