3293 41 list Czytelnika Listy do redakcji

List: Burmistrz Wroński mija się z prawdą

List: Burmistrz Wroński mija się z prawdą

W czwartek w Lipie odbyło się zebranie wiejskie. Głównym tematem zebrania była przyszłość zamku. Oprócz omawiania tej ważnej kwestii na koniec zebrania do głosu doszli mieszkańcy niezadowoleni z pracy wykonywanej przez burmistrza Wrońskiego.

Mieszkańcy podnieśli wiele zarzutów. Burmistrz próbował pochwalić się wykonaną w tym roku drogą na cmentarz. O ile dobrze, że droga ta została w końcu zrobiona, to chwalenie się inwestycją, która została wykonana po 10 latach obietnic jest delikatnie mówiąc nieodpowiednie. Na zebraniu jedna z mieszkanek Lipy zapytała, która droga we wsi zostanie wykonana w następnej kolejności, gdyż do domu tej Pani i jej kilku sąsiadów, szczególnie po deszczu, czy zimą, bardzo ciężko dojechać.

W tym momencie burmistrz Wroński powiedział „Nie wiem, która droga będzie robiona, nie mam pojęcia” i rozłożył ręce, na co zareagowałem i wytknąłem, że jak może nie wiedzieć, skoro sam na sesji mówił, że robiona ma być droga z osiedla w kierunku Jastrowca i nawet nasza radna, co potwierdziła, składała odpowiedni wniosek. Podniosłem też argument, że o ile droga z osiedla jest ważna, to jeśli mieszkańcy chcą z niego pojechać do Jastrowca to mogą to zrobić nadkładając trochę drogi, ale Pani mieszkająca w górnej Lipie, wraz ze swoimi sąsiadami już ze swojego domu wyjechać nie może.

Jak się okazało burmistrz Wroński na zebraniu wiejskim w Lipie, delikatnie rzecz ujmując, minął się z prawdą. W swoim zarządzeniu z 10 listopada (zebranie było 17 listopada) opublikował projekt nowego budżetu, w którym widnieje przebudowa drogi na osiedlu. Mimo to, na zebraniu nie potrafił powiedzieć tego mieszkańcom prosto w oczy, stwierdzając, że nie wie, która droga zostanie wyremontowana w przyszłości.

Nie zakładam nawet, że burmistrz nie wiedział co podpisuje, bo byłby to zbyt nieodpowiedzialne. Burmistrz podpisał dokument z pewnością świadomie, wiedział co się w nim znajduje, a na zebraniu w Lipie wprowadzał mieszkańców w błąd. Z pewnością ciężko było mu powiedzieć komuś prosto w oczy „nie zrobimy drogi do Pani domu, bo uważamy, że tamta droga jest ważniejsza”. Taka postawa sprawia wrażenie kłamstwa połączonego z tchórzostwem.

Na zebraniu wyraźnie mogliśmy zobaczyć, że nie był to dobry dzień dla burmistrza. Z łatwością wytykaliśmy mu mijanie się z prawdą. Burmistrz posunął się nawet do obrażenia Pani, która rozmawiała z nim w sprawie drogi, zarzucając jej dwukrotnie kłamstwa i mówiąc, że przyszła na zebranie się kłócić. To była jawna hipokryzja, gdyż kilka minut wcześniej sam nas okłamywał. Zastanawia mnie za kogo nas wszystkich burmistrz ma, skoro pozwala sobie na tak płytkie i łatwe do weryfikacji mówienie nieprawdy. To, że przyjeżdża na wieś, nie znaczy, że ma do czynienia z jakimiś gorszymi ludźmi, a takie można było mieć wrażenie.

Burmistrz Wroński powinien to w końcu zrozumieć i zacząć szanować mieszkańców swojej gminy. Czasy, w których nikt mu nie patrzy na ręce, a każda rzecz, którą mówi jest przyjmowana w gminie Bolków na słowo już się skończyły. Najwyższy czas zacząć mówić prawdę, o tym, że rządzi nami kłamca.

Patryk Jurga

Gmina Bolków Lipa zebranie wiejskie

Udostępnij tę dyskusję na
bolków
bolków 27 listopada 2016 o 14:31

Bolkow

Lubię to! 0
mieszkaniec Bolkowa
mieszkaniec Bolkowa 26 listopada 2016 o 19:19

Aleksander, spoko, po co nerwy. Gdyby nie starostwo to w ogóle nie byłoby dróg wyremontowanych w gminie. A teraz powiat remontuje chyba kolejną drogę z Lipy do Dobkowa.

Lubię to! 1
:)
:) 26 listopada 2016 o 14:12

:)

Lubię to! 1
Pinokio
Pinokio 24 listopada 2016 o 21:07

Kto kłamie ?

Lubię to! 3
FRANZ
FRANZPinokio 24 listopada 2016 o 21:09

WROŃSKI KŁAMCA OBRZYDLIWY A NIBY KTO

Lubię to! 11
Aleksander
Aleksander 24 listopada 2016 o 14:59

Należy zapytać się co robi starosta jaworski z drogami powiatowymi . Odpowiedź nic a co wogole robi starista odpowiedź nic . Kompetencje starostwa nie piwinnacwykonywac gmina dlatego mieszkańcy lipy zaproscie starosta i ile będzie miał jaka przyjechać

Lubię to! 0
AW
AWAleksander 24 listopada 2016 o 15:17

Dobrze się czujesz? Starostwo w tym roku wyremontowało ponad 10 km dróg powiatowych, a gmina Bolków ile?

Lubię to! 5
p
pAleksander 24 listopada 2016 o 15:42

Z Lipy mamy wyremontowane 2 drogi wyjazdowe jeszcze 1 jest teraz w remoncie, zostaje 1 do remontu. Na starostwo nie możemy narzekać.

Lubię to! 6
xyz
xyz 24 listopada 2016 o 14:42

Obiecuje

Lubię to! 4
pamietamy
pamietamy 23 listopada 2016 o 20:46

Co z kopalnia ?

Lubię to! 6
pj
pjpamietamy 24 listopada 2016 o 18:58

Wyszło, że w 2008 plan zagospodarowania został uchwalony niezgodnie z prawem. Jesteśmy w trakcie unieważniania planu, ale gmina nie odpowiada na pisma. Za jakiś tydzień będzie już termin, w którym będzie można złożyć skargę na bezczynność gminy do sądu administracyjnego. W ciągu kilku miesięcy będzie wiadomo.

Lubię to! 9
?
?pj 29 listopada 2016 o 07:27

I jak się sprawy kopalni mają ?

Lubię to! 0
pj
pjpj 29 listopada 2016 o 13:52

W piątek pójdzie pismo do sądu administracyjnego, składa sie je za posrednictwem urzędu gminy. Wszystko będzie na fb

Lubię to! 2
?
?pj 29 listopada 2016 o 15:03

Na fb u Burmistrza?

Lubię to! 1
pj
pjpj 29 listopada 2016 o 18:19

Na fb Stop kopalni odkrywkowej w Lipie, burmistrz nie jest nam życzliwy. Gdyby chciał to mógłby zakończyć sprawę, poniewaz nie odpowiada na pisma musimy składać sprawę do sądu administracyjnego, co znacznie wydłuży postępowanie.

Lubię to! 1
kołek
kołek 23 listopada 2016 o 20:24

Bera musi odejść.

Lubię to! 4
Jaworzanin
Jaworzanin 23 listopada 2016 o 20:23

Bolkowianie wasz burmistrz remontuje drogi, coś tam robi, nasz robi sobie zdjęcia i skwerki z ławkami i kwiatkami. Obłęd!

Lubię to! 4
Obywatel
ObywatelJaworzanin 24 listopada 2016 o 06:26

"Coś tam robi"dobrze napisane.

Lubię to! 9
ADAM
ADAM 23 listopada 2016 o 19:51

NIECH TERAZ KŁAMCA PRZEPRASZA!!!!!!!

Lubię to! 10
Bolków
BolkówADAM 23 listopada 2016 o 20:39

Na stronie urzędu i na fb piszą coś innego ;) w jaworskiej pewnie też ?

Lubię to! 6
SORT
SORT 23 listopada 2016 o 17:51

mdron, ale ty jestes głupi. Tak jak kłamie twój idol to chyba nikt tego lepiej nie robi na kuli ziemskiej. Nawet ten scyzoryk kłamie w oświadczeniu majątkowym. Drugi SORT w to wierzy. I ty do tego sortu należysz.

Lubię to! 10
hala
hala 23 listopada 2016 o 11:42

trzeba go wywalić jak najszybciej z gminy

Lubię to! 17
jaworzanin
jaworzanin 22 listopada 2016 o 23:06

I tak zamieniłbym swojego burmistrza na waszego. Przynajmniej drogi robi. A nie skwerki z ławeczkami.

Lubię to! 6
cx
cxjaworzanin 22 listopada 2016 o 23:11

no zrobi jedną na kilka lat, wy przynajmniej mercedesa macie, a nasz gada o strefie i gada i gada ....

Lubię to! 10
dron
droncx 22 listopada 2016 o 23:22

Mercedesa załatwił rząd. Wroński wywalczył kontynuację S3 do granicy.

Lubię to! 3
cx
cxcx 22 listopada 2016 o 23:23

przecież s3 to inwestycja rządowa, takie ciecie jak wroński nie mają na nie wpływu

Lubię to! 16
jaworzanin 2
jaworzanin 2cx 22 listopada 2016 o 23:48

Burmistrz Bolkowa przynajmniej pozyskał inwestora na zamek. A nasz "orzeł" kiedy to zrobi? I nie fotografuje się przy byle okazji.

Lubię to! 3
Andrzej Stroczynski.
Andrzej Stroczynski.cx 23 listopada 2016 o 00:01

Dron skoro załatwił kontynuację to czemu go nie zaproszono na uroczyste podpisanie umowy?

Lubię to! 17
z
zcx 23 listopada 2016 o 00:15

Na jaki zamek? ci ludzie sami się znaleźli, nikt ich nie szukał :) Jeden i drugi burmistrz się nadaje do wymiany, nie ma co się licytować.

Lubię to! 14
ALA
ALAcx 23 listopada 2016 o 00:16

KŁAMCA

Lubię to! 17
Bolkowianin
Bolkowianinjaworzanin 23 listopada 2016 o 06:19

Jaworzanin gdybyś dobrze się w to zagłębił to zobaczył byś ze w Jaworze i Bolkowie jest to samo.Stawia się na rzeczy widoczne dla oka skwerki, trawniki, chodniki ( niebawem rynek ).Zero konkretnych inwestycji zero rozwoju - Bolkow się wyludnia młodzi wyjeżdżają.Cieszy jedynie to ze ludzie się jednoczą i juz nie wierzą w te bajki.

Lubię to! 21
boren
boren 22 listopada 2016 o 22:41

same *** wiejskie:) gnój wozić buraki :)

Lubię to! 2
b
bboren 22 listopada 2016 o 22:49

poziom typowego zwolennika wrońskiego

Lubię to! 27
Pak
Pak 22 listopada 2016 o 22:23

A kiedy Wroński nie był kłamcą?! Zawsze był dwulicowy! Zniszczył to nasze piękne miasto! O nic się nie stara! Nic nie robił i nie robi!

Lubię to! 24
mieszkaniec
mieszkaniec 22 listopada 2016 o 22:02

Ostatnie zdanie - bezcenne.

Lubię to! 24
Tępy
Tępy 22 listopada 2016 o 22:02

Ostro napisane.

Lubię to! 1
prawda
prawdaTępy 22 listopada 2016 o 22:46

Prawda zawsze w oczy kole.

Lubię to! 23
BoLkOw
BoLkOwTępy 22 listopada 2016 o 22:48

Ludzie podnoszą się z kolan.

Lubię to! 24
bolków
bolków 22 listopada 2016 o 21:56

Mieszkańcy się jednoczą - to cieszy.

Lubię to! 26
aa
aa 22 listopada 2016 o 21:55

o to to, na taczkę i na śmietnik historii z tym oszustem

Lubię to! 24
;)
;) 22 listopada 2016 o 21:43

Brawo Panie Patryku!!!

Lubię to! 31