Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Przeładował niesprawnego technicznie busa o blisko dwie tony

Policjanci jaworskiej drogówki systematycznie obligują kierujących samochodami ciężarowymi do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych, a w szczególności sposobu przewożenia ładunków.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Jak się okazało nie wszyscy kierowcy potrafią wykazać się wystarczającą wyobraźnią w tym zakresie. Z pewnością zabrakło jej kierowcy busa, który przeładował swój niedopuszczony do ruchu pojazd o blisko 2 tony.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze podczas pełnionych służb reagują na wszystkie, niezgodne z obowiązującymi przepisami zachowania kierujących pojazdami ciężarowymi. W trakcie prowadzonych działań policyjne patrole sprawdzają m.in. stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie przez nich norm czasu pracy, a także właściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku. Częstym przewinieniem kierowców ciężarówek jest też przeładowywanie pojazdów.

Skrajną nieodpowiedzialnością w tym zakresie wykazał się ostatnio kierujący dostawczym Fordem, zatrzymany do kontroli na jednej z ulic Jawora.  Po zważeniu przez patrol jaworskiej drogówki okazało się, że zapakował on na swojego busa o blisko dwie tony więcej niż wynosiła jego dopuszczalna ładowność. Dodatkowo okazało się, że samochód ten nie był dopuszczony do ruchu, gdyż wcześniej został zatrzymany jego dowód rejestracyjny.

Za powyższe wykroczenia kierowca Forda, 39-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł, a jego pojazd został zholowany na wyznaczony parking.

___________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Grzegorz
Grzegorz16 listopada 2017 o 13:13
Bus to samochód do przewozu osób - mały autobus.
Natomiast przedstawiony na zdjęciu pojazd trudno nazwać busem - chyba że po spożyciu.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.