Logo Jawor24h.pl
Reklama
Pracuj bezpiecznie za granicą. www.jestemmobilny.eu

Ruszyła budowa fabryki Mercedes-Benz w Jaworze

Ruszyły prace przygotowawcze pod przyszłą fabrykę silników Mercedes-Benz. Zaledwie kilkanaście dni po uzyskaniu pozwolenia na budowę, Strabag Polska, odpowiedzialna za realizację pierwszego etapu robót budowlanych, rozpoczęła prace.

Fot. Materiały prasowe Mercedes-Benz

Długo wyczekiwana i ważna dla regionu inwestycja - zgodnie z harmonogramem - ma się zakończyć w połowie 2019 roku. Z linii produkcyjnych zjadą wówczas pierwsze silniki czterocylindrowe nowej generacji, które trafią do wszystkich modeli samochodów marki Mercedes-Benz.

Wartość inwestycji koncernu Daimler AG, realizowanej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wyniesie około 500 mln euro. Dzięki niej w samej fabryce powstanie ponad 500 nowych miejsc pracy. Szkolenia polskich inżynierów są planowane w fabryce silników w Untertürkheim oraz w zakładzie w Kölleda w Turyngii. Do Polski przyjadą też doświadczeni pracownicy z Niemiec, którzy będą dzielić się doświadczeniem z polską załogą. Plan szkoleń przewiduje także ścisłą współpracę z lokalnymi szkołami zawodowymi.

Od paru miesięcy trwa rekrutacja managerów i „białych kołnierzyków” do firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland, powołanej przez koncern Daimler AG do budowy fabryki. Aktualne ogłoszenia można znaleźć na stronie internetowej http://mercedes-benz-jawor.com.pl/kariera

Przedstawiciele Daimler AG, Mercedes-Benz Manufacturing Poland oraz firmy STRABAG na terenie budowy fabryki Mercedes-Benz w Jaworze.

Teren budowy fabryki Mercedes-Benz w Jaworze.

Reklama

Komentarze (15)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

obietnice pracy
obietnice pracy25 sierpnia o 22:47
zobaczymy też kto znajdzie zatrudnienie-jaworzanie, czy ludzie spoza miasta
Lubię to! 2
obiektywny
obiektywnyobietnice pracy25 sierpnia o 23:10
fachowcy! obojętnie skąd, ale fachowcy.
Lubię to! 3
obietnice pracy
obietnice pracyobietnice pracy26 sierpnia o 06:18
to kto w końcu da pracę tym jaworzanom? burmistrz obiecywał pracę jaworzanom a zatrudnił ludzi spoza Jawora, jaworzanie mieli dostać pracę w Mercedesie, a teraz nie wiadomo?
Lubię to! 2
jaworzanin
jaworzaninobietnice pracy26 sierpnia o 13:27
Jeżeli fachowcy, jeżeli przeszkoleni to z Jawora. na razie widzimy oferty dla specjalistów. Pracownicy niższego szczebla też będą potrzebni jak wszędzie. Tak myślę.
Lubię to! 1
Robol z Faurecji.
Robol z Faurecji.obietnice pracy30 sierpnia o 20:36
Tak się składa,że pracuje w Faurecja w Wałbrzychu. Po rozmowie z kilkoma mistrzami wiem iż wybierają się do Mercedesa. I tu moje ostrzeżenie dla rekrutujących. Osoby,które się do was wybierają to lenie! Bardzo dobrze potrafią trzymać ręce w kieszeni i plotkowac o glupotach ale nie mają pojęcia co się dzieje na produkcji. Maja też wysokie mniemanie o sobie ale załogę produkcyjna mają za nic przez co obniżają morale! I mógłbym wymieniać tak bez liku ale w pisaniu elaboratow dobry nie jestem.
Lubię to! 0
Kazimierz
Kazimierz25 sierpnia o 22:43
Skoro tak to czas pokaże ile dostaną pracownicy za pracę, znając naszych sąsiadów to pewnie wynagrodzenia będą max. 600 euro. Tylko inwestować mając teren inwestycyjny i takie udogodnienia (dopłaty do stanowiska pracy) ze strony państwa.
Zobaczymy czy nasz burmistrz zachowa się oki i nie zwolni ich z podatku.

Lubię to! 0
Zainteresowana
Zainteresowana25 sierpnia o 17:44
Moim skromnym zdaniem, Niemcy wiedzą co robią. Tania siła robocza, wszelakie przywileje od rządu i w kwestii rekrutacji niekończące się wymagania... Drodzy Państwo czas pokaże, czy i na jakich warunkach jaworzanin znajdzie tam zatrudnienie. Mercedes to nie jest firma charytatywnie działająca na rzecz powiatu lecz świetnie prosperująca i znająca swoją wartość fabryka. Pomimo tego, że Niemcy budują fabrykę w Polsce to i tak Oni stawiają warunki.
Lubię to! 4
hmmm
hmmm25 sierpnia o 11:33
" Trwa rekrutacja managerów i „białych kołnierzyków” Warto dopisać, że już szukają dwóch stażystów. Skoro już potrzebują białych murzynów to widać na czym będzie polegała polityka firmy - na wyzysku. Czyli typowy kapitalizm. A co z bezrobotnymi z Jawora i okolic? Obejdą się smakiem bo przyjadą Niemcy pracować na niemieckich stawkach a niedobory uzupełnią Ukraińcy? Jakaś dziwna cisza jest w tym temacie, nikt nic nie wie. Bo to, że 15-stu chłopaków pójdzie na Wrocławską do szkoły branżowej kształcić się na mechatroników i będą mieli potem szansę pracować w fabryce to chyba trochę za mało.
Lubię to! 3
edek
edekhmmm25 sierpnia o 11:41
Skoro nikt nic nie wie, jak twierdzisz, to nie siej paniki. Nie snuj ponurych wizji.
Lubię to! 3
ewa
ewaedek25 sierpnia o 11:47
Faktycznie, nikt nic nie wie, ale ty już wiesz, że będzie źle.
Dlaczego akurat niedobory uzupełnią Ukraińcy? Skąd to przekonanie? ! 15 chłopaków po mechatronice to twoim zdaniem za mało, a skąd ta pewność?
Wygląda na to, że wiesz wszystko. Czas pokaże, jak będzie. Na razie nie martw się. Pozdrawiam.
Lubię to! 3
hmmm
hmmmhmmm25 sierpnia o 13:00
Jak zwykle rzeczowe i merytoryczne odpowiedzi a brak odniesienia się do istotnych kwestii i niewygodnych tematów. "Ponure wizje" to nazywanie rzeczy po imieniu, acha. Jakież zdziwienie na temat Ukraińców. A w Jaworze to ich nie ma? Skoro pracodawcy dostają dofinansowanie na nich w kwocie 800zł to czemu Niemcy mieliby nie wykorzystać tego? Jak w propagandowych mediach o czymś nie ma to nie znaczy że to nie istnieje. Interes i bez nich zrobili świetny, jak wyliczono przez pierwsze 4 lata będą mieli biznes za darmo. Czasem mam wrażenie, że tutaj wypowiadają się anonimowo w najistotniejszych tematach jacyś wielce zapracowani urzędnicy na stanowiskach kierowniczych a może i nawet ktoś więcej. Bo te wasze odpowiedzi to taki typowy polityczny bełkot i lanie wody lub wychwalanie pod niebiosa swoich przełożonych. Niestety tylko nazwy autorów się zmieniają, styl wypowiedzi idzie rozpoznać. A jak ktoś napiszę prawdę lub jest jej blisko to następuje zmasowany atak. Żeby była jasność, cieszy mnie ta fabryka jednak pełnia szczęścia będzie wtedy, jeśli zmieni to coś dla zwykłych ludzi bo takich jest najwięcej i w Jaworze i w Warszawie i w Nowym Jorku. Udanego weekendu pozostaje mi życzyć bo jak mawia klasyk "szkoda strzępić ryja" Pozdrawiam.
Lubię to! 2
edek
edekhmmm25 sierpnia o 13:43
Sam widzisz, po co ,,strzępić ryja" ? :)
Lubię to! 1
:)
:)25 sierpnia o 09:42
Za to obecny rząd ma mój głos. Dłuuugo Jawor i jego problemy "na górze" były niezauważalne-jedyną szansą na ożywienie gospodarcze Jawora była budowa S3 i rozwój przy niej terenów inwestycyjnych, odbudowa przemysłu. Najważniejsze, że ten impas został w końcu przełamany, miejmy nadzieję, że teraz miasto zacznie się rozwijać.
Lubię to! 5
ewa
ewa:)25 sierpnia o 11:49
Oczywiście, że jest to szansa dla Jawora.
Lubię to! 5
edek
edek25 sierpnia o 09:33
I bardzo dobrze !
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.