Czwartek, 25.04.2024 462

Saller LHGM: Podsumowanie 2.kolejki

Druga kolejka IV edycji Saller LHGM przesz砤 do historii.

Kelnerzy ograli dzi Zjednoczonych 12:5 i utrzymali fotel lidera. Na drug lokat awansowali FC Ambitni po zwyci阺twie 13:2 z Na Luzie. Podium uzupe硁ia Inter, który w najciekawszym spotkaniu tej kolejki ograli 6:5 Rod硂 Granowice. Kelnerzy, FC Ambitni i Inter jako jedyni maj komplet punktów po dwóch meczach. Pierwsze zwyci阺twa odnie秎i PAS-KUL i Oldboy. Game Over zostali zwolnieni z roli "czerwonej latarni ligi" przez Na Luzie. W klasyfikacji strzelców przewodzi Dariusz Czaja.

Game Over wyci眊n瓿o wnioski sprzed tygodnia i zagra硂 zdecydowanie lepiej, ale nie wystarczy硂 to na Oldboyi. W pierwszej po硂wie Game Over by硂 do舵 dobrze zorganizowane w obronie i cz阺to szuka硂 swoich szans w kontratakach. W szeregach Oldboyi znów da砤 o sobie zna s砤ba skuteczno舵, bo przed przerw mieli co najmniej kilkana禼ie okazji. "Starszych Panów" na prowadzenie wyprowadzi w 4 minucie Bronis砤w Szymonowicz i by to ich jedyny gol w pierwszej ods硂nie. Game Over wyrówna硂 na minut przed przerw po trafieniu Jacha. Game Over na drug cz甓 pojedynku wysz硂 ma硂 skoncentrowane, bo ju po kilkudziesi阠iu sekundach Piotr Przerywacz uderzeniem prawie z po硂wy boiska daje swojej dru縴nie prowadzenie. W ci眊u kolejnych pi阠iu minut Oldboy strzeli硂 jeszcze trzy gole i zrobi硂 si na tablicy 1:5. Game Over stara硂 si jeszcze odrobi te straty, ale bramki Jacha i Zirberminca, jak si pó糿iej okaza硂, by硑 ju tylko na os硂d. Rezultat ko馽owy ustali w 38 minucie Pawe Bochenek.

W drugim meczu FC Ambitni mierzyli si z Na Luzie. Od pocz眛ku zaznaczy砤 si na boisku dominacja Ambitnych, którzy raz po raz przedostawali si z 砤two禼i pod pole karne Na Luzie. Po 120 sekundach Emilian Borek pokona Po砮tka. Pomimo przewagi Ambitnych, kolejnego gola strzelili dopiero po dziesi阠iu minutach gry. Impas w zdobywaniu bramek prze砤ma dopiero Bagi駍ki. Jeszcze przed przerw FC Ambitni zaaplikowali Na Luzie pi赕 trafie, a po przerwie kontynuowali kanonad, zatrzymuj眂 licznik na trzynastu. Ozdob meczu by gol bramkarza FC Ambitnych Patryka Borka, który przeszed z pi砶 sam ca砮 boisko, na ko馽u min背 bramkarza i dope硁i formalno禼i, umieszczaj眂 futbolówk w pustej bramce. Na Luzie mog硂 przegra wy縠j, ale w kilku sytuacjach swój zespó z opresji ratowa Po砮tek.

Kelnerzy "zgodnie z planem" ograli Zjednoczonych Snowidza. Obro馽y tytu硊 na zawodach stawili si w sile sze禼iu zawodników. Nieobecni byli m. in. Kamil Go潮bek czy Patryk Przerywacz. Kelnerzy od pocz眛ku nadawali ton grze. Po kwadransie Kelnerzy prowadzili 4:0. Przed przerw Kud砤cza pokona Po潮carz. To trafienie tylko podra縩i硂 Kelnerów, którzy strzelili do 31 minuty pi赕 goli i by硂 9:1. Wówczas sta硂 si jasne, 縠 o jakiejkolwiek niespodziance w tym meczu mo縩a definitywnie zapomnie.  W ko馽owych fragmentach spotkania dru縴na ze Snowidzy zdo砤砤 zmniejszy straty. Kelnerzy - Zjednoczeni  12:5.

Starcie Interu z Rod砮m zgodnie z przewidywaniami dostarczy硂 najwi阠ej emocji. Granowiczanie podobnie jak przed tygodniem dali rywali strzeli trzy gole, ale podobnie jak przed tygodniem szybko wrócili do gry i wyrównali stan meczu. Inter jeszcze w pierwszej po硂wie przekroczy limit fauli.  Obie dru縴ny schodzi硑 na przerw przy prowadzeniu Interu 3:4. W drugiej po硂wie Rod硂 mia硂 a cztery przed硊縪ne rzuty karne, ale wykorzysta硂 tylko jeden i to na raty, kiedy to Kamil Kowalczyk dobi futbolówk do pustej siatki. W ostatniej minucie drugi komplet punktów Interowi w tej edycji zapewni 痷kowski. Gdyby Rod硂 wykorzysta硂 cho cz甓 z podyktowanych rzutów karnych, by mo縠 rezultat by砨y inny.

Na koniec dnia PAS-KUL M禼iwojów spotka si z juniorami jaworskiej Ku糿i. M硂dzi zawodnicy z Jawora nie sprostali bardziej do秝iadczonym zawodnikom PAS-KULu i przegrali 7:3, nawi眤uj眂 momentami wyrównan walk. Zadanie m硂dym jaworzanom utrudnia硂 sze舵 fauli zgromadzonych przed przerw.  Po siedmiu minutach gry PAS-KUL prowadzi 2:0. W 17 minucie kontaktowego gola strzeli Bart硂miej Gwi糳zia, ale riposta by砤 natychmiastowa. Mariusza Kasprzyckiego pokona Grzegorz Grzywa i po pierwszej po硂wie PAS-KUL prowadzi 3:1. Drug cz甓 ze sporym animuszem rozpocz瓿a Ku糿ia, Pere砶a trafi w s硊pek. Ta niewykorzystana okazja szybko zem禼i砤 si na podopiecznych  trenera Marka Mackiewicza. Kasprzycki skapitulowa po raz czwarty po uderzeniu Kowalczyka. M硂dszy z braci Gwi糳ziaów jeszcze dwukrotnie zdo砤 pokona Kul, ale na nic to si zda硂. PAS-KUL w kolejnych fragmentach tego pojedynku dorzuci jeszcze trzy trafienia i odniós pierwsze zwyci阺two w sezonie.

Game Over - Oldboy Jawor 3:6 (1:1)
Gole dla Game Over: Dominik Jach 2, Dawid Zirberminc
Gole dla Oldboy: Bornis砤w Szymonowicz 2, Piotr Przerywacz, Mariusz Suchecki, Pawe Bochenek, Adrian Bochenek (sam.)
Game Over: Dawid Kroczak (BR), Dawid Zirberminc, Micha Szymonowicz, Adrian Bochenek (KPT.), Mateusz Bruli駍ki, kasz Tomczuk, Dawid Trzebniak, Dawid T硊sty, Dominik Jach.
Oldboy: Tadeusz Budzi駍ki (BR), Bronis砤w Szymonowicz, Dariusz Stefaniak (KPT.), Tomasz Kleniuk, Tomasz B砤縠wski, Tomasz Horodecki, Mariusz Suchecki, Piotr Przerywacz, Marcin Dudek, Pawe Bochenek
ó硉a kartka: Dawid Kroczak (Game Over)
Faule: 3:2 (2:1)

FC Ambitni - Na Luzie 13:2 (6:0)
Gole dla FC Ambitni: Emilian Borek 3, Marcin Bagi駍ki 3, Przemys砤w Wi秐iewski 3, Kamil Jano, Tomasz Go酬biowski, Kacper Grabarczyk, Patryk Borek
Gole dla Na Luzie: Robert Januszczyc 2
FC Ambitni: Patryk Borek (BR), Emilian Borek (KPT.), Sylwester Dworakowski, Krystian Pietrsuzka, Artur Wachobow, Marcin Bagi駍ki, Kacper Grabarczyk, Dawid Gaw阣a, Tomasz Go酬biowski, Przemys砤w Wi秐iewski, Kamil Jano
Na Luzie: Mariusz Po砮tek (BR), Micha Michalak, Przemys砤w Janisiów, Jaros砤w Szumilas (KPT.), Jaros砤w Krawczykwoski, Bartos Podoba, Robert Januszczyc, Pawe Krzywicki, Pawe Sobol, Mariusz Rowi駍ki, Kamil Dusze駅o
Faule: 2:1 (1:1)

Kelnerzy - Zjednoczeni Snowidza 12:5 (4:1)
Gole dla Kelnerów: Tomasz Serweci駍ki 4, Dariusz Czaja 4, Pawe Wy縢a 3, Daniel Nowacki
Gole dla Zjednoczonych: Hubert Po潮carz 2, Maciej Sza酬ga, Bartosz Fia砶a, Krystian Dudek
Kelnerzy: Mi硂sz Kud砤cz (BR), Pawe Wy縢a, Tomasz Serweci駍ki (KPT.), Marcin Serweci駍ki, Daniel Nowacki, Dariusz Czaja
Zjednoczeni: Arkadiusz Bartnicki (BR), Krzysztof Kuli, Zbigniew Biery硂, Krystian Dudek, Hubert Po潮carz, Maciej Sza酬ga, Bartosz Fia砶a, Grzegorz Wrona (KPT.)
Faule: 4:2 (2:1)

Rod硂 Granowice - Inter Marcinowice 5:6 (3:4)
Gole dla Rod砤: Tomasz Juzak 2, Robert Fudali 2, Kamil Kowalczyk
Gole dla Interu: kasz 痷kowski 2, Przemys砤w Piec, Marcin Wo糿iakiewicz, Artur M硑narczyk, Patryk Kolber (sam.)
Rod硂: Eryk Kl阠zar (BR, KPT.), Patryk Kolber, Dawid Borowiec, Tomasz Juzak, Grzegorz Fr眂zek, Karol Skwark, Robert Fudali, Kamil Kowalczyk, Grzegorz Piskad硂
Inter: Bartosz Lisowski (BR), Krystian Bienias, Przemys砤w Piec, Maciej Jania, kasz Janisiów, Rafa Kozio (KPT.), Artur M硑narczyk, Marcin Wo糿iakiewicz, Pawe Wo糿iakiewicz, Dawid Zapa秐ik, Marek Soroka, Mariusz Szulc, kasz 痷kowski, Oskar Miller (BR)
ó硉e kartki: Tomasz Juzak (Rod硂) oraz Artur M硑narczyk, Marcin Wo糿iakiewicz (Inter)
Faule: 6:10 (2:6)

PAS-KUL M禼iwojów - Ku糿ia Jawor (juniorzy) 7:3 (3:1)
Gole dla PAS-KUL: Wojciech Szyba 2, Grzegorz Grzywa 2, Kamil Kowalczyk 2, Marcin Go酬biowicz
Gole dla Ku糿i: Bart硂miej Gwi糳zia 3
PAS-KUL: Pawe Kula (BR, KPT.), Kacper Stachera (BR), Damian R眂zkiewicz, Bartosz Bober, Jakub i阺, Marcin Go酬biowicz, Wojciech Szyba, Krzysztof Radomski, Kamil Kowalczyk, Grzegorz Grzywa
Ku糿ia: Mariusz Kasprzycki (BR), Patryk Gwi糳zia (KPT.), Bart硂miej Gwi糳zia, Kamil Papiernik, Dawid Pere砶a, Aleksander Jach, Dawid Duda, Damian Gerasimowicz, Szymon Choptiany
Faule: 1:6 (1:6)

S阣ziowa: Pawe Gurban

"Pi眛ka" kolejki: Oskar Miller (Inter), Bart硂miej Gwi糳zia (Ku糿ia), Tomasz Serweci駍ki (Kelnerzy), Bronis砤w Szymonowicz (Oldboy), kasz 痷kowski (Inter)

Klasyfikacja strzelców po 2.kolejce:
8 goli - Dariusz Czaja (Kelnerzy)
6 goli - Tomasz Serweci駍ki (Kelnerzy)
5 goli - Marcin Bagi駍ki, Przemys砤w Wi秐iewski (FC Ambitni)
4 gole - Daniel Nowacki (Kelnerzy), Kamil Kowalczyk (PAS-KUL), Emilian Borek (FC Ambitni), Bart硂miej Gwi糳zia (Ku糿ia)
3 gole - Pawe Wy縢a (Kelnerzy), Dawid Zapa秐ik (Inter), Krystian Dudek, Hubert Po潮carz (Zjednoczeni Snowidza), Wojciech Szyba (PAS-KUL), Tomasz Juzak (Rod硂)