2390 63 własne Fakty

Powiatowe służby walczą z gołoledzią

Powiatowe służby walczą z gołoledzią

Ślisko na drogach i chodnikach. Po występujących w dzień opadach mokrego śniegu i topnieniu pokrywy śnieżnej pojawiły się marznące opady deszczu powodujące gołoledź. Spowodowało to gwałtowne oblodzenie dróg i chodników.

Oznacza to, że na baczności muszą się mieć kierowcy, ponieważ na drogach jest bardzo ślisko. Na terenie powiatu trwa akcja odśnieżania i usuwania skutków anomalii pogodowej.

- Od kilku godzin działamy w warunkach wręcz ekstremalnych na większości dróg Powiatu Jaworskiego utworzyła się warstwa lodu, na skutek opadu mgły roszącej i deszczu na nawierzchnię o ujemnej temperaturze. Jednocześnie pojawiła się lodowica, czyli intensywna śliskość na drogach powstała w wyniku utworzenia się dużej warstwy lodu grubości do 2 cm z zamarznięcia nieusuniętej z nawierzchni wody pochodzącej z opadów deszczu i zalegającego śniegu. Na drogach Powiatu Jaworskiego jeżdżą nieustannie trzy piaskarki. Sytuacja jest tak trudna, że jedna z piaskarek jeżdżąca na terenie Jawora, na kilkadziesiąt minut utknęła na kostce na drodze Zębowice – Jawor, boksując w miejscu. Pozostałe dwie jeżdżą na terenie Gminy Bolków oraz Gminy Męcinka i Gminy Wądroże Wielkie. Około godziny 20 byłem w okolicach Mierczyc, Snowidzy oraz Stanisławowa, gdzie auta boksowały w miejscu i ściągało pojazdy z jezdni. Tworzyły się zatory przy prędkości 20 km/h. Bardzo trudna sytuacja drogowa była w rejonie Bolkowa, Wierzchosławic, Mysłowa i Lipy. Cały czas zmagamy się z gołoledzią i lodowicą. Piaskarki będą jeździć do późnych godzin nocnych. Około godziny 4 rano jeszcze raz wyjadą na najtrudniejsze odcinki. Radzę unikać drogi, na odcinkach których nawierzchnia jest wyłożona brukową kostką – mówi wicestarosta Arkadiusz Baranowski.

Powiat Jaworski gołoledź oblodzenie dróg oblodzenie chodników ślisko uwaga ślisko

Udostępnij tę dyskusję na
Teresa
Teresa 4 lutego o 18:33

Służby Bery, w mojej ocenie, nie spisały się. Ja nie wiem już za co biorą pieniądze.A Panasiuk nie jest odpowiedzialny za posypywaniem ulicy przed domami ? Pracuje w wydziale mieszkaniowym.

Lubię to! 2
betonowy krąg part 1459
betonowy krąg part 1459 4 lutego o 17:05

Eduardo - "Leoncio gdzie jesteś ? Leoncio gdzie jesteś ?" Leoncio - " Za szafą chowam się przed burzą" Eduardo - " No własnie idzie kataklizm. Ola Boga. Niszczone są plantacje. Trzeba coś zrobić?" Leoncio - " Może wyślemy gońca niech trąbką lud i niewolników ostrzeże" Eduardo - "Teraz jak już nadszedł ?" Leoncio - " A co mam zrobić ? przecież sam nie będę tego robił" A właściwie zawołaj Monigue ona coś wymyśli " "Monigue Monique" woła Eduardo Gdzie jesteś gdzie ? Monique - "Cholera jasna zarobiona jestem. Przeglądam ile nasz ulubieniec ma pochwała i polubień od ludu. Ile listów? Aha trzeba nowy portret przygotować na karnawał " Eduardo - "Kataklizm nadszedł trzeba coś robić ? Może ruszymy do walki z żywiołem" Monique - "oszalałeś, żeby Leoncio się rozchorował i nie pójdzie na bal" Leoncio - " ale trzeba coś, ktoś, może priv?" Monque - " Leoncio nie martw się na bal pójdziesz a robole niech se same radzą.? Leoncio - "Racja ale mam inny plan Wicegubernator na pewno już lata i tyra z robolami. Poczekamy jak zrobią swoje i powiemy, że to my uratowaliśmy ciemny lud i plantację" Monique - "Super pomysły jesteś super Leoncio" Leoncio - " Jeszcze w ciula zrobimy tego drugiego ? Monique - Gubernatora. Leoncio - A jak ! Damy mu kilka talarów na odbudowę dróg do plantacji .On weźmie a i tak swoją większość dołoży a potem sprzedamy, że to my odbuduwujemy trakty. Eduardo - Tylko żeby nie było jak ze studniami dla namiestnika Moralesa z sąsiedniej plantacji. Leoncio - nie przypomnaj mi. To nie do mnie te pytanie. Upierdliwy typ jak ten wicebubernator - latają i się wstawiają za murzynami I innymi robolami cholera jasna. ale jeszcze ich załatwimy Eduardo - Ciekawe ? Leoncio - Tak Tak. My powiemy ciemnemu ludowi, że to wszystko nasza zasługa żeby mogli wozami osłami jeździć "

Lubię to! 1
w betonowym kręgu part 1460
w betonowym kręgu part 1460betonowy krąg part 1459 4 lutego o 18:34

na to wpada Cruella de Mon z sąsiedniej winnicy i groźnym głosem rozstawia wszystkich po kątach-"Co tu się dzieje?!Zostawcie Moniq w spokoju, ona do innych rzeczy stworzona-niech się piękni i zabawia Leoncia, aby ten wyszedł zza szafy i zapomniał o katakliźmie! A murzyny i inne robole do roboty! Kto się śmie się odezwać, ten wyleci!

Lubię to! 0
supermen
supermen 4 lutego o 10:05

SUPER HERO :)

Lubię to! 0
babcia
babcia 3 lutego o 19:31

PeOwcy myśla że smartfonem załatwia wszystko ! Do roboty !!! panie i panowie z ekipy pana Bery ! Dzisiaj ma być podobna sytuacja do sytuacji z wczoraj ! Jak się nie zmieni to pierwsza zgłoszę to gdzie trzeba ! Czekam na fotki jak pomagacie jaworzanom w poruszaniu się po lodowisku chodnikowym !

Lubię to! 4
niebezpiecznie
niebezpieczniebabcia 3 lutego o 19:46

dla ludzi starszych to jest bardzo niebezpieczne-nie są już tak zwinni, a łamania trudniej się goją

Lubię to! 6
sztuczne lodowisko
sztuczne lodowisko 3 lutego o 19:29

Miało być sztuczne lodowisko i jest ! nareszcie pierwsze zadanie z programu wyborczego pana burmistrza jest zrealizowane !!!!

Lubię to! 4
Tadek
Tadek 3 lutego o 19:24

Ja też odnoszę takie wrażenie,że Ewa Grajek nie radzi sobie.

Lubię to! 3
Robert
Robert 3 lutego o 19:23

Za co oni wszyscy biorą pieniądze ? Mało nóg sobie człowiek nie połamie.

Lubię to! 4
Darek
Darek 3 lutego o 18:08

A co robi dyr. ZLK Ewa Grajek ? W mojej ocenie nie radzi sobie .

Lubię to! 4
Ewa
Ewa 3 lutego o 18:07

Jednym słowem wielki skandal. Moim zdaniem, Bera sie nie spisał.

Lubię to! 4
Spółdzielca
Spółdzielca 3 lutego o 17:42

A u mnie pod blokiem panie sprzątające ze Spółdzielni Mieszkaniowej posypały" lodowisko" piaskiem i całkiem dobrze się szło bez poślizgów . Można !

Lubię to! 3
L
LSpółdzielca 3 lutego o 19:18

bo w spółdzielni MYŚLĄ

Lubię to! 3
łyżwiarz
łyżwiarz 3 lutego o 16:32

Macie rację było ślisko. Czas aby Bera podniósł nam podatki. Wtedy kupi więcej sprzętu i zatrudni więcej ludzi. A może sami wyślijcie mu darowiznę na ten cel?

Lubię to! 5
widz
widzłyżwiarz 3 lutego o 16:46

no, a potem przez kolejne 2 lata jak nie będzie zimy, będą piperzyć za kasa na darmo wydana, bo po co na jedną zimę tyle sprzętu kupował i kolejny hejt xD prawda jest taka, że kto by nie znalazł się na takim stanowisku toby cudów nie zdziałał, nawet p. Baranowski miałby tyle samo hejterów ;)

Lubię to! 1
nie wszyscy się nie sprawdzają
nie wszyscy się nie sprawdzająwidz 3 lutego o 16:57

p.Baranowski sprawdził się i to na dużo większym obszarze

Lubię to! 5
widz
widzwidz 3 lutego o 17:06

hejterzy też by się sprawdzili jak zawsze ;)

Lubię to! 1
co Ty ...
co Ty ...widz 3 lutego o 17:09

człowieku, przecież już zakupiono superzamiatarko-coś tam, miała być wielofunkcyjna, na wszystkie sytuacje, ale mało kiedy widać ja na ulicach

Lubię to! 2
Paweł
Pawełwidz 3 lutego o 17:14

Rano było wszędzie LODOWISKO, bo zabrakło prawidłowej koordynacji działań i pracowników. W powiecie od 4 rano już działały służby a w mieście... fotki i reportarze o lodowiskach na chodnikach i ulicach, masakra.

Lubię to! 9
jaworzanin
jaworzanin 3 lutego o 14:40

coraz bardziej przeraża mnie ta bezmyślność, lekceważenie ludzi i arogancja

Lubię to! 6
kto nawalił?
kto nawalił? 3 lutego o 14:33

jako mieszkaniec uważam, że sytuacja w Jaworze rano była SKANDALICZNA, to nie powinno mieć miejsca, można było to przewidzieć i należało odpowiednio zadziałać

Lubię to! 5
Gregory
Gregory 3 lutego o 14:21

A tak sytuacja wyglądała między Świdnicą a Wrocławiem: http://wiadomosci.wp.pl/kat,140676,title,Gigantyczny-karambol-na-A4,wid,18692410,wiadomosc.html?ticaid=1188f7

Lubię to! 2
masakra
masakraGregory 3 lutego o 14:30

Moniq, zajmij się w końcu swoimi obowiązkami, a nie siedzeniem w necie

Lubię to! 5
ejże
ejżeGregory 3 lutego o 14:37

Na Lodowcu też jest lód, tylko KOGO TO OBCHODZI?! Jaworzan obchodzi, co jest w mieście, zwłaszcza jak spotykają się z takimi sytuacjami, których można było uniknąć.

Lubię to! 5
Ja z uszkodzonym nadgarstkiem
Ja z uszkodzonym nadgarstkiem 3 lutego o 14:15

Dlaczegi dzisiaj i wczoraj pan Bera z Banderem i Pawlinowem nie przeszedl sie po chodnikach i nie posluchali co sadza o ekipie rzadzacej ktora nie potrafila prostego problemu rozwiazac ! Dlaczego nie zroblili sobie fotek z mieszkancami ktorzy mieli straszne problemu z ppruszaniem sie po chodnikach i czesto konczyli upadkiem !!! WSTYD PANOWIE !!!

Lubię to! 5
126 p
126 p 3 lutego o 13:50

czytam i oczom nie wierzę. Czy wy powiatowe palanty myślicie ,że zakrzyczycie rzeczywistość. To już nie te czasy!Wczoraj wieczorem próbowałem dojechać z Paszowic do Jawora przez Zębowice. Gołoledź straszna , ani jednej piaskarki !!! Taka jest rzeczywistość .A teraz sobie piszcie jaki to Pan v-ce starosta wspaniały.

Lubię to! 10
mercedes
mercedes126 p 3 lutego o 13:54

ale rano już dojechałeś, a w Jaworze z rana mieszkańcy zostali sparaliżowani wszechobecnym lodowiskiem, istny HORROR

Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzaninmercedes 3 lutego o 14:02

Ludzie z rana wychodzili i wyjeżdżali do pracy, do szkoły, do przedszkola, do przychodni (bo panuje epidemia grypy), itp. a zastało ich LODOWISKO. Wcale się nie dziwię, że leciało "mięso". Pytam-jak można bezmyślnie dopuścić do takiej sytuacji?! Przecież nawet mało dziecko wie, że woda zamarza, jak spada temperatura.

Lubię to! 3
kto nawalil?
kto nawalil?mercedes 3 lutego o 14:06

przecież burmistrz dostaje wcześniej komunikaty o zjawiskach pogodowych, jakie wystąpią...

Lubię to! 4
???
???mercedes 3 lutego o 14:18

dlaczego burmistrz nie zmobilizował swoich służb, aby jaworzanie z rana nie zostali sparaliżowani przez lód?

Lubię to! 3
Starostwo
Starostwo126 p 3 lutego o 14:05

Jeździły trzy piaskarki. A kultura Panie kolego wymaga, aby nie ubliżać pracownikom i i urzędnikom. Standardy drogowe dają kilkugodxiną przerwe do podjęcia kolejnych działań po wystąpieniu zjawiska. Pomimo tego piaskarki nad ranem 4h pojechały. Zmęczony kierowca drogowiec sam staje sie zagroźeniem kierując kilkutonowa piaskarką. Kilkanaściegodzin przy wielokilometrowej walce z źuwiołem wyczerpuje. W nocy i nad ranem kilka razy nawet cięźki sprzęt ZDP wypadał z jezdni. PRAWO FIZYKI dotyczy wszystkich. Proszę nie obrażać pracowników drogowych.

Lubię to! 4
tak to wygląda
tak to wyglądaStarostwo 3 lutego o 14:09

w starostwie stanęli na wysokości zadania, w mieście niestety nie

Lubię to! 4
Gregory
GregoryStarostwo 3 lutego o 14:17

Problem z gołoledzią był WSZĘDZIE i nie ma się co licytować, kto stanął, a kto nie na wysokości zadania. W Legnicy było tak: http://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/14897-lodowy-armagedon

Lubię to! 3
do gregory
do gregoryStarostwo 3 lutego o 14:27

A co jaworzan obchodzi jak rządzi Krzakowski w Legnicy?! Jaworzanie od Bery oczekują, że będzie o nich dbał, o ich bezpieczeństwo. Zaraz napiszesz, że gdzie indziej jest wojna a u nas jest fajnie bo jej nie ma. Burmistrz odpowiada za bezpieczeństwo jaworzan i niestety, ale na tak prostej do przewidzenia sprawie nawalił, to co dopiero jak naprawdę przyjdzie niespodziewana sytuacja?!

Lubię to! 4
Starostwo
Starostwo 3 lutego o 13:47

W gminie męcinka drogi sa w większości miejsc przejezdne. Wójt na prośbę moeszkańców zawiesił lekcje w szkołach dzisiaj. Piaskarki były w gminie rano, jak będzie potrzeba rusza po odpoczynku kierowców. Jeździli prawie 18 h

Lubię to! 3
brawo starostwo
brawo starostwoStarostwo 3 lutego o 13:50

to się nazywa logiczne myślenie-widać niektórych nie boli, a jednak można przewidywać sytuacje i w porę im zapobiegać

Lubię to! 5
z Jawora
z Jawora 3 lutego o 12:24

facet wie po co go ludzie wybrali . Panie Baranowski jak coś oddam na pan głos.

Lubię to! 4
niestety
niestetyz Jawora 3 lutego o 13:22

takiego burmistrza brakuje w Jaworze

Lubię to! 4
masakra
masakraz Jawora 3 lutego o 13:24

starostwo potrafi "ogarnąć" cały powiat a w mieście armagedon-strach wyjść z domu, żeby się nie połamać

Lubię to! 5
Gregory
Gregorymasakra 3 lutego o 13:30

No tak "ogarnia" cały powiat, że w gminie Męcinka zamknięto szkoły, bo dzieci nie mogły dojechać. Samochody w rowie, kolizja ciężarówek - tak relacjonują kierowcy w radio drogę na trasie Piotrowice - Słup - Męcinka - Chroślice. Dajcie spokój, sytuacja na drogach całego Dolnego Śląska jest ciężka, a wy tylko Bera i Bera. Ogarnijcie się trochę w tej nienawiści do burmistrza...

Lubię to! 7
do Gregory
do Gregorymasakra 3 lutego o 13:34

człowieku-a co Ty porównujesz terytorium powiaty z terytorium miasta Jawora-wystarczyło zorganizować w porę odpowiednią akcję z piaskiem i solą, a nie byłoby z rana horroru w mieście. Tylko o takich rzeczach trzeba najpierw POMYŚLEĆ, żeby to zrealizować.

Lubię to! 5
wolne żarty
wolne żartymasakra 3 lutego o 13:36

a co to, burmistrzowi nikt nie wytłumaczył, że jak wieczorem pada deszcz, a na noc zapowiadane są mrozy, to rano będzie lód? nie uczono tego w szkole?

Lubię to! 7
jaworzanin
jaworzaninmasakra 3 lutego o 13:44

niestety, burmistrz się nie sprawdził, zwłaszcza że można było i należało przewidzieć taką sytuację

Lubię to! 3
d4r
d4r 3 lutego o 11:39

ciekawe gdzie o tej porze był super wodzirej ? czy wyszedł choć przed kamienicę ? przeszedł się ulicami?

Lubię to! 6
Michał
Michał 3 lutego o 11:11

"Około godziny 20 byłem w okolicach Mierczyc, Snowidzy oraz Stanisławowa" Ciekawe jak mu sie to udało w tym samym czasie :P

Lubię to! 2
a ja rozumiem
a ja rozumiemMichał 3 lutego o 11:16

59 min przed i 59 min po 20.00 mieści się w tym ok g.20.00

Lubię to! 2
Zdzich
ZdzichMichał 3 lutego o 11:16

A rozumiesz co to znaczy około? Podejrzewam, że nie kontrolował na bieżąco zegarka robiąc objazd po drogach powiatowych, sprawdzając sytuację na drogach. Tylko po to, by zaspokoić twoją ciekawość, o której godzinie był w której miejscowości. Ciekaw jestem czy inni włodarze gmin, prowadzili podobny objazd?

Lubię to! 3
mieszkaniec
mieszkaniec 3 lutego o 10:30

Tyle kilometrów dróg i tylko trzy piaskarki ??? Prosze brac przykład z miasta jawor mniej kilometrów a więcej sprzętu na drogach. Wstyd dla Starostwa ale jaki naczelnik dróg taki stan dróg !!!

Lubię to! 6
masakra
masakramieszkaniec 3 lutego o 10:36

a co jaworzanom po tym drogim sprzęcie, skoro w Jaworze jest "horror", jak to sam burmistrz na swoim fb publikuje

Lubię to! 4
bolo
bolo 3 lutego o 10:00

Panie vice,zobaczymy po dzisiejszym dniu ile wypadków było na drogach i chodnikach powiatowych i wtedy się pan pochwali.

Lubię to! 2
olo
olobolo 3 lutego o 10:13

wypadki na drogach są nawet jak nie ma lodu, to że ktoś nie zachowuje należytej ostrożności to tylko świadczy o jego głupocie

Lubię to! 1
DW
DW 3 lutego o 08:50

A czy sprawdzaliście jakość i skuteczność tej walki z gołoledzią, czy tak chwalicie z przyzwyczajenia? Moim zdaniem w tym temacie wcale nie mam się czym chwalić.

Lubię to! 3
proponuję
proponuję 3 lutego o 08:43

p.Baranowski na burmistrza a w całym mieście będzie czysto i bezpiecznie-to skuteczny człowiek

Lubię to! 5
mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu 3 lutego o 07:35

brawo Starosta Laskowski i Dyrektor Lenkiewicz i Wicestarosta Baranowski , panowie reagujecie w zależności o sytuacji pogodowej , macie drogi w całym powiecie i rozumiemy że nie wszystko da się zrobic naraz , ale działacie . A z tego co piszą ludzie to w Jaworze na chodnikach ślisko , ludzie pytają gdzie są słuzby burmistrza Bery, i to są chodniki tylko w mieście.,a nie w całym powiecie.

Lubię to! 5
efekt
efektmieszkaniec powiatu 3 lutego o 08:32

tak się dzieje jak wywala się fachowców a zatrudnia miernych znajomków

Lubię to! 5
no masz
no maszmieszkaniec powiatu 3 lutego o 08:53

jak to gdzie-na FB

Lubię to! 2
mieszkaniec
mieszkaniec 3 lutego o 07:32

Proponuję by Pan wicestarosta przeszedł się osobiście powiatowymi chodnikami w Jaworze, bo jest tragicznie.

Lubię to! 6
jaworek
jaworekmieszkaniec 3 lutego o 07:42

a ja proponuję żeby pan burmistrz pospacerował po mieście ze swoją świtą , a nie tylko jezdził nowym samochodem za ponad 140 tys. kupionym za nasze podatki.

Lubię to! 4
jaworzanin
jaworzanin 3 lutego o 00:50

brawo Wicestarosto Baranowski ! Właściwy facet na właściwym miejscu.

Lubię to! 6
prawda
prawdajaworzanin 3 lutego o 08:33

aż szkoda, ze nie gminie...

Lubię to! 3
Ben
Benjaworzanin 3 lutego o 08:35

myślę, p.Baranowski byłby dobrym burmistrzem

Lubię to! 4
mi
mijaworzanin 3 lutego o 08:37

A ja wice-starostę dziś nie widziałam z wiadrem piasku i szufelką

Lubię to! 5
Misiek
Misiekjaworzanin 3 lutego o 09:39

Racja, jego wlasciwe miejsce jest poza Jaworem. Tak skutecznie walczy z golom ledziom, ze w Mecince i Piotrowicach autobusy nie dowioza dzieci do szkol i je zamkneli

Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe wiadomości

Więcej wiadomości
REKLAMA
Więcej wiadomości
 • Bitwa bramkarska w Budziszowie Wielkim
  Bitwa bramkarska w Budziszowie Wielkim
 • Jedną nogą w piłkę nożną w Legnicy
  Jedną nogą w piłkę nożną w Legnicy
 • (FOTO) Drużyna Ajan Iron Team Jawor mocno rozpoczęła sezon
  (FOTO) Drużyna Ajan Iron Team Jawor mocno rozpoczęła sezon
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
 • O bitwie pod Legnicą w muzeum
  O bitwie pod Legnicą w muzeum
 • Schronisko otwiera drzwi
  Schronisko otwiera drzwi
 • O bitwie pod Legnicą w Jaworze
  O bitwie pod Legnicą w Jaworze
Więcej wiadomości
 • Matura jako furtka
  Matura jako furtka
 • Zmartwychwstał !!!

  WAŻNE Zmartwychwstał !!!

 • Burmistrz zmuszony do ogłoszenia liczbowych wyników konsultacji

  WAŻNE Burmistrz zmuszony do ogłoszenia liczbowych wyników konsultacji

Więcej wiadomości
 • Uszkodzone ogrodzenie placu zabaw w parku
  Uszkodzone ogrodzenie placu zabaw w parku
 • Nowy nielegalny parking?
  Nowy nielegalny parking?
 • Zamiatarka hałasuje po ciemku
  Zamiatarka hałasuje po ciemku
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości