11 własne Polityka

Posiedzenie Rady Miejskiej w Bolkowie

Posiedzenie Rady Miejskiej w Bolkowie

W piątek, 27 stycznia odbyła się XXVI Sesja Rady Miejskiej w Bolkowie. Sprawdź, o czym dyskutowali radni.

Jednym z pierwszych punktów obrad była informacja burmistrza Bolkowa z działalności w okresie międzysesyjnym. Radni zostali poinformowani m.in. o zleceniu wykonania tablic przedstawiających wizualizację rynku po planowanej przebudowie.

- Trwają prace końcowe związane z opracowaniem wniosku o dofinansowanie dla zadania pn. „Przebudowa nawierzchni zabytkowego rynku w Bolkowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą – mówił burmistrz Bolkowa. Dodał, że termin złożenia wniosku wyznaczony został na dzień 22 lutego 2017 roku.

- Uchwałą Zarządu Województwa Dolnośląskiego projekt pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Sady Dolne i Sady Górne” został wybrany do dofinansowania kwotą 11.772.188,79 zł co stanowi 85% wydatków kwalifikowanych. Wartość całkowita zadania to ponad 17 mln zł – poinformował J. Wroński.

Następnie burmistrz poinformował o włączeniu terenów Gminy Bolków do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także o przekazaniu placu budowy obwodnicy Bolkowa przez inwestora.

Podczas styczniowej sesji Jarosław Wroński poinformował również o całościowym remoncie Komisariatu Policji w Bolkowie, który odbędzie się w 2018 roku.

 

W dalszej części radni przyjęli sprawozdania z działalności stałych komisji Rady Miejskiej za II półrocze 2016 r., a także informację na temat realizacji Programu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Bolków oraz przedstawienie obowiązków gminy wynikających z ustawy antysmogowej. Radni wysłuchali również informację z działalności Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Bolków za 2016 r. 

 

Na zakończenie obrad radni podjęli uchwały: w sprawie zmiany uchwały nr XXVIII/144/04 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 30 grudnia 2004 r. w sprawie nadania statutu Gminno-Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Bolkowie; w sprawie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Bolków; w sprawie zmiany uchwały nr XX/144/12 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 30 maja 2012 r. w sprawie podziału Gminy Bolków na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu; w sprawie zmiany uchwały nr XXI/149/12 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 29 czerwca 2012 r. w sprawie podziału gminy na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib odwodowych komisji wyborczych; w sprawie zmiany uchwały nr VIII/56/15 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 29 czerwca 2015 r. w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości; w sprawie uchwały nr VIII/57/15 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 29 czerwca 2015 r. w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi; w sprawie wyrażenia zgody na umorzenie należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających Gminie Bolków, a także w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Jaworskiemu; w sprawie zmiany budżetu na 2017 r.

 

Na zakończenie radni podjęli uchwałę w sprawie odwołania skarbnika Gminy i Miasta Bolków. W środę, 1 lutego br. o godz. 14 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Bolkowie odbędzie się sesja Rady Miejskiej, podczas której zostanie powołany nowy skarbnik. Nowym skarbnikiem została Pani Bożena Januszewska. 

 

sesja Rada Miejska w Bolkowie Bolków Jarosław Wroński

Udostępnij tę dyskusję na
agnieszka
agnieszka 31 stycznia o 13:32

gang nierobów i krwiopijców

Lubię to! 7
:)
:)agnieszka 1 lutego o 07:58

:)

Lubię to! 0
Ostatnia kadencja Wrońskiego ?
Ostatnia kadencja Wrońskiego ? 30 stycznia o 23:38

Słyszeliście to ostatnia kadencja burmistrza Wrońskiego. Napisali tak w NGJ - oświadczył to Wicestarosta Baranowski z PIS. To chyba prawda PIS przecież rządzi . Kaczyńśki też o tym mówi . Kukiz rozpoczął akcję medialną informującą

Lubię to! 5
andrzej
andrzejOstatnia kadencja Wrońskiego ? 31 stycznia o 00:51

a kogo pijak kukiz obchodzi

Lubię to! 5
kukiz 15
kukiz 15andrzej 31 stycznia o 16:40

o tutaj można pociągnąć wniosek o zniesławienie. Kukiz " 15 działa w Powiecie już wie o tym wpisie. Ciekawe ale będzie cyrk jak wyjdzie, że to jakiś lokalny polityk . Pożyjemy zobaczymy. Ciao

Lubię to! 1
andrzej
andrzejandrzej 31 stycznia o 17:50

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/nieznane-fakty-z-zycia-pawla-kukiza/gcxs8l8

Lubię to! 0
rysiek
rysiekOstatnia kadencja Wrońskiego ? 31 stycznia o 10:23

Akurat tego co piszą na poważnie bym nie brał...

Lubię to! 0
????
???? 30 stycznia o 22:07

a czy to prawda że to ostatnia kadencja burmistrza Bolkowa?

Lubię to! 8
!!!!!
!!!!!???? 30 stycznia o 22:33

A czy to prawda ze kazdy umrze ??:)

Lubię to! 9
społeczny
społeczny 30 stycznia o 20:58

Straz to nalezy ZAMKNAC!!!! Wolbromek, wierchy, sady górne !!!! same straty

Lubię to! 1
wojas
wojas 30 stycznia o 19:39

RADNI LEPEIJ KUPCIE NOWE WOZY BOJOWE DLA OSP!!! SADY, STARE ROCHOWICE , WSTYD!!!!!! JEDNOSTKI W KSRG I WOZY PO 30 LAT!!!!! A PSP ODDALONA O 20 KM !!!!!!

Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe wiadomości

Więcej wiadomości
REKLAMA
Więcej wiadomości
 • Bitwa bramkarska w Budziszowie Wielkim
  Bitwa bramkarska w Budziszowie Wielkim
 • Jedną nogą w piłkę nożną w Legnicy
  Jedną nogą w piłkę nożną w Legnicy
 • (FOTO) Drużyna Ajan Iron Team Jawor mocno rozpoczęła sezon
  (FOTO) Drużyna Ajan Iron Team Jawor mocno rozpoczęła sezon
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
 • O bitwie pod Legnicą w muzeum
  O bitwie pod Legnicą w muzeum
 • Schronisko otwiera drzwi
  Schronisko otwiera drzwi
 • O bitwie pod Legnicą w Jaworze
  O bitwie pod Legnicą w Jaworze
Więcej wiadomości
 • Matura jako furtka
  Matura jako furtka
 • Zmartwychwstał !!!

  WAŻNE Zmartwychwstał !!!

 • Burmistrz zmuszony do ogłoszenia liczbowych wyników konsultacji

  WAŻNE Burmistrz zmuszony do ogłoszenia liczbowych wyników konsultacji

Więcej wiadomości
 • Uszkodzone ogrodzenie placu zabaw w parku
  Uszkodzone ogrodzenie placu zabaw w parku
 • Nowy nielegalny parking?
  Nowy nielegalny parking?
 • Zamiatarka hałasuje po ciemku
  Zamiatarka hałasuje po ciemku
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości