Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Przetarg na II etap ścieżki rowerowej do Myśliborza rozstrzygnięty

Długo oczekiwana inwestycja, budowa ścieżki pieszo-rowerowej do Myśliborza, rusza na dobre.

Fot. materiały prasowe / Starostwo Powiatowe w Jaworze © Materiały prasowe / Starostwo Powiatowe w Jaworze

Znamy już wykonawcę kolejnego, prawie 2 kilometrowego, odcinka ścieżki pieszo-rowerowej do Myśliborza – to jaworska spółka COM-D, która w przeprowadzonym przez Powiat Jaworski przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę. 

– Budowa tego typu infrastruktury jest jednym z priorytetów obecnego Zarządu Powiatu, i co najważniejsze - jest zgodna z oczekiwaniami naszych mieszkańców. Wykonany przez Powiat Jaworski w 2014 r. I etap ścieżki okazał się wielkim sukcesem i pokazał, jak duże istnieje zapotrzebowanie na inwestycje w rekreację i turystykę – mówi Starosta Jaworski Stanisław Laskowski.

W ramach inwestycji już w okresie letnim tego roku powstanie kolejny odcinek ścieżki pieszo-rowerowej, która zakończy się w samym Myśliborzu. Jest to z pewnością dobra informacja dla wszystkich aktywnych mieszkańców powiatu jaworskiego oraz turystów odwiedzających Park Krajobrazowy „Chełmy”.

– Złożony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego wniosek aplikacyjny został bardzo wysoko oceniony w skali województwa dolnośląskiego, za co przy okazji pragnę serdecznie podziękować moim współpracownikom. Całkowita wartość inwestycji to prawie 1,5 mln zł. z czego milion złotych to środki z Unii Europejskiej, 60 tys zł. dołoży Gmina Paszowice, a pozostałe wydatki - 440 tysięcy pokryje powiat jaworski – dodaje Starosta Laskowski.

Reklama

Komentarze (12)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Matematycznie
Matematycznie9 lutego o 10:24
Gmina Paszowice wpłaci 60 tys.zl. Powiat 440 tys. zł. Wszystko kosztuje 1,5 mln. zł. Wychodzi na to, że udział Gminy Paszowice w tym zadaniu to jakieś 4%.

Całkiem sporo....;)
Lubię to! 1
lwow
lwowMatematycznie9 lutego o 12:14
"Gmina Paszowice wpłaci 60 tys.zl. Powiat 440 tys. zł. Wszystko kosztuje 1,5 mln. zł. Wychodzi na to, że udział Gminy Paszowice w tym zadaniu to jakieś 4%."....
No ! Wreszcie jakiś poziom-pion ...matematyczny ! A jaki dokładny !
Niczym wyliczenia liczby pi-er. Przy tym kwadrat to pH , [ pondus hydrogenium] dla rolników kwasowość gleby, ok.5,5 optymalnie. Matematyka to jednak siła wyższa, dla zjadacza chleba nieosiągalna ..w powyższym procentowaniu...
Lubię to! 0
Nauczyciel
NauczycielMatematycznie9 lutego o 13:21
"Matematycznie" masz rację, to jest jakieś 4 % :), tylko czy kiedykolwiek Powiat dołożył się do jakiejś inwestycji gminnej ?
Np. kanalizacji, drogi, termomodernizacji, budowy boiska itp.
I tu muszę Ci odpowiedzieć, że nigdy tego nie zrobił. Z tego co wiem na pewno, to prawie każda inwestycja Starostwa na terenie Gminy Paszowice i jest wspierana z jej budżetu. Czasem jest to tylko 4% ale czasem aż 50 %. Podsumowując bilans to Starostwo do tej pory dołożyło do inwestycji gminnych okrągłe 0, czyli nic :)
Lubię to! 2
Matematycznie
MatematycznieNauczyciel9 lutego o 16:45
Matematyka to.dzialania na liczbach - o czym zapewne wiesz Nauczycielu miły. Liczby (kwoty, wartości) podane są wyraźnie w powyższym tekście, więc są policzalne ... W Twojej wypowiedzi jest wyłącznie rachunek prawdopodobieństwa oparty nie na liczbach a na założeniach i hipotezach.
Lubię to! 0
ona1
ona19 lutego o 08:44
Tylko tym razem proponuję ścieżkę poprowadzić przez grunty gminne lub powiatowe a nie prywatne...
Lubię to! 0
nowa karta
nowa kartaona19 lutego o 14:26
Nie sądzę, by ścieżka prowadzona była po prywatnych działkach. To nie zgodne z prawem przecież ?
Lubię to! 0
ona1
ona1nowa karta22 lutego o 12:30
Dziwnym trafem starostwo inicjuje właśnie spotkanie z właścicielami działek, które są zajęte przez istniejącą ścieżkę...
Lubię to! 0
Turysta
Turysta8 lutego o 19:02
Czekam na kolejne kilometry ścieżki ... Piękna okolica, przyroda na wyciągnięcie reki, i doskonala inwestycja Powiatu ! Gratulacje
Lubię to! 4
opolanin
opolanin7 lutego o 21:12
wokół Wąwozu Myśliborskiego

https://mojrower.pl/trasa/3192/wokol-wawozu-mysliborskiego


https://mojrower.pl/#lat=51.03889313954305&lng=16.232488632202045&z=11
Lubię to! 0
Dziadek
Dziadek7 lutego o 20:19
Brawo dla Starostwa. Pierwszy odcinek trochę za krótki - teraz będzie w sam raz na niedzielny spacer z wnukami :). Pan Laskowski obiecał ścieżkę do Myśliborza i obietnicy dotrzymuje. Brawo Panie Stanisławie.
Lubię to! 1
Magda
Magda7 lutego o 16:12
Czekam niecierpliwie na nową ścieżkę. W końcu będzie mozna bezpiecznie dojechać do Myśliborza rowerem ! Trzymam kciuki
Lubię to! 2
Zbyszek
Zbyszek7 lutego o 15:40
Brawo dla Starostwa - bardzo fajna i potrzebna inwestycja!
Lubię to! 8

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.