Logo Jawor24h.pl
Osiedle Kamionka - Nowoczesne osiedle dla Ciebie
Reklama
Zakład Szklarski w Jaworze, tel. 600 96 32 96
Lodziarnia Marceli w Jaworze
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Rozpad Nowoczesnej

Kilkunastu działaczy struktur partii Nowoczesna Ryszarda Petru w okręgu legnicko-jeleniogórskim opuszcza ugrupowanie. Przyczyną jest konflikt polityków z posłanką Elżbietą Stępień.

Konflikt z Elżbietą Stępień stał się przyczyną rozpadu legnickich struktur Nowoczesnej Ryszarda Petru. Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

Partę opuściło wielu działaczy, którzy od początku tworzyli jej lokalne struktury, m.in. Tomasz Strojek (dotychczas sekretarz zarządu dolnośląskiego), Dawid Sołtys (wiceprzewodniczący koła legnickiego, członek rady regionu), Mariusz Kania (sekretarz koła legnickiego), Paweł Bonecki, Paweł Dybek czy Agnieszka Pacanowska-Cholewińska (członek komisji rewizyjnej na Dolnym Śląsku). Wśród osób odchodzących z Nowoczesnej są również Maciej Dajewski i Marcin Dudek.

- Dwa lata temu mnóstwo osób zaangażowało się w projekt Nowoczesnej, który miał ciekawą ofertę programową. Niestety, program to nie wszystko. Partie tworzą ludzie, różni ludzie... Od ponad roku w kole legnickim narastał konflikt części działaczy z poseł na Sejm RP Elżbietą Stępień. W ostatnich tygodniach miał on swoje apogeum. Mimo podjętych przez nas wielu prób na rozwiązanie sporu, włącznie z prośbą o zaangażowanie ze strony władz Nowoczesnej, zarówno tych regionalnych, jak i centralnych, nie przyniosły one skutku. Zabrakło z ich strony konkretnych działań. Cierpliwość jednak kończy się każdemu, skończyła się i nam. Chcieliśmy partnerskiego traktowania, a tego niestety zabrakło. Dla dwóch stron konfliktu, na tak małym terenie działania, nie ma miejsca w jednej partii. Mimo wszystko, życzymy Nowoczesnej powodzenia w przełamaniu duopolu Prawo i Sprawiedliwość - Platforma Obywatelska - czytamy w oficjalnym komunikacie przesłanym przez Mariusza Kanię, byłego już sekretarza koła legnickiego partii.

Ta sytuacja stawia pod wielkim znakiem zapytania przygotowania formacji do przyszłorocznych wyborów samorządowych w okręgu legnickim.

Reklama

Komentarze (20)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Pokojowa
Pokojowa17 maja 2017 o 22:19
ptasiory ćwierkają, że Broszkę ma Naczelnik puknąć latem. No to zobaczymy, jak na prowincje wróci Babcia Elcia vel Pchła Szachrajka. Co teraz wyżej nosi kuper, niż wzrostu ma. Lud widzi wszystko
Lubię to! 5
katolik
katolik17 maja 2017 o 21:58
a co mnie obchodzi jakiś rozpad.Najważniejszą rzeczą w naszym mieście jest ZMIANA NAZWY ULIC !!!. I zaznaczam ma być taka zmiana która będzie mnie zadowalała.W innym wypadku będzie to fałszerstwo.!
Lubię to! 3
chłop małorolny z Grzymalyna
chłop małorolny z Grzymalyna17 maja 2017 o 18:17
czy słyszeliśta na żywo czy też na ekranie pośłankę?
No to posłuchajta ludziska ? Odlot
Bedzieta mieli odpowiedź na wszystko.
Lubię to! 4
andzia
andzia17 maja 2017 o 11:20
A co teraz z tymi dwoma nowoczesnymi jaworzankami co to tak ochoczo wokół rynku maszerowały???
Lubię to! 6
wandzia
wandziaandzia17 maja 2017 o 12:15
Będą maszerowały z kuchni do pokoju.
Lubię to! 3
Jaworzanin
Jaworzaninandzia17 maja 2017 o 19:03
Ten sam poziom co Petru :)
Lubię to! 5
antoni
antoni17 maja 2017 o 09:59
Żadnej pracy na rzecz Jawora i Legnicy... tylko selfie z mądrzejszymi politykami. Udała się ta pani Nowoczesnej hahaha
Lubię to! 9
renia
renia16 maja 2017 o 23:19
Rząd PiS-u to jest pierwszy rząd co robi tak dużo dla Polski i Polaków. Program 500+, program mieszkanie plus, plan Morawieckiego i długo by tak wymieniać. A oni tylko krytykują i krytykują. Platforma osiem lat rządziła i nie zrobiła połowy z tego co PiS...
Lubię to! 8
obiektywny
obiektywnyrenia16 maja 2017 o 23:46
k.r.e.t.y.n.k.a.
Lubię to! 3
Polak
Polakrenia17 maja 2017 o 07:37
przede wszystkim PIS przywrócił wcześniejszy wiek emerytalny, który Polakom zabrało PO
Lubię to! 9
ktoś
ktośPolak17 maja 2017 o 11:16
I wtedy nikt nie krzyczał że prawo nie działa wstecz i że to niekonstytucyjne, że jak ktoś wszedł na rynek pracy i miał mieć emeryturę w określonym wieku, a tu mu nagle PO po latach podnosi... Wtedy się nie oburzali. A jak PiS chciał od koryta oderwać to nagle niedemokratyczne to wszystko. Żenada ta cała "totalna" opozycja. Sami ludziom nic nie pomogli, a chcą zabrać to co PiS zrobił. Bo biedotą by im się najwygodniej rządziło.
Lubię to! 9
Kamil
KamilPolak18 maja 2017 o 10:06
Ktoś: a teraz zlikwidujecie gimnazja, zlikwidujecie w szkole teorie ewolucji, zmienicie bohaterów solidarności na kaczyńskiego dlatego, że wygodniej niż biedotą rządzi się ***
Lubię to! 1
rodzic
rodzicPolak18 maja 2017 o 10:19
pomysł z utworzeniem gimnazjów to była POMYŁKA i porażka dla systemu edukacji młodzieży !!!
Lubię to! 0
Kamil
KamilPolak18 maja 2017 o 14:11
Rodzic, sam jesteś pomyłką.
Lubię to! 1
Anonim
Anonim16 maja 2017 o 15:45
Ludzie Prezydenta Krzakowskiego z jego list wyborczych odchodzą po tym jak wczoraj Kaczynski powiedział o tym, ze nie będzie kadencyjności wstecznej.
Lubię to! 7
jaworzanin
jaworzaninAnonim16 maja 2017 o 17:02
Czy jednym z tych co odeszli nie jest redaktor naczelny jednego z e-legnickich portali?
Lubię to! 11
ZbigniewJaworowy
ZbigniewJaworowyAnonim16 maja 2017 o 23:15
Myślisz, że takie decyzje podejmuje się w ciągu jednego dnia ?
Lubię to! 1
1
1Anonim17 maja 2017 o 07:46
nie rozumiem jakie to ma powiązania:(
Lubię to! 1
joszka
joszka16 maja 2017 o 15:33
Sondaże lecą w dół, to ludzie odchodzą. Do tego złotousty Rysiek i krytyka najlepszych reform od 30 lat, czyli 500+ itp. Ta partia nie ma przyszłości. Miała być nową propozycją dla wyborców Platformy, ale się nie udało. Stali się karykaturą PO.
Lubię to! 11
Kropka zawsze na koncu
Kropka zawsze na koncujoszka16 maja 2017 o 19:01
Tak jak ich samozwancza przedstawicielka w Jaworze. Raz za krzyżem raz jako czarna wdowa. Teksty na fb poziom żenujący. Taki to obraz nowoczesnej.
Lubię to! 18

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.