1125 0 własne Polityka

Sesja Rady Gminy Mściwojów

Sesja Rady Gminy Mściwojów

We wtorek, 31 stycznia odbyła się XXIV sesja Rady Gminy Mściwojów.

Podczas sesji radni przyjęli informację z pracy Wójta Gminy w okresie między sesjami, a także wysłuchali wykładu nt. zmiany w ustawie o ochronie zwierząt – program ochrony nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganie bezdomności zwierząt w 2017 r. Powyższy temat przedstawiła gościnnie prezes jaworskiego TOZ-u Pani Teresa Prokopek-Stępniak.

Następnie radni podjęli uchwały: w sprawie zmian budżetu gminy na 2017 r.; w sprawie przyjęcia planu pracy Rady Gminy na 2017 r.; w sprawie przyjęcia planów pracy stałych komisji Rady Gminy na 2017 r.; w sprawie szczegółowych zasad przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat oraz trybu pobierania opłat; w sprawie zmiany uchwały Nr XXXV.211.2014 Rady Gminy Mściwojów z dnia 29 stycznia 2014 r. w sprawie określenia wysokości oraz szczegółowych warunków i trybu przyznawania i zwrotu zasiłku celowego na ekonomiczne usamodzielnienie.

W trakcie posiedzenia wójt Mariusz Foryś poinformował zebranych o panującej ptasiej grypie na terenie gminy. W ostatnim czasie wyłowiono w sumie 20 martwych łabędzi ze zbiornika wodnego w Mściwojowie. Dziś Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jaworze potwierdził obecność wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków u łabędzi padłych w zbiorniku wodnym w Mściwojowie. Wirus został oznaczony jako H5N5 o zniżonej zjadliwości do H5N8. Hodowcy drobiu zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania zasad bioasekuracji.

Teresa Prokopek-Stępniak sesja Rada Miejeska w Mściwojowie Mściwojów ptasia grypa

Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe wiadomości

Więcej wiadomości
REKLAMA
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
 • (Film) Nowe logo i strategia marketingowa muzeum
  (Film) Nowe logo i strategia marketingowa muzeum
 • Spacerkiem po... kościele św. Marcina
  Spacerkiem po... kościele św. Marcina
 • Spacerkiem po... kościele św. Marcina
  Spacerkiem po... kościele św. Marcina
Więcej wiadomości
 • Czy Dolny Śląsk będzie finansować In Vitro?
  Czy Dolny Śląsk będzie finansować In Vitro?
 • Tymczasem w Europie...
  Tymczasem w Europie...
 • Wielki Post
  Wielki Post
Więcej wiadomości
 • Korwin niewygodny?
  Korwin niewygodny?
 • (Foto) Utknął na słupkach

  WAŻNE (Foto) Utknął na słupkach

 • Pasja jest w człowieku
  Pasja jest w człowieku
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości