6077 267 własne Publicystyka

„Wam kury szczać…”

„Wam kury szczać…”
Obrady sesji Rady Miejskiej w Jaworze.

„Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić” miał powiedzieć do przedstawicieli rządu po przyjeździe do Warszawy 11 listopada 1918 roku Marszałek Józef Piłsudski.

Jeden z jaworskich radnych koalicji rządzącej na portalu społecznościowym roztrząsał niedawno literówkę w nazwisku Marszałka popełnioną przez jednego z felietonistów Wiadomości24h. Literówkę bez wątpienia wstydliwą. Za tego „chochlika” mogę jedynie w imieniu redakcji i autora przeprosić Czytelników.

Szkoda jednak, że „wielce oburzony” radny widzi źdźbło w oku felietonisty w postaci literówki, a nie zauważa belki u swojego kolegi z klubu radnych Razem, nauczyciela, a zarazem przewodniczącego rady, który wśród nazw wokół których należy rozpocząć konsultacje społeczne nad ich potencjalną zmianą, w wyniku wejścia w życie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej wymienił ul. Władysława Sikorskiego. Nazwaną na cześć Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych i premiera Rządu na Uchodźstwie w czasie II wojny światowej, walczącego podczas wojny polsko-bolszewickiej, żeby rozwiać wątpliwości co niektórych radnych, po właściwej – polskiej stronie. Za przewodniczącym Rady Miejskiej wątpliwości co do ul. Sikorskiego przekazał dalej jeden z lokalnych tygodników.

Być może „wielce oburzonego” radnego zabolało, że to nie jego nazwisko pojawiło się w będącym tematem numeru w aktualnym wydaniu Wiadomości24h tekście, do przeczytania którego serdecznie zapraszam. Gdy nie tak dawno wśród komentarzy na portalu znalazł się pewien mówiący o tym, iż jeden z radnych lepiej zna zawartość dwutygodnika odebrałem to jako żart. Jak się okazało rzeczywistość znów przerosła wyobrażenia, co przyjąć muszę z pokorą.

O nagonce jaka spotkała nas za okazane wsparcie stowarzyszeniu charytatywnemu nie będę nawet wspominał, bo jest to po prostu wyjątkowo niesmaczne, a tak po ludzku po prostu przykre. Pogardliwe określanie naszego dwutygodnika jako „gazeta polityczna”, przez „dziennikarza” będącego na utrzymaniu jak nie tej, to innej władzy, uważam za przejaw kompletnego pomieszania z poplątaniem w świecie wartości i wzorców uznawanych przez wpływowe obecnie środowisko medialno-polityczne.

Swój felieton zakończę innym cytatem z Marszałka: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska”. Radni koalicji rządzącej mają jeszcze dwa lata, by przekonać jaworzan, że ich wyborcze zwycięstwo nie okazało się klęską…

Rada Miejska polityka Józef Piłsudski Władyslaw Sikorski felieton Wiadomości24h

Udostępnij tę dyskusję na
Ja
Ja 10 lutego o 20:54

No i proszę radny Bander jest wice . Radny Olszewski został odwołany bez podania przyczyny w nie jawnym głosowaniu !!!!!

Lubię to! 3
Honorny
Honorny 5 stycznia o 20:28

Mamy już Nowy Rok a a wciąż nie moge zrozumieć tego co się stało na tej sesji. Ktoś tu napisał,że mamy desant ze Strzegomia. Podała ta osoba konkretne nazwiska . My Jaworzanie nie jesteśmy gorsi od Strzegomian. My Jaworzanie swój honor mamy.

Lubię to! 6
jawne
jawneHonorny 5 stycznia o 20:43

nazwiska nie są żadną tajemnicą, są na stronie i w BIP urzędu

Lubię to! 3
Tadek
Tadek 16 grudnia 2016 o 23:53

Kto to się spodziewał, że Bera zwolni Jaworzan, a na ich miejsce zatrudni swoich kolegów z Po. Nigdy bym nawet o tym nie pomyślał.Skoro on tak postępuje z nami Jaworzanami, to my mu pokarzemy w 2018 r. Przegra wybory.

Lubię to! 6
desant
desantTadek 17 grudnia 2016 o 12:06

Nie udało się wygrać w Strzegomiu, to "przerzut na Jawor"? https://www.youtube.com/watch?v=S9pzsLvySlE

Lubię to! 4
fakty
faktydesant 17 grudnia 2016 o 12:39

córka Lecha Markiewicza-doradczyni, sekretarz w um Jawor, Lilla Gruntkowska-obsługa prawna w um Jawor i gminnych jednostkach, członek RN sp. Inwestycje, Roman Etel-członek RN sp. Inwestycje, kandydat do rady powiatu Świdnicy ramienia Wspólnoty Samorządowej (okręg 1, poz. 1), Tomasz Kościów-fundusze zewnętrzne w um Jawor, kandydat do rady powiatu Świdnicy ramienia Wspólnoty Samorządowej (okręg 1, poz. 10) http://wspolnotasamorzadowa.org/ http://swidnica24.pl/sa-kandydaci-z-castingu-2/

Lubię to! 4
własna wizja świata
własna wizja światadesant 17 grudnia 2016 o 13:25

czyżby stąd dotarł do nas slogan: "miasto się zmienia, pięknieje"? https://www.youtube.com/watch?v=S9pzsLvySlE

Lubię to! 3
Irmina
Irmina 11 grudnia 2016 o 18:40

My Jaworzanie wybieraliśmy człowieka z naszego miasta, Jaworzanina na stanowisko burmistrza. Wybraliśmy Berę. Obiecał nam wiele. My jemu ZAUFALIŚMY. On zaczął zwalniać nas swoich wyborców, Jaworzan. Zastępując ich ludzmi ze Strzegomia i Świdnicy. Dla ludzi zwolnionych to dramat.Byli to ludzie doświadczeni z długoletnim stażem. Teraz wyobraż sobie,że Bera przegrywa wybory w 2018 r. i zostają zwalniani ludzie , których on przyjął do pracy. Ciekawa jestem jak oni będą się czuli.

Lubię to! 7
papa
papaIrmina 11 grudnia 2016 o 18:56

To właśnie czeka berowców... Kop w d..ę na odchodne. Pasożyty świdnickie

Lubię to! 3
masz rację
masz racjęIrmina 11 grudnia 2016 o 18:57

jak są zwalniani jaworzanie to ubożeje nie tylko lokalna wspólnota, ale wspólnota parafialna

Lubię to! 5
jaworzanin katolik
jaworzanin katolik 10 grudnia 2016 o 16:33

A już zaczyna mnie wkurzać....czy wy nie rozumiecie, że ani bycie jawotzaninem ani katolikiem nie powinno być wyznacznikiem tego, że ktoś ma pracę? Ktoś kto ma pracę ma być dobrym pracownikiem i tyle wymaga pracodawca! Wyobrażacie sobie, żeby firma ogłaszała nabór na jakieś stanowisko i wśród wymagań znalazło się, że osoba ma być jaworzaninem i katolikiem? Nie bądźcie śmieszni w tym powielaniu komentarzy! To tak jak z "prawdziwymi Polakami". Co do osób zwolnionych-są to napewno ludzie inteligentni i jeśli nic nie "przeskrobali" a zostali zwolnieni z całą pewnością pójdą do sądu i wygrają! Ale nie z powodu, że są jaworzanami i katolikami-to żaden argument!

Lubię to! 3
nie masz racji
nie masz racjijaworzanin katolik 10 grudnia 2016 o 17:20

2 już w sadzie wygrało, bo byli bezpodstawnie zwolnieni ale pracodawca nic z tego sobie nie robi i zwalnia dalej. Uważasz, że to jest w porządku-fundować jaworzanom i ich rodzinom takie stresy?

Lubię to! 8
jaworzanin katolik
jaworzanin katoliknie masz racji 10 grudnia 2016 o 17:28

Uważam, że jeśli wygrali a pracodawca nic sobie z tego nie robi a sprawa jest ostatecznie zakończona( w sensie pracodawca nie może się odwoływać itp.) to sąd się tym zajmie. Uważam również, że sąd rozpatrując sprawę nie brał pid uwagę, że to jaworzanie i katolicy, tylko pidstawę zwolnienia. I uważam , że serwowanie stresu jakiemukolwiek CZŁOWIEKOWI , bez względu czy jest jaworzajinem czy warszawiakiem, czy poznaniakiem czy katolikiem czy nie, jest niefajne.

Lubię to! 5
sprawiedliwość
sprawiedliwośćnie masz racji 10 grudnia 2016 o 18:02

a ja uważam, że pracodawca, który zwalnia bezprawnie jeszcze powinien zostać za to dotkliwie ukarany

Lubię to! 9
do jaworzanin katolik
do jaworzanin katoliknie masz racji 11 grudnia 2016 o 15:29

http://bip.wroclaw.rio.gov.pl/dok_wnioski/206K049S16.pdf Wg RIO, osobami odpowiedzialnymi za wystąpienie stwierdzonych podczas ostatniej kontroli przez RIO nieprawidłowości w całym pionie Skarbnika w okresie od 18.08.2015r. do 30.06.2016r. był Burmistrz oraz Skarbnik Miasta Jawora. Zgadnij kogo za to obciążono i zwolniono?

Lubię to! 5
podpowiedź
podpowiedźnie masz racji 11 grudnia 2016 o 15:34

tak po katolicku przerzucono za to odpowiedzialność na osobę, której w większości okresu nawet tam nie było

Lubię to! 6
prawnie
prawnienie masz racji 11 grudnia 2016 o 17:57

dochodzą koszty procesów, odszkodowań, itp.

Lubię to! 4
postawa
postawanie masz racji 11 grudnia 2016 o 23:28

faktycznie po katolicku...

Lubię to! 3
chyba raczej nie katolik
chyba raczej nie katolikjaworzanin katolik 10 grudnia 2016 o 17:24

Ciekawy z Ciebie katolik, skoro uważasz, że jest w porządku to, że burmistrz zwalnia wieloletnich doświadczonych wykwalifikowanych jaworzan, żeby zastąpić ich swoimi i spoza Jawora, że radni z komitetu burmistrza nie interesują się zwalnianymi jaworzanami-swoimi wyborcami?

Lubię to! 5
jaworzanin katolik
jaworzanin katolikchyba raczej nie katolik 10 grudnia 2016 o 17:41

A czy ja piszę, że coś jest w porządku? Wyrażam zdanie, że w pracy nie ma znaczenia czy ktoś jest jaworzaninem katolikem tylko to jak pracuje. Osoby zwolnione niesłusznie powinny dochodzić swoich praw w sądzie-bo to jest miejsce odpowiednie. A jako katolik napiszę : " nie sądźcie abyście sami nie byli sądzeni" . Jako katolik zastanawoający sie co ze mnie za katolik pewnie znasz i stosujesz ;)

Lubię to! 1
chyba raczej nie katolik
chyba raczej nie katolikchyba raczej nie katolik 10 grudnia 2016 o 17:51

Nie powinno być w ogóle zwalniania, skoro jest bezpodstawne, a nie takie gadanie-niech idą do sądu, zwłaszcza gdy są zwalnianie za innych złą pracę, zaniedbania. Masz rację-nie sądź, abyś nie był został osądzony.

Lubię to! 6
jaworzanin katolik
jaworzanin katolikchyba raczej nie katolik 10 grudnia 2016 o 19:16

A skąd ja mam wiedzieć, że zwolnienie było bezpodstawne? Bo Ty mi na forum anonimowo napiszesz? Nie osądzam, bo od tego jest sąd stąd moja uwaga, że tam powinna się sprawa rozstrzygnąć, ale widzę, że tutaj poziom dyskusji sprowadza się do: albo myślisz jak ja albo nie jesteś jaworzaninem katolikiem.

Lubię to! 1
top
topchyba raczej nie katolik 10 grudnia 2016 o 19:26

Jakbyś się zainteresował zwolnieniami jaworzan to byś to wiedział. To nie jest kwestia złego pracownika, tylko bezprawnego działania pracodawcy. A jaki pracodawca podaje się za katolika, jednocześnie tak postępując?

Lubię to! 4
jaworzanin katolik
jaworzanin katolikchyba raczej nie katolik 10 grudnia 2016 o 19:37

Ależ ja jestem zainteresowany, ale wybacz- nie buduję swoich opinii na anonimowych wypowiedziach na forum tego portalu. Dla mnie jednak bardziej wiarygodna jest opinia sądu. Właśnie jako katolik nie ulegam plotkom, stronniczym opiniom itp, a jako Polak ufam opiniom sądów, bo tam są przedstawiane wszystkie fakty, a nie tu na forum i to anonimowo.

Lubię to! 3
cichy obserwator
cichy obserwator 9 grudnia 2016 o 20:35

A czy to prawda, że najważniejszy urzędnik w mieście "grał" za Mikołaja. Czy nie ma ważniejszych spraw do załatwiania?

Lubię to! 6
do  cichego obserwatora
do cichego obserwatoracichy obserwator 9 grudnia 2016 o 21:55

chyba żartujesz.Nie wyobrażam sobie żeby burmistrz był przebrany za mikołaja, przecież to nawet nie wypada żeby na takim stanowisku robić za mikołaja.

Lubię to! 5
Jasmin
Jasmindo cichego obserwatora 9 grudnia 2016 o 22:23

Wiele, rzeczy nie wypada, a robi. Zwalnia Jaworzan.Zatrudnia kolegów ze Strzegomia i Świdnicy.

Lubię to! 9
młot
młotdo cichego obserwatora 9 grudnia 2016 o 22:24

Bera musi odejść.

Lubię to! 9
do cichego....młota
do cichego....młotado cichego obserwatora 10 grudnia 2016 o 14:41

więcej dystansu, ale widac was nie byłoby na to stać. Swoją droga juz myslałam, że Magia Świąt zaczyna działać, wczoraj jakaś cisza była zastanawiająca, do pewnego momentu widać! Rozczarowałam się, nie potraficie odpuścic nawet w takim okresie. KATOLICY!

Lubię to! 3
dystans
dystansdo cichego obserwatora 10 grudnia 2016 o 16:10

powiedz o magii świąt zwolnionym jaworzanom-katolikom

Lubię to! 5
tupet
tupetdo cichego obserwatora 10 grudnia 2016 o 17:33

Zwłaszcza pozbawione pracy i źródła dochodu jaworzanie i ich rodziny powinny mieć więcej dystansu-z pewnością już udzieliła im się magia świąt, bo zastanawiają się za co je wyprawić.

Lubię to! 6
do Jasmin
do Jasmindo cichego obserwatora 10 grudnia 2016 o 18:13

http://www.cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3610,Zatrzymani-wojt-sekretarz-i-kontroler-NIK.html

Lubię to! 2
czy wypada?
czy wypada?cichy obserwator 10 grudnia 2016 o 09:34

A czy wypada przerzucać na podwładnych własne błędy w braku prawidłowego zarządzania?

Lubię to! 6
nie wierzę
nie wierzęcichy obserwator 10 grudnia 2016 o 09:43

eee-nie wierzę, stawka godzinowa burmistrza jest zbyt wysoka, żeby zamiast zarządzać gminą, realizować inwestycje, robił za Mikołaja

Lubię to! 6
dudek
dudekcichy obserwator 10 grudnia 2016 o 11:57

"Tonący chwyta się nawet brzytwy tj. przebiera się za Mikołaja"

Lubię to! 3
PO-rażka
PO-rażkacichy obserwator 11 grudnia 2016 o 19:07

ale pajac :(

Lubię to! 0
pycha kroczy przed upadkiem
pycha kroczy przed upadkiem 6 grudnia 2016 o 00:29

SUPERB ...IA - po łacinie to : pycha, buta , arogancja, zarozumiałość, wyniosłość a czy znany nam gminny wodzirej nie zakupił auta o podobnej nazwie ?

Lubię to! 5
sowa
sowa 3 grudnia 2016 o 19:01

I stało się to, co miało się stać. Bera ponosi sromotną porażkę.Nie pomogły zdjęcia i fotosy ? Zawiódł się na swoich " przyjaciołach " ? Już go tak nie kochają ?. Pozwolili jemu przegrać ?

Lubię to! 13
bum...
bum... 3 grudnia 2016 o 17:09

Bera przerżnął ten plebiscyt. Może teraz klapki mu opadną z oczów.

Lubię to! 12
ile
ilebum... 3 grudnia 2016 o 17:57

ileś nadszarpnął swojego budżetu, żeby to udowodnić?

Lubię to! 2
HHa
HHa 3 grudnia 2016 o 17:07

Jak ludzie kochają Berę pokazali w plebiscycie na najlepszego burmistrza. Zajął dopiero 26 miejsce ( głosów 82 ). Tak wygląda miłość Jaworzan do Bery. To są fakty.

Lubię to! 10
Buhaha
Buhaha 3 grudnia 2016 o 16:12

A na fb znowu przekłada słowa prezesa mercedesa na siebie...Boże ileż można, chyba ciężko przeżył brak zdjęć

Lubię to! 7
łyżka, nóż, widelec itd.
łyżka, nóż, widelec itd. 2 grudnia 2016 o 20:11

BERA MUSI ODEJŚĆ.

Lubię to! 8
Do łyżka
Do łyżka 2 grudnia 2016 o 20:09

Jawor był bardzo ładnym miastem. Było dużo róż, ludzie mieli pracę ( teraz mają ale Strzegomianie ), chodzili uśmiechnięci i życzliwi. Teraz boją się,że zostaną zwolnieni, boją się, o swój byt. Jak był Urbański było w ludziach więcej radości.

Lubię to! 12
nóż
nóż 2 grudnia 2016 o 20:05

CO to będzie ? Odpowiem ci : Bery nie będzie. Już spada po linii pochyłej. Jego notowania spadają na łeg, na szyję

Lubię to! 9
widelec
widelec 2 grudnia 2016 o 19:31

Jawor jest smutnym i szarym miastem. Przyjechałam tu po 1..5 roku nieobecności. To co zobaczyłam to koszmar ! Jest tu jak w horrorze, cicho wszędzie, ciemno wszędzie co to będzie.?

Lubię to! 6
łyżka
łyżkawidelec 2 grudnia 2016 o 20:01

Koniec świata! Takich "Jaworów" to jest w Polsce setki albo i więcej. Powiem więcej: dziś ludzie sporo siedzą w domu, nie odwiedzają się tak jak kiedyś, każdy siedzi ze smartfonem przed monitorem czy telewizorem. Pokolenie zombie.

Lubię to! 0
Do jaśmin
Do jaśmin 19 listopada 2016 o 16:41

Popieram ten " czarny marsz płaczu " dla Jawora. To prawda Jawor już umarł. Jeszcze tak żle nie było. Ludzie nie popierajcie Bery, !!!!!!!!!. Jutro ubieram się na czarno. W Jaworze panuje żałoba.

Lubię to! 9
Gregory
GregoryDo jaśmin 23 listopada 2016 o 12:06

I krzyż ci na drogę, Czarnowidzu! A nam jest kolorowo...

Lubię to! 0
Karol
Karol 17 listopada 2016 o 17:34

To jakiś koszmar. Wybierzmy innego burmistrza. Ten, według mnie się nie sprawdził.

Lubię to! 13
Jaśmin
Jaśmin 17 listopada 2016 o 16:39

Nie byłam fanką burmistrza Bery. Dałam mu jednak szansę. Niech człowiek się wykaże., może jestem w błędzie. Czas pokazał, że nie byłam. Bera serwuje nam Jaworzaną igrzyska. Swoim kolegą z PO, dobrze płatną pracę. Nie dajmy się już oszukiwac. Jawor umiera. Moim zdaniem, z organizowac by się przydało " czarny marsz płaczu " nad Jaworem. Takie mam zdanie.

Lubię to! 13
rozczarowany
rozczarowanyJaśmin 26 listopada 2016 o 10:36

to był duży błąd

Lubię to! 7
obserwator miejski
obserwator miejski 17 listopada 2016 o 00:15

Zwykłe spotkanie w ratuszu, a ileż tam mediów burmistrz naściągał. A ileż makiet, map itp., że ho,ho. Jestem ciekaw co do tej pory burmistrz przygotował w sprawie strefy, może by sie pochwalił, bo droge S-3 robi GDDKiA a niwelacje terenu strefa, Co więc jest dotychczas zasługą burmistrza i miasta?

Lubię to! 9
studio filmowe
studio filmoweobserwator miejski 17 listopada 2016 o 07:38

atrybutem tej kadencji z pewnością będzie kamera

Lubię to! 12
sesese
sesese 16 listopada 2016 o 23:06

https://www.facebook.com/sirtjawor/photos/a.1528354744076407.1073741828.1506433689601846/1832922060286339/?type=3&theater

Lubię to! 3
BOLO GO
BOLO GO 16 listopada 2016 o 21:50

A ja wam przepowiem trochę przyszłość-na wiosnę 2018 roku łubudubu łubudubu niech żyje nam prezes EB klubu rozpocznie remont basenu w parku i takich pawlinowów,panasiuków,banderów będzie już więcej.do tego notoryczny pijar trochę zdjęć z budowy i tłuszcza znowu dokona rozsądnego wyboru.

Lubię to! 8
jest wiele mozliwych wersji wydarzeń
jest wiele mozliwych wersji wydarzeńBOLO GO 16 listopada 2016 o 22:55

A ja przedstawię jeden z możliwych scenariuszy-najczarniejszy. Przez 3 lata hulaj dusza, diabła nie ma, kasa pusta, a pod koniec kadencji, aby można było coś ludowi pokazać, zadłuży budżet po uszy i przez następną kadencję będzie odpoczywał, bo nie będzie za co cokolwiek zrobić. Ale, że lud lubi kolorowe obrazki, zwłaszcza te ruszające się z dźwiękiem, a tych pewnie będzie w dostatku, to będzie zadowolony.

Lubię to! 13
i wersja optymistyczna-na dobranoc
i wersja optymistyczna-na dobranocBOLO GO 16 listopada 2016 o 23:17

A w ratuszu powstanie studio filmowe, gdzie będą produkowane filmy z udziałem miłościwie nam panującego w różnych odsłonach-jak z ludem biega, skacze, tańczy, paraduje, przebiera się, itp., generalnie dobrze się z ludem bawi, seanse będą darmowe, bo odbywać się będą za pośrednictwem sieci internetowej-i tym sposobem jaworzanie doczekają się też własnego kina. Mało tego, dzięki temu każdy jaworzanin będzie mógł zostać gwiazdą filmową, będzie się mógł oglądać, rodzina i znajomi będą mogli go podziwiać i jemu lajkować. Wszyscy będą bardzo szczęśliwi, radośni i spełnieni-bo jak to mówi pewne powiedzenie: "Ludzie zapomną co powiedziałeś, zapomną co zrobiłeś, ale nigdy nie zapomną jak czuli się dzięki Tobie."

Lubię to! 13
filiżanka
filiżanka 16 listopada 2016 o 21:37

Ładnie Pani łyżeczka wierszem pisze -może Dyrektor doceni i da wam wreszcie podwyżki a jak nie to idźcie po pomoc do MOPS

Lubię to! 2
wróbelek elemelek
wróbelek elemelekfiliżanka 16 listopada 2016 o 22:02

mops i klops, odpowiedzialność pracownika socjalnego ogromna a pieniądze iście europejskie całe 500 euro także jednocześnie podziwiam i współczuje, za karę bym tam nie poszedł pracować jako pracownik socjalny bo ci geniusze z Warszawki oderwani od rzeczywistości wymyślają co chwilę nowe bzdury w ustawach, ogólnie wszechobecna głupota tego świata mnie zadziwia - co większy matołek oderwany od rzeczywistości to wyższe stanowisko, mogłem skończyć Uniwersytet Nepotyzmu i Kumoterstwa i zostać "misiewiczem", zawód przyszłości jak się patrzy

Lubię to! 2
żarłacz ludojad
żarłacz ludojadwróbelek elemelek 17 listopada 2016 o 17:10

Lubię klopsa na obiad a co do głupoty na świecie - była, jest i będzie niestety. Geniusze ze stolicy mogą robić co chcą, afera goni aferę a zwykli ludzie, nie tylko pracownicy socjalni, pracują za 500 euro w centrum Europy. Dziki kapitalizm i tyle.

Lubię to! 0
pan henio
pan heniowróbelek elemelek 17 listopada 2016 o 17:27

to co wróbelek napisał to jest kropla w morzu, poniżej ciekawy wywiad i komentarze jak to wygląda w Polsce: http://www.portalsamorzadowy.pl/forum/75134_0.html ps: wszystkiego najlepszego z okazji zbliżającego się święta, uznania przez cały rok i godziwych wypłat!

Lubię to! 0
InfoMOPS24hredaktor Pani Łyżeczka
InfoMOPS24hredaktor Pani Łyżeczka 16 listopada 2016 o 21:34

Dookoła są podwyżki tylko w naszym Mopsie zniżki brak nagrody niska pensja to doprawdy istna klęska Co to będzie Co to będzie głucho wszędzie smutno wszędzie nawet związki nie pomogą więc pracujmy nie krępujmy i Dyrektora naszego szanujmy Może kiedyś nam pomoże Co daj Boże Mój Boże

Lubię to! 5
ZZ
ZZ 16 listopada 2016 o 19:20

W mojej ocenie Tomasz Panasiuk to zły urzędnik.

Lubię to! 12
YM
YM 16 listopada 2016 o 19:19

Oni po prostu nie mają szans. Łatwo jest zwalniać urzędników i zajmować ich miejsce ! Ciekawi mnie jak będą się czuli jak ich będą zwalniać.

Lubię to! 9
tak po ludzku?
tak po ludzku?YM 16 listopada 2016 o 21:21

A za 2 lata przyjdzie inny burmistrz z inną radą i powie, że skoro wam się to tak spodobało i to akceptujecie, to ja tez sobie pozwalniam-najpierw tych co zostali teraz zatrudnionych, potem tych co się do tego przyczynili, poparli, a potem co tam się jeszcze trafi lub jaka będzie potrzeba. Każdego to może prędzej czy później spotkać. Gorzej jak spotka to ludzi, którzy przepracowali szmat czasu i są zwolnieni niedaleko przed emeryturą-nowy pracodawca w takich ludzi nie bardzo chce inwestować. KAŻDEGO to może spotkać.

Lubię to! 10
za 2 lata
za 2 lataYM 16 listopada 2016 o 21:25

za 2 lata to prace jaworzanom da pracodawca niemiecki ściągnięty do Polski przez rząd-Mercedes, a jaworzanie i ich rodziny teraz potrzebują pracy, źródła utrzymania

Lubię to! 9
Tadek
Tadek 16 listopada 2016 o 19:17

Jeden Pawlinow i jeden panasiuk to stanowczo za mało. Ludzie już wiedzą............. I na mich nie zagłosują.

Lubię to! 7
Danka
Danka 16 listopada 2016 o 19:15

Pawlinow , mam nadzieję już nie będzie radnym. W 2018 roku ludzie na niego już nie zagłosują. A Panasiuk powinien sobie przypomnieć, że nikt nie jest bez grzechu i bez winy. Moim zdaniem, to mu się przyda.

Lubię to! 9
Beata
Beata 16 listopada 2016 o 18:32

Do P. Te wpisy nie mają na celu wywołać w nim reakcji. Ja myślę, że on nic sobie nie robi z nikogo. Te wpisy wyrażają nasze odczucia do tego człowieka. Piszemy , by nie popełnić już takiej pomyłki. On zapomina,że pycha kroczy przed upadkiem. Moim zdaniem już nikt nie zagłosuje na niego w 2018 r.

Lubię to! 11
BOLO GO
BOLO GOBeata 16 listopada 2016 o 18:40

Mylisz się bardzo, paru pawlinowów i panasiuków na pewno odda głos na szefa wszystkich szefów.....

Lubię to! 4
?
?BOLO GO 16 listopada 2016 o 19:01

Ale czy to wystarczy żeby wygrać wybory w 2018 roku ?

Lubię to! 3
szmat czasu
szmat czasuBeata 16 listopada 2016 o 20:08

Nikt nie wie co będzie za 2 lata-są tacy, co 2 lata temu byli za nim a dziś sobie włosy z głowy za to wyrywają, ale są też tacy, co 2 lata temu, rok temu mocno przeciwko niemu oponowali, a dziś razem się pokazują, występuję, lajkują mu. Przez 2 lata wiele może się zmienić.

Lubię to! 4
na wesoło
na wesołoBeata 16 listopada 2016 o 20:16

puścił dziś na fejsie filmik jak przedstawiciele Mercedesa odwiedzili Ratusz i opowiadali o tym, że rozpoczęli spotkania na dole -w gminami, powiatem, pracodawcami, aby ich bliżej poznać i przy okazji opowiedzieli, że prace prowadzone przez WSSE Invest Park w zakresie niwelacji terenu strefy DSAG-S3 prowadzone są zgodnie z planem a ludzie ma za ten filmik lajkują że hoho-jakby to co najmniej gmina realizowała tą inwestycję

Lubię to! 7
do Beaty
do BeatyBeata 16 listopada 2016 o 20:19

wiem, że są tacy co maja na FB po kilka, kilkanaście kont pod różnymi nikami i posługują się nimi do tworzenia tłumu w sieci, ale ilość lajków i tak świadczy o tym, że są tacy, co akceptują to co robi

Lubię to! 3
Andrzej
Andrzej 16 listopada 2016 o 18:09

Mam już dosyć zdjęć, przechwałek Bery. Co on dla nas Jaworzan zrobił ? Pozwalniał ludzi z pracy- Jaworzan, swoich wyborców. W mojej ocenie on nas oszukał.

Lubię to! 13
Irmina
Irmina 16 listopada 2016 o 17:23

Ludzie widzicie i nic nie robicie. Przecież to granda.Moim, zdaniem dosyć już bera nazwalniał Jaworzan. Ludzie ze Strzegomia i Świdnicy zapewne śmieją się. Bo czego mają płakać? Mądry Jaworzanin po szkodzie ? Chyba jednak tak.

Lubię to! 11
p
pIrmina 16 listopada 2016 o 18:06

a ja po jego zadowolonej minie odnoszę wrażenie, raczej nic sobie nie robi z tych wpisów

Lubię to! 2
Mercedes
Mercedes 16 listopada 2016 o 10:37

Mercedes nadzoruje realizację porozumienia na wszystkich szczeblach i etapach. Niwelację terenu DSAG nie robi gmina. Dyrektor ds. komunikacji Mercedes-Benz Ewa Łabno-Falęcka potwierdza tylko, że byli "tutaj" w czerwcu i w lecie 2016r., czyli po wygraniu przetargu zorganizowanego przez WSSE Invest Park https://invest-park.com.pl/?s=dsag

Lubię to! 9
niwelacja terenu DSAG-S3
niwelacja terenu DSAG-S3Mercedes 16 listopada 2016 o 10:45

"Zarząd WSSE „INVEST-PARK” sp. z o.o. uchwałą nr 4831/16 z dnia 08 sierpnia 2016 r. zaakceptował prace komisji przetargowej i dokonał wyboru firmy SPEC-BRUK sp. z. o.o. sp. k. z siedzibą w Libiążu jako generalnego wykonawcy przygotowania terenu – wyrównanie wraz z pracami towarzyszącymi terenu o powierzchni ok. 113 ha zlokalizowanego na obszarze objętym granicami WSSE „INVEST-PARK” podstrefa Jawor." https://invest-park.com.pl/blog/2016/08/09/rozstzrygniecie-przetargu-na-wybor-generalnego-wykonawcy-przygotowania-terenu-w-jaworze/

Lubię to! 8
antypijar?
antypijar?Mercedes 16 listopada 2016 o 11:02

takiego mixu (wycinku i zlepku pojedynczych słów) aby stworzył tekst o oczekiwanym brzmieniu to naprawdę ciężko spotkać-ktoś nawet nie zadał sobie fatygi, by wypowiedź tej pani aż tak bardzo nie wyglądała na mix pojedynczych słów http://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/19-fakty-jawor/13810-mercedes-zaciesnia-wiezi

Lubię to! 6
Karola
Karola 15 listopada 2016 o 18:52

byłam na wielu spotkaniach przed wyborami. Emilian Bera opowiadał jak będzie pięknie jak on zostanie burmistrzem. Pamiętam jak wtórował mu Tomasz Panasiuk. Miało byc spokojnie, uczciwie . Bera miał wyzwolić energię tego miasta. Jak jest każdy widzi. Panasiuk nie wyszedł na radnego. Nie dostał mandatu od społeczeństwa. Dostał za to pracę od Bery.To mi się nie podoba. Już nie zagłosuję na Berę.

Lubię to! 16
energizer
energizerKarola 15 listopada 2016 o 21:02

Jest pięknie dla swoich, tak od blisko 30 lat w Jaworku i całej Polsce. A ty obywatelu lub obywatelko masz pracować na rządzących, na przywileje kilku wybranych grup zawodowych a przede wszystkim na bogacenie się już obrzydliwie bogatych koncernów zagranicznych. Ty swoją pracą się nie wzbogacisz, bo musisz oddać państwu w podatkach krocie. W nagrodę po 40 latach prawdopodobnie dostaniesz jakże wysoką "europejską" emeryturę, która starczy na chlebek i masełko. A Niemcy sobie świat zwiedzają na starość. Jak zdrowie ci pozwoli to parę leków ci dorzucą jak dożyjesz 75 lat co jest wątpliwe bo szlag cie prędzej trafi w kolejkach do lekarzy. W międzyczasie dobijesz się pysznym absolutnie nieprzetworzonym jedzonkiem w promocji z marketów przy akompaniamencie medialnej propagandy głoszącej polskie cuda gospodarcze na czele ze spektakularnym wzrostem PKB i spadkiem bezrobocia, które to spada w Polsce tak szybko przy braku nowych miejsc pracy, że jest to fenomen na skalę światową niewytłumaczalny dla największych speców od ekonomii. Będą ci mówić, że rynek pracy się zmienia i trzeba się przekwalifikować ze 3-4 razy w ciągu całego życia tylko nikt nie powie ci na kogo i gdzie, najważniejsze że trzeba. Bo przecież każdy jest kowalem swojego losu. W ostateczności przyjdzie ci rywalizować z Ukraińcami, a wygra ten co pracuje najwydajniej czyli zaiwania co najmniej za trzech przy minimalnej pensji. Do tego dojdą uchodźcy na wysokim socjalu, którzy będą ciężko pracować w myślach na europejski zasiłek, na który złożysz się między innymi ty. Jeśli będzie ci nadal źle kolejni rządzący sprzedadzą tobie złotą myśl w stylu "zmień pracę i weź kredyt". Dla nich wszystko jest proste, wystarczy zrobić pstryk i gotowe. A gdy zamkniesz oczy to w końcu uwolnisz swoją energię do atmosfery. Dziękuję, dobranoc.

Lubię to! 3
historie z życia wzięte
historie z życia wzięteKarola 15 listopada 2016 o 22:56

w gminie, w której jest wysokie bezrobocie, kandydat na burmistrza obiecuje pracę dla jej mieszkańców, po czym jak nim zostaje, w gminie i jednostkach podległych zwalniani są mieszkańcy tej gminy (i to w jaki sposób-wystarczy zapytać tych ludzi o to), a zatrudniani są mieszkańcy z innych gmin (i to w takiej ilości)

Lubię to! 15
ku pamięci
ku pamięcihistorie z życia wzięte 16 listopada 2016 o 21:30

może warto dodać należy, że ten kandydat reprezentuje PO i rządzi w koalicji z SLD

Lubię to! 7
Klon Jawor
Klon Jawor 15 listopada 2016 o 15:38

POprostu POsuwają nas mieszkańców od zadka strony a my POsłusznie się na zaciągi sPOza Jawora godzimy bez szemrania całe tabuny POciotków garną się do Jawora na POcichu umówione POzycję...he he

Lubię to! 8
jaworowy ludek
jaworowy ludekKlon Jawor 15 listopada 2016 o 15:58

wg mnie to w gminie rządzi PO+Świdnica+SLD-dokładnie w tej kolejności, choć może 2 pierwsze zamiennie

Lubię to! 9
układ miejsc
układ miejscjaworowy ludek 15 listopada 2016 o 16:01

PO i "Świdnica" urzędują przy sekretariacie burmistrza, a SLD przy korytarzu

Lubię to! 9
Celina
Celina 14 listopada 2016 o 17:50

Z mego punktu widzenia o tą kontrolę aż się prosi.

Lubię to! 12
nieżalezne organy kontroli
nieżalezne organy kontroliCelina 15 listopada 2016 o 14:45

Zasięg i sposób zwolnień jaworzan i jednocześnie zatrudnień ludzi spoza Jawora, wątpliwości, jakie na wielu gruntach pojawiają się tutaj wśród mieszkańców są tak duże i liczne, że faktycznie należałoby to poddać analizie i weryfikacji, ale przez kogoś niezależnego, neutralnego i bezstronnego.

Lubię to! 10
skala
skalanieżalezne organy kontroli 7 grudnia 2016 o 11:15

spokojnie, wszystko w swoim czasie...

Lubię to! 4
iza
izanieżalezne organy kontroli 10 grudnia 2016 o 09:49

jakby tak zebrać do kupy te wszystkie zatrudnienia i zwolnienia oraz metody jakie są przy tym stosowane to kto wie

Lubię to! 1
organ stanowiący i kontrolny
organ stanowiący i kontrolnyCelina 15 listopada 2016 o 15:08

największym hitem jest podjęcie uchwały przez radę o bezzasadności skargi na burmistrza (organ wykonawczy), podczas gdy sam organ wykonawczy, reprezentowany przez zastępcę burmistrza (działająca w imieniu i z upoważnienia burmistrza), to już jest po prostu hit

Lubię to! 8
organ stanowiący i kontrolny
organ stanowiący i kontrolnyCelina 15 listopada 2016 o 15:09

podczas gdy sam organ wykonawczy, reprezentowany przez zastępcę burmistrza (działająca w imieniu i z upoważnienia burmistrza), przyznał, że doszło do działania niezgodnego z prawem

Lubię to! 8
aż nasuwa się pytanie
aż nasuwa się pytanieCelina 15 listopada 2016 o 15:19

a kto podpisał takie uzasadnienie do uchwały?

Lubię to! 6
Adam
Adam 14 listopada 2016 o 17:49

To dla nas ważne, chcemy by odpowiednie służby po za urzędem miejskim zbadały jak zostały rozpatrzone skargi na Tomasza Panasiuka, Ewę Grajek, skarga radnego Detyny. Jestem niezmiernie ciekaw jaki będzie wynik pokontrolny.

Lubię to! 13
Rozczarowana
Rozczarowana 13 listopada 2016 o 20:35

Aż serce boli, to prawda LUD WYBRAŁ. Ale myślę,że nie spodziewał się tego. Miało być miasto mlekiem i miodem płynące. Miało być, ale nie jest . Jesteśmy bardzo rozczarowani. Tylko kolesie i koleżanki........

Lubię to! 16
...
...Rozczarowana 13 listopada 2016 o 23:05

i to zamiłowanie do świdnickich "klimatów", włącznie ze świdnickimi zespołami...

Lubię to! 11
aaa
aaa... 15 listopada 2016 o 09:45

jakimi zespołami?

Lubię to! 0
made in Świdnica
made in Świdnica... 19 listopada 2016 o 14:56

ano to, że na 11.11. występowała Zespół Pieśni i Tańca Jubilat ze Świdnickiego Ośrodka Kultury

Lubię to! 5
styl rządzenia
styl rządzenia... 19 listopada 2016 o 15:00

za każdej kadencji zatrudniani są jacyś kolesie i koleżanki, ale za nielicznych zwalniani są jaworzanie-ostatnio tak było w Jaworze-w gminie za Tomczaka, czyli za SLD

Lubię to! 6
budżet
budżetRozczarowana 13 listopada 2016 o 23:12

ile jaworskich podatków wypływa poza Jawor?

Lubię to! 12
JUŻ KURY ZA WAMI NIE PÓJDĄ
JUŻ KURY ZA WAMI NIE PÓJDĄ 13 listopada 2016 o 20:19

Na Wawelu słychać głuche odgłosy z krypty gdzie spoczywają komunista Sikorski i Piłsudzki ,Piłsudski, Piłsucki to oni kopią w płytę sarkofagu i chcą powstać i przyjechać na sesję rady miasta do Jawora i zrobić porządek ze sztuczną enteligencją spod znaku EB(dwaj nauczyciele jeden choć wygląda jak Szwejk to sadzi się na Naczelnika,drugi wysoki jak topola ......a gł...pi jak.....!!!Może Piłsudzki Pawlinow powinien dać korepetycję koledzę Iwanowi ? A Bera niech za to zapłaci nawet z budżetu miasta!) LUDU MÓJ LUDU CÓŻEŚ TY UCZYNIŁ? KOGOŚ TY WYBRAŁ???

Lubię to! 13
Tamara
Tamara 13 listopada 2016 o 18:41

A mi ten wierszyk się spodobał. Super.

Lubię to! 12
ZDZICH
ZDZICHTamara 13 listopada 2016 o 20:46

Szkoda że usuneli....moż napiszmy po jednym wyrazie każdy z osobna nie będzie podstaw do usunięcia i procesu ....co wy na to???

Lubię to! 7
Iga
Iga 13 listopada 2016 o 18:35

Pokłon dla autora nieznanego. Duży talent.

Lubię to! 12
HJ
HJ 13 listopada 2016 o 17:20

Radni jako funkcjonariusze publiczni podlegaja odpowiednim przepisom.

Lubię to! 13
Róża
Róża 13 listopada 2016 o 17:14

Aż mnie mdli. Miało być tak dobrze. Według mojej oceny jest piekło.

Lubię to! 12
Witold
Witold 13 listopada 2016 o 17:13

Moje zdanie jest natomiast takie, że powinny zadziałać już służby pana wojewody. sprawdzić wszystko zrobić zebranie z mieszkańcami miasta ( wyborcami ) i wyjaśnić wszystko. Już za dużo nawarstwiło się tych spraw. Tak uważam.

Lubię to! 14
kompetencje wojewody
kompetencje wojewodyWitold 13 listopada 2016 o 22:49

to niech zaczną od sprawdzania procesu skargowego

Lubię to! 6
jak są traktowani mieszkańcy, ich prawa
jak są traktowani mieszkańcy, ich prawakompetencje wojewody 13 listopada 2016 o 23:34

m.in. jak rozpatrywane były skargi mieszkańców na Tomasza Panasiuka, radnego Detyny na obecnego burmistrza. Niech nadzór zweryfikuje ile wpłynęło skarg i jak zostały rozpatrzone.

Lubię to! 9
Artur
Artur 13 listopada 2016 o 17:02

Wzywamy radnych do zajęcia się tą sprawą.Jestem jako Jaworzanin i wyborca zainteresowany : dlaczego bez naboru zatrudnił burmistrz bera p. Monikę Żmijewską, czy ma ona odpowiednie kwalifikacje, staż pracy, odpowiednie studia itd. To także dotyczy p. Ewy Grajek i p. Tomasza Panasiuka,. Jestem gotowy brać udział w tej komisji.

Lubię to! 15
zewnętrzne organy
zewnętrzne organyArtur 13 listopada 2016 o 22:39

jeśli to ma przebiegać i skończyć się, tak jak ze skargą radnego, to niech to lepiej zrobi ktoś niezależny, z zewnątrz

Lubię to! 10
majstersztyk
majstersztykzewnętrzne organy 13 listopada 2016 o 22:45

Dla wszystkich oczywistym było, że radny nie uzyskał w terminie informacji, ba nawet nie uzyskał jej po terminie (mimo kilkakrotnego dopytywania się, czasami wręcz nawet bezpośrednio burmistrza podczas sesji rady i w obecności radych). Dopiero jak złożył skargę dostał odpowiedź (inną kwestią jest czy taką, jakiej oczekiwał). Pomimo to Komisja Rewizyjna i w ślad za tym rada, stwierdzili, że choć w rzeczywistości miało miejsce naruszenie, to skarga jest bezzasadna, bo zawiniła jakaś tajemnicza-bliżej nieokreślona osoba.

Lubię to! 5
bezstronność
bezstronnośćzewnętrzne organy 14 listopada 2016 o 10:51

http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/rola-komisji-rewizyjnej-w-procedurze-rozpatrywania-skarg http://wartowiedziec.org/index.php/pracownik-samorzadowy/prawo-i-orzecznictwo/12359-kpa-10-powodow-wyczenia-pracownika-od-udziau-w-postpowaniu-oraz-tryb-wyczenia

Lubię to! 4
nabory
naboryArtur 13 listopada 2016 o 22:52

nowi informatycy też chodzili po urzędzie, wdrażali się w zadania i przedstawiali pracownikom jako nowi informatycy zanim jeszcze ogłoszony został nabór, do którego przystąpili

Lubię to! 7
coś tu chyba nie tak
coś tu chyba nie taknabory 14 listopada 2016 o 00:29

poprzedni informatycy ich wdrażali zanim odeszli a dopiero potem został przeprowadzony nabór

Lubię to! 8
rodzinnie
rodzinnieArtur 13 listopada 2016 o 22:58

a kuzyn został osobistym szoferem

Lubię to! 8
mieszkaniec
mieszkaniec 13 listopada 2016 o 16:43

A może komisja rewizyjna sprawdzi, czy pani Żmijewska miała w ogóle wymagany staż pracy na stanowisku kierowniczym.

Lubię to! 11
do czego potrzebny jest sekretarzowi PR?
do czego potrzebny jest sekretarzowi PR?mieszkaniec 13 listopada 2016 o 16:59

Sekretarz wg ustawodawcy w określonych sprawach wykonuje zadania z upoważnienia władzy wykonawczej, w szczególności z zakresu zapewnienia właściwej organizacji pracy urzędu oraz realizowania polityki zarządzania zasobami ludzkimi. Ma być neutralny politycznie, gdyż ma być gwarantem ciągłości funkcjonowania administracji w okresach kadencyjności organu wykonawczego. Reprezentowanie gminy na zewnątrz należy do kompetencji wójta, burmistrza, który powołuje swojego zastępcę (podobnie jak od reprezentacji rady jest jej przewodniczący, który ma swojego zastępcę). Komunikacja społeczna – PR to raczej wymóg, który byłby adekwatny ewentualnie dla komórki, w której zadaniach jest promocja gminy.

Lubię to! 9
nie wiadomo po co
nie wiadomo po codo czego potrzebny jest sekretarzowi PR? 13 listopada 2016 o 22:07

Na stanowisku sekretarza wymagane są kwalifikacje kierownicze z zakresu zarządzaniu ludźmi, a nie zarządzania mediami społecznościowymi, czy mikrofonem. Kwalifikacje z PR (potocznie z pijaru) to niezbędne mogą być ewentualnie do promocji gminy na zewnątrz, albo dla rzecznika, który odpowiada za kontakty urzędu z podmiotami zewnętrznymi, mediami, itp.

Lubię to! 6
pijar
pijardo czego potrzebny jest sekretarzowi PR? 13 listopada 2016 o 22:29

"Monika Żmijewska jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Skończyła także kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Wrocławskim. - Jest w moim odczuciu osobą kompetentną do sprawowania bardzo ważnej dla miasta funkcji - skomentował ten wybór lokalny polityk lewicy .- Do tej pory jako doradczyni burmistrza skupiała się na wizerunku pijarowskim włodarza miasta. Teraz podejmie się zupełnie innych wyzwań. [...] Wybór pani Moniki Żmijewskiej na jedno z najważniejszych funkcji nie tylko w Urzędzie, ale i w mieście kończy kompletowanie "drużyny Bery" na najważniejszych stanowiskach w mieście." http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/2894-urzad-miasta-ma-nowego-sekretarza)

Lubię to! 4
podobnie
podobniedo czego potrzebny jest sekretarzowi PR? 14 listopada 2016 o 08:38

Schemat niczym u jej koleżanki w Marcinowicach-najpierw doradca, potem sekretarz. Cóż za zbieg okoliczności.

Lubię to! 7
kompetencje
kompetencjedo czego potrzebny jest sekretarzowi PR? 14 listopada 2016 o 08:53

O kompetencje-co robiła dotychczas, czym się zajmowała, zachowanie, itp. można też podpytać współpracowników z poprzedniego środowiska pracy-zastanawiające jest dlaczego w Strzegomiu albo w Świdnicy, nie zrobiła takiej szybkiej kariery zawodowej jak w Jaworze, skoro tam długo pracowała, wszyscy zdążyli dobrze poznać ją i je kwalifikacje?

Lubię to! 8
pepla
peplado czego potrzebny jest sekretarzowi PR? 14 listopada 2016 o 09:10

http://swidnica.naszemiasto.pl/artykul/chca-referendum-ws-odwolania-wojta-marcinowic,3757158,art,t,id,tm.html http://swidnica24.pl/chca-odwolac-wojta-marcinowic/

Lubię to! 3
styl rządzenia
styl rządzeniado czego potrzebny jest sekretarzowi PR? 14 listopada 2016 o 09:36

"Zarzucają Władysławowi Gołębiowskiemu brak gospodarności, lekceważenie mieszkańców i dbanie wyłącznie o własny wizerunek. Dlaczego nie chcą wójta? Zarzuty dotyczą przede wszystkim polityki kadrowej, niegospodarności i braku współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz samymi mieszkańcami. Inicjatorzy mówią także o autokratycznym stylu rządzenia i autopromocji za pieniądze gminy. – Nie rozumiemy, po co wójt stworzył niektóre stanowiska w urzędzie i zatrudnił osoby spoza naszej gminy – mówi Agnieszka Młocek. Nazwiska wprost nie padają, ale najprawdopodobniej chodzi o Alicję Synowską, byłą wicestarostę powiatu świdnickiego, którą wójt zatrudnił najpierw jako doradcę, a później sekretarza gminy. Zdaniem grupy inicjatywnej zbędne było także utworzenie stanowiska rzecznika prasowego. Nie odpowiada im także polityka finansowa wójta: rezygnacja z wcześniej przyznanych funduszy; nieumiejętność pozyskiwania środków zewnętrznych, w tym unijnych; nieracjonalne dysponowanie środkami finansowymi gminy. – Bez potrzeby zostały wydane pieniądze na wydawnictwo „Marcinowice na starych widokówkach”. Wójt zrezygnował z 2 milionów dotacji na usuwanie skutków powodzi, które pozyskał jeszcze jego poprzednik. Do gminy trafiło tylko 200 tysięcy. Do tego nie widać żadnych starań o pozyskiwanie środków zewnętrznych – wylicza radna. Inicjatorzy uważają również, że niepotrzebnie wydawane są pieniądze na starania o herb gminy. – Mamy piękne logo, które nas wyróżnia, nie potrzebujemy herbu – mówi Agnieszka Młocek." http://swidnica24.pl/chca-odwolac-wojta-marcinowic/

Lubię to! 5
tak mi się wydaje
tak mi się wydajedo czego potrzebny jest sekretarzowi PR? 14 listopada 2016 o 09:45

ogarnąć i rzetelnie zweryfikować wszystko może raczej niezależny właściwy organ, zwłaszcza że większość w radzie stanowi "drużynę" z EB Razem

Lubię to! 6
z zewnątrz
z zewnątrzdo czego potrzebny jest sekretarzowi PR? 10 grudnia 2016 o 10:53

https://cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3610,Zatrzymani-wojt-sekretarz-i-kontroler-NIK.html

Lubię to! 2
Myślę że...
Myślę że...mieszkaniec 13 listopada 2016 o 17:02

Tym powinien zająć się ktoś z zewnątrz , żeby nie skończyło się tak jak skarga na burmistrza, takie jest moje zdanie.

Lubię to! 9
może masz rację?
może masz rację?Myślę że... 13 listopada 2016 o 18:06

No tak, dla wszystkich oczywistym było, że radny nie uzyskał w terminie informacji, ba nawet nie uzyskał jej po terminie (mimo kilkakrotnego dopytywania się, czasami wręcz nawet bezpośrednio burmistrza podczas sesji rady i w obecności radych). Dopiero jak złożył skargę dostał odpowiedź (inną kwestią jest czy taką, jakiej oczekiwał). Pomimo to Komisja Rewizyjna i w ślad za tym rada, stwierdzili, że choć w rzeczywistości miało miejsce naruszenie, to skarga jest bezzasadna.

Lubię to! 5
oli
oliMyślę że... 13 listopada 2016 o 22:36

tez tak myślę-neutralny politycznie, niezależny podwładnie, a przede wszystkim z kompetentnymi narzędziami do rzetelnej weryfikacji

Lubię to! 4
niezależny
niezależnyMyślę że... 10 grudnia 2016 o 09:56

to prawda...

Lubię to! 1
Piotr
Piotr 13 listopada 2016 o 16:22

Dlaczego burmistrz Bera zatrudnił Monikę Żmijewską bez naboru ? To ciekawa sprawa. Kolejna dla komisji rewizyjnej

Lubię to! 10
Magda
Magda 13 listopada 2016 o 16:21

A więc wielu obywateli jawora ma wątpliwości wzgledem sekretarza gminy a burmistrzem , nalezy to w jawny sposób sprawdzić by nikt nie mial cienia wątpliwości

Lubię to! 9
jaworzanin
jaworzaninMagda 13 listopada 2016 o 23:46

pojawiło się dużo wątpliwości, również co do kompetencji stanowiskowych

Lubię to! 4
podległość służbowa
podległość służbowaMagda 14 listopada 2016 o 00:21

Jeżeli pojawiły się takie sygnały i wątpliwości, to należy je wyjaśnić-ze względu na nabór i podległość. Nabór na stanowiska urzędnicze powinien być otwarty i *** a jak zachować *** w takim przypadku? "Jeśli chodzi natomiast o konkubinat, to w doktrynie można spotkać stanowisko, w świetle którego w przypadku konkubinatu, którego podstawą jest umowa cywilnoprawna, zrównującego go wedle prawa obcego z małżeństwem, zakaz ustanowiony w art. 26 u.p.s. powinien znaleźć de lege lata zastosowanie." "W orzecznictwie można spotkać pogląd, według którego bezpośrednia podległość służbowa istnieje także wtedy, gdy kierownik urzędu (przełożony) rozstrzyga o zakresie czynności podwładnego. Oznacza to, że w takiej sytuacji przełożony podejmuje na bieżąco, w toku codziennej pracy, decyzje o zakresie obowiązków podwładnego. Omawiany zakres dotyczy nie tylko trwałej podległości, ale odnosi się również do powstania nawet czasowej, okresowej podległości służbowej. Zakaz wynikający zart. 6 u.p.s. ma zastosowanie bez względu na rodzaj spraw załatwianych przez podległego pracownika. Przepis ten nie pozwala zatem na powstanie możliwości, nawet okresowej, bezpośredniej podległości służbowej." http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/zakaz-podleglosci-sluzbowej-miedzy-krewnymi-w-samorzadzie/2

Lubię to! 4
prawnie
prawnieMagda 14 listopada 2016 o 00:44

myślę, że właściwe organy mogą to zrobić bardzo szybko

Lubię to! 6
Paweł
Paweł 12 listopada 2016 o 19:53

Czekam na zapowiedz pracy komisji. Na pewno będę w niej uczestniczyc.

Lubię to! 7
jawność działania organów
jawność działania organówPaweł 12 listopada 2016 o 20:02

"Podstawową zaletą jawności, a w tym podstawowego jej elementu – prawa do informacji, jest to, że pozwala na efektywne uczestniczenie w procesach decyzyjnych zarówno dotyczących spraw ogólnospołecznych, jak i lokalnych. Jedynie obywatel posiadający informację może czuć się partnerem administracji, może również wykonywać swoje uprawnienia kontrolne, może w sposób świadomy podjąć decyzję, wyrobić sobie opinię o działaniu administracji. Z tego względu otwartość administracji jest jednym ze sposobów wzrostu zaufania społecznego, szczególnie na szczeblu lokalnym. Jest również środkiem, który łagodzi i niweluje niepokoje społeczne.[...] Wspólnotę samorządową tworzą jej mieszkańcy. Tak stanowi art. 16 ust. 1 Konstytucji RP, a także art. 1 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, art. 1 ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym, art. 1 ust. 1 ustawy o samorządzie województwa. Zgodnie z postanowieniami ustaw ustrojowych członkowie wspólnoty samorządowej uczestniczą w zarządzaniu powierzonymi sprawami publicznymi bądź bezpośrednio, bądź za pośrednictwem ustawowo określonych organów. Ponieważ decydująca większość tych spraw jest realizowana przez organy, zatem istotna z punktu widzenia interesów wspólnoty i jej poszczególnych członków staje się wykonywana przez nich kontrola społeczna nad działalnością reprezentujących ich organów. Ma temu służyć szeroko pojmowana zasad jawności (przejrzystości) działań administracji publicznej. Według art. 11b ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym „Działalność organów gminy jest jawna. Ograniczenia jawności mogą wynikać wyłącznie z ustaw. [...]Jawność życia publicznego została zagwarantowana w art. 61 Konstytucji RP. Na mocy jej ust. 1 zd. 1 obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Zakres prawa do uzyskiwania informacji wyznacza ust. 2 art. 61 Konstytucji RP i obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu." http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/zakres-jawnosci-dzialania-organow-stanowiacych-jednostek-samorzadu-terytorialnego-cz-1

Lubię to! 10
ul.Rynek
ul.Rynek 12 listopada 2016 o 19:40

Więc zmobilizujmy, my wyborcy, radną Longinę Gaszyńską, Jadwigę Wojdę-Elbrah , Pawlinowa i Wieczorka do przedstawienia nam tej sprawy.

Lubię to! 12
do ul.Rynek
do ul.Rynekul.Rynek 12 listopada 2016 o 19:44

Mogą to zrobić np. poprzez komisje rewizyjną w której pracach uczestniczyć mogą wszyscy radni, zainteresowani mieszkańcy. Jeśli komisja, radni w wyniku prowadzonych czynności kontrolnych stwierdzą jakieś nieprawidłowości, to nie tylko mogą, ale jako funkcjonariusze publiczni muszą zgłosić to do właściwych organów.

Lubię to! 9
tylko że...
tylko że...do ul.Rynek 13 listopada 2016 o 18:04

A jak skończyła się sprawa skargi radnego Detyny na burmistrza? Dla wszystkich oczywistym było, że radny nie uzyskał w terminie informacji, ba nawet nie uzyskał jej po terminie (mimo kilkakrotnego dopytywania się, czasami wręcz nawet bezpośrednio burmistrza podczas sesji rady i w obecności radych). Dopiero jak złożył skargę dostał odpowiedź (inną kwestią jest czy taką, jakiej oczekiwał). Pomimo to Komisja Rewizyjna i w ślad za tym rada, stwierdzili, że choć w rzeczywistości miało miejsce naruszenie, to skarga jest bezzasadna.

Lubię to! 4
ul. Poniatowskiego
ul. Poniatowskiego 12 listopada 2016 o 18:44

Nasi radni powinni tą niejasną sytuację wyjaśnić. Jest tu dużo niejasności. nie może być tak, że my wyborcy mamy jakieś wątpliwości, a radni milczą. Radna Longina Gaszyńska winna wyjaśnić nam tą sytuację.

Lubię to! 11
jawnośc działania organów
jawnośc działania organówul. Poniatowskiego 12 listopada 2016 o 18:49

ma prawo to zrobić komisja rewizyjna, a obrady komisji są jawne, więc każdy ma na nie wstęp i może uczestniczyć (bez prawa głosu) w pracach tej komisji

Lubię to! 9
Kwiecień Marta
Kwiecień Marta 12 listopada 2016 o 17:50

Jeśli to prawda,że sekretarz i burmistrz są parą - to będzie skandal. Tak uważam !!!!!!!!

Lubię to! 9
masz rację
masz racjęKwiecień Marta 12 listopada 2016 o 17:54

Z pewnością tak być nie powinno-nabór na stanowiska urzędnicze powinien być otwarty i *** a jak zachować *** w takim przypadku? Ponadto pracodawcą wprawdzie dla sekretarza jest urząd, burmistrz go tylko reprezentuje, ale z pewnością w takiej sytuacji-jeśli to prawda-zachodzi kolizja prawna, bowiem nie może miedzy nimi być bezpośredniej podległości służbowej, a sekretarz z ustawy podlega pod burmistrza. Dodatkowo sekretarz, zgodnie z zamysłem ustawodawcy, powinien być neutralny politycznie i powinien pracować na rzecz wizerunku neutralnego politycznie swojego pracodawcy-czyli URZĘDU, a nie przyszłego kandydata na burmistrza (jeśli ten planuje kandydować na następną kadencję). Wg mnie trudno jest zachować neutralność polityczną, gdy sekretarza z burmistrzem łączą jakieś prywatne relacje. Wiec jeśli to prawda, to zachodzi dodatkowa kolizja prawna.

Lubię to! 11
kolokwialnie mówiąc
kolokwialnie mówiącmasz rację 12 listopada 2016 o 18:27

Osoba sprawująca funkcję burmistrza ma prawo mieć swoje zaplecze polityczne, które pracuje na jego wizerunek, jako potencjalnego przyszłego kandydata, ale nie może jego opłacać z publicznego budżetu. Nieporozumieniem jest też sytuacja, gdzie na stanowisku z ustawy apolitycznego sekretarza zasiadać miałaby bliska burmistrzowi osoba. Uważam, że jeżeli pojawiają się takie wątpliwości, to należy je wyjaśniać.

Lubię to! 10
wszystko mozna sprawdzić, zweryfikować
wszystko mozna sprawdzić, zweryfikowaćmasz rację 12 listopada 2016 o 18:45

Jakie wymagania kwalifikacyjne burmistrz ogłosił na stanowisko sekretarza-czy adekwatne do zadań nałożonych przez ustawodawcę? Kogo burmistrz powołał w skład komisji, aby te wymagania zweryfikowała-jakie osoby, jakie miały kwalifikacje do weryfikacji kwalifikacji kandydata na sekretarza, czy nie wystąpiły jakiekolwiek zależności, czy było to zgodne z regulaminem konkursowym? Takie rzeczy też podlegają weryfikacji.

Lubię to! 9
wszystko można sprawdzić, zweryfikować
wszystko można sprawdzić, zweryfikowaćmasz rację 12 listopada 2016 o 19:05

Sekretarz zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych wykonuje w imieniu burmistrza zadania, w szczególności z zakresu zapewnienia właściwej organizacji pracy urzędu oraz realizowania polityki zarządzania zasobami ludzkimi. Czy wśród wymagań kwalifikacyjnych znalazły się niezbędne wymagania do wykonywania tych zadań? Czy wśród wymagań kwalifikacyjnych nie znalazły się wymagania, które na stanowisku sekretarza nie są istotne dla prawidłowego wykonywania zadań nałożonych przez ustawodawcę, ale wpisują się w kwalifikacje konkretnego kandydata? To wszystko podlega weryfikacji.

Lubię to! 11
nabór na stanowisko sekretarza
nabór na stanowisko sekretarzamasz rację 12 listopada 2016 o 19:07

http://www.jawor.bip.net.pl/?c=700

Lubię to! 6
wątpliwości
wątpliwościmasz rację 12 listopada 2016 o 19:40

2. Wymagania dodatkowe w naborze na sekretarza gminy: 1) studia podyplomowe z zakresu: zarządzania zasobami ludzkimi, komunikacji społecznej – PR, kontroli zarządczej, prawa administracyjnego lub samorządowego. Dlaczego wśród wymagań są tylko studia podyplomowe, a nie studia pierwszego lub drugiego stopnia i podyplomowe? Czy kandydat posiadał kwalifikacje do wykonywania zadań określonych przez ustawodawcę-tj. z zakresu organizacji i zarządzania oraz zarządzania zasobami ludzkimi? Dlaczego wśród wymagań na stanowisku sekretarza pojawiły się dodatkowo studia podyplomowe z zakresu komunikacji społecznej – PR? Czy nie wpisują się one w kwalifikacje konkretnego kandydata? Jak czyta się takie informacje, to nasuwa się wiele pytań i wątpliwości: "Monika Żmijewska jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Skończyła także kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Wrocławskim. - Jest w moim odczuciu osobą kompetentną do sprawowania bardzo ważnej dla miasta funkcji - skomentował ten wybór lokalny polityk lewicy .- Do tej pory jako doradczyni burmistrza skupiała się na wizerunku pijarowskim włodarza miasta. Teraz podejmie się zupełnie innych wyzwań. [...] Wybór pani Moniki Żmijewskiej na jedno z najważniejszych funkcji nie tylko w Urzędzie, ale i w mieście kończy kompletowanie "drużyny Bery" na najważniejszych stanowiskach w mieście." http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/2894-urzad-miasta-ma-nowego-sekretarza)

Lubię to! 7
po wątpliwości
po wątpliwościmasz rację 12 listopada 2016 o 21:55

Biorąc pod uwagę to, że burmistrz wcześniej zatrudnił (bez naboru) Monikę Żmijewską na stanowisku swojego bliskiego doradcy, który jak pisze wyżej skupiał się na wizerunku pijarowskim włodarza miasta, oraz uwzględniając to, że burmistrz kandydował z komitetu EB Razem, to nasuwają się pytania: 1. Kogo burmistrz powołał w skład komisji, aby rzetelnie i bezstronnie zweryfikować czy kandydat posiadał w dniu naboru kwalifikacje do wykonywania zadań określonych przez ustawodawcę-tj. z zakresu organizacji i zarządzania oraz zarządzania zasobami ludzkimi-jakie osoby, jakie posiadały kwalifikacje i czy były one wystarczające, aby zweryfikować kwalifikacje kandydata na sekretarza? 2. Czy między członkami komisji a burmistrzem lub kandydatem nie wystąpiły jakiekolwiek pozasłużbowe zależności (rodzinne, polityczne, itp.), tj. czy komisja była neutralna? Czy powołanie komisji i postępowanie było zgodne z regulaminem konkursowym?

Lubię to! 9
po co PR?
po co PR?masz rację 13 listopada 2016 o 16:55

Sekretarz wg ustawodawcy w określonych sprawach wykonuje zadania z upoważnienia władzy wykonawczej, w szczególności z zakresu zapewnienia właściwej organizacji pracy urzędu oraz realizowania polityki zarządzania zasobami ludzkimi. Ma być neutralny politycznie, gdyż ma być gwarantem ciągłości funkcjonowania administracji w okresach kadencyjności organu wykonawczego. Reprezentowanie gminy na zewnątrz należy do kompetencji wójta, burmistrza, który powołuje swojego zastępcę (podobnie jak od reprezentacji rady jest jej przewodniczący, który ma swojego zastępcę). Komunikacja społeczna – PR to raczej wymóg, który byłby adekwatny ewentualnie dla komórki, w której zadaniach jest promocja gminy.

Lubię to! 4
Olek
Olek 12 listopada 2016 o 17:47

My chcemy wiedzieć, czy nie ma konfliktu prawnego między burmistrzem berą, a jego podwładną sekretarzem. Do kogo się zwrócić z tym problemem ? Trzeba to wyjaśnić

Lubię to! 10
Wiedza nie wystarczy !
Wiedza nie wystarczy !Olek 12 listopada 2016 o 17:56

Wiedzieć to jedno a udowodnić że tak jest to już inna sprawa !

Lubię to! 2
skutek
skutekWiedza nie wystarczy ! 12 listopada 2016 o 20:10

wszystko można sprawdzić, zweryfikować, udowodnić

Lubię to! 5
mela
melaOlek 12 listopada 2016 o 18:01

może są jacyś świadkowie-wśród pracowników, rodziny, znajomych?

Lubię to! 7
tak bywa
tak bywamela 12 listopada 2016 o 20:34

świadkowie przed organami, gdzie składa się zeznania pod przysięgą powiedzą prawdę, bo będą bali się odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, w innych przypadkach może być różnie

Lubię to! 5
ej no
ej noOlek 12 listopada 2016 o 18:03

myślę, że właściwe organy mają swoje sposoby do weryfikacji takich spraw, przecież nikt nie będzie prywatnie bawił się w detektywa

Lubię to! 6
normalka
normalkaej no 12 listopada 2016 o 18:05

przesłuchania świadków, rozmów, itp.

Lubię to! 5
od tego są właściwe służby
od tego są właściwe służbyej no 12 listopada 2016 o 18:12

przy dzisiejszej technice, technologii, postępie nauki, prawdziwość każdego zeznania można zweryfikować, a składania fałszywych zeznań jest karalne

Lubię to! 6
Kto to zrobi?
Kto to zrobi?ej no 12 listopada 2016 o 18:37

Zgadzam się z Tobą ale żeby właściwe służby zaczęły weryfikację to musi być oficjalne zgłoszenie , wydaje mi się , że na podstawie wpisów na tym portalu żadne służby tym się nie zajmą.

Lubię to! 1
każdy albo nikt
każdy albo niktej no 12 listopada 2016 o 19:25

Mieszkańcy wybrali radnych do reprezentowania swoich interesów, więc radny ma też prawo w ich imieniu występować. Niezależnie od tego, każdy obywatel ma prawo, a nawet obowiązek interweniować, gdy w jego opinii łamane jest prawo.

Lubię to! 6
każdy ma prawo
każdy ma prawoej no 12 listopada 2016 o 20:29

nawet gdy ma tylko wątpliwości, czy nie doszło do złamania prawa http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/648610,Wniosek-do-Prokuratury-Generalnej-w-sprawie-Trwam

Lubię to! 6
Gregory
GregoryOlek 13 listopada 2016 o 22:16

Najlepiej do portalu pudelek.pl! Zajmijcie się sobą ludzie, a nie szukacie wydumanych sensacji! Może komisję specjalną powołacie?

Lubię to! 0
Natalia
Natalia 12 listopada 2016 o 16:44

A co mnie obchodzi, że ten pan był asystentem posła z PO. To przecie nie prywatny folwark bery

Lubię to! 5
szanse
szanseNatalia 12 listopada 2016 o 18:35

i jak tu z takim kandydatem stawać w szranki do naboru?

Lubię to! 7
karolina
karolina 12 listopada 2016 o 16:43

Bera z PO i jego koalicjant z SLD bardzo rozczarowali swoich wyborców. Po prostu aż trudno uwierzyć, że Bera taki ma stosunek do Jaworzan i katolików. Teraz już widać prawdziwe oblicze, moim zdaniem jest ono brzydkie.

Lubię to! 9
1918
1918 12 listopada 2016 o 07:01

To akurat nie był Piłsudski. Ten malutki to był Piłsudzki.

Lubię to! 4
emerytka
emerytka 12 listopada 2016 o 00:25

Wstyd

Lubię to! 4
Helenka
Helenka 12 listopada 2016 o 00:25

Przecież ten pan nie może siedzieć w jednej ławie z katolikiem radnym Detyną. Kto zaproponował tego pana- radnego na Piłsudskiego ? Jestem ciekawa.

Lubię to! 9
QŃ
Helenka 12 listopada 2016 o 01:21

Organizator, czyli burmistrz

Lubię to! 5
sceptyk
sceptykHelenka 12 listopada 2016 o 19:51

Katolik Detyna??? Od kiedy to przeszedł na katolicyzm?

Lubię to! 1
Kasztanka
Kasztanka 12 listopada 2016 o 00:16

Mniejszego "Piłsudskiego" dziś nie mieli? Nosz ciurwa jak można było tego gościa na to miejsce wstawić? Wstyd

Lubię to! 7
#
#Kasztanka 12 listopada 2016 o 23:20

Powinien wjechać na Rynek na kucyku "kasztanku" haha

Lubię to! 2
Tamara
Tamara 11 listopada 2016 o 20:56

A radna Ewelina Szynkler ??????? to też jej wyborcy. Oj coś myślę, że to jej ostatnia kadencja.

Lubię to! 10
Nina
Nina 11 listopada 2016 o 20:54

Radna Longina Gaszyńska też powinna zareagować to przecież jej wyborcy.

Lubię to! 7
Krzysztof
Krzysztof 11 listopada 2016 o 20:50

radny Żiółkowski po prostu uśmiecha się, podaje rękę i nic z tego nie wynika. Wybieraliśmy jego nie po to by uśmiechał się, ściskał rękę, ale po to by nie pozwalał zwalniać swoich wyborców. Zawiedliliśmy się.

Lubię to! 11
radny
radnyKrzysztof 12 listopada 2016 o 14:52

Rota ślubowania radnego: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. "Tak mi dopomóż Bóg." Art. 23 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym: "Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy. Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców."

Lubię to! 5
bronisław
bronisław 11 listopada 2016 o 20:06

Danielu słuszne masz przekonanie to nie przystoi tak żle mówic o katoliku.

Lubię to! 7
nauczyciel  78 lat
nauczyciel 78 lat 11 listopada 2016 o 20:04

Jestem nauczycielem " starej daty " za moich czasów było to duze przewinienie. Trzeba było się grubo tłumaczyć u dyrektora

Lubię to! 7
Daniel
Daniel 11 listopada 2016 o 19:18

Nie zapominajmy o radnym Danielu Iwańskim.Też winien nie dopuścić do tego by historyk radny Pawlinow żle mówił o swoim koledze, radnym, katoliku panu Detynie. Takie mam przekonanie.

Lubię to! 12
leni
leniDaniel 11 listopada 2016 o 21:23

Pan Daniel winien zająć się tylko grą w kosza,polityka nie jest i nie będzie jego dobra stroną,szkoda panie Danielu fatygi!!

Lubię to! 7
sceptyk
sceptykDaniel 12 listopada 2016 o 20:21

Katolik Detyna? Oj, chyba nie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowy_w_RP

Lubię to! 1
cecylia
cecylia 11 listopada 2016 o 19:13

A radny żółkiewski ? Przecież ten radny jest dorosłym doświadczonym człowiekiem. Moim zdaniem, powinien się wstydzić.

Lubię to! 6
ja
jacecylia 11 listopada 2016 o 20:23

nie żółkiewski a Ziółkowski-to emeryt, ale jako radny nawet nie zainteresował się w jaki sposób, na jakiej podstawie i dlaczego zwolnieni zostali jego wyborcy

Lubię to! 8
Danka
Danka 11 listopada 2016 o 19:10

Ja po prostu nie mogę uwierzyć, że radna Krystyna Ostapiuk tak głosuje. Bardzo mnie rozczarowała Teraz już nie zagłosuję na panią pani Krysiu. tak wiele pani dobrego miała zrobić.........

Lubię to! 13
Jagoda
Jagoda 11 listopada 2016 o 18:13

Ludzie co tu się dzieje ? Przypomina mi się przysłowie : zamienił stryjek siekierkę na kijek." Już powinniśmy zostawić p. Urbańskiego. Jaworzanie by pracowali. Zrobiliśmy żle. Czas przyznać się do błędu !

Lubię to! 11
FG
FG 11 listopada 2016 o 18:07

Przecież radny Pawlinow wstydzi się, że siedzi w jednej ławie z radnym Detyną. Tak postępuje radny, nauczyciel , katolik ?

Lubię to! 10
Maciejowo
MaciejowoFG 11 listopada 2016 o 18:26

A nie wstydzi się swojego zachowania wobec radnego Detyny, wobec swoich wyborców, itp.? No ale jeśli burmistrz faktycznie zatrudnił jego żonę, to jego zachowanie jest wytłumaczalne..

Lubię to! 10
postaw się w cudziej sytuacji
postaw się w cudziej sytuacjiFG 12 listopada 2016 o 09:56

Radny Pawlinow jest pracownikiem gminnej szkoły, ciekawe co by zrobił-co by mówił współpracownikom, jaworzanom, gdyby nowy burmistrz chciał kontynuować to co głosi i robi obecny, tzn. wymieniać ludzi w urzędzie i jednostkach podległych na "swoją drużynę" i ta wymiana dotyczyłaby też jego?

Lubię to! 7
wyborca
wyborca 11 listopada 2016 o 18:04

Uważam, że radna Ostapiuk jest na tyle dorosła ,że wie co robi.

Lubię to! 6
radny
radnywyborca 11 listopada 2016 o 18:13

Wszyscy radni ukończyli 18 lat i złożyli ślubowanie: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. Niektórzy nawet na końcu dodali: „Tak mi dopomóż Bóg”.

Lubię to! 9
ja
jawyborca 11 listopada 2016 o 18:29

najbardziej dziwię się Krysi Ostapiuk, bo ona ma niezależną od burmistrza pracę i to nie burmistrz ją wybrał, tylko jaworzanie-zagłosowaliby na nią niezależnie od tego, z jakiej listy by startowała

Lubię to! 11
może tak:
może tak:ja 12 listopada 2016 o 09:50

A co powiedziała by Krysia Ostapiuk, gdyby tak nastał nowy dyrektor banku i powiedział, że chce mieć swoich ludzi-zwolnił by obecnie zatrudnionych (ja też) i zatrudnił swoich, a do tego z spoza Jawora? Czy uznałaby, że to jest naturalne?

Lubię to! 7
włóż cudze buty...
włóż cudze buty...ja 12 listopada 2016 o 10:17

I dodatkowo jej pracodawca bez rozmowy z nią i przedstawienia swoich zastrzeżeń oraz bez wysłuchania jej argumentów obwieszczał by, że źle pracowała, przy czym dodatkowo przerzucił na nią własne lub cudze działania, zaniedbania?

Lubię to! 7
to smutne
to smutnewyborca 12 listopada 2016 o 11:01

Jeden ze zwolnionych pracowników próbował się z nią spotkać, porozmawiać, wytłumaczyć dlaczego, jak i za co został zwolniony, żeby mogła poznać fakty i sama ocenić sytuację, ale radna nawet na to nie zareagowała, nawet nie wykazała zainteresowania.

Lubię to! 8
:(
:(to smutne 12 listopada 2016 o 11:10

a należą do jednej wspólnoty parafialnej...

Lubię to! 6
radny
radnyto smutne 12 listopada 2016 o 11:30

Rota ślubowania radnego: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. "Tak mi dopomóż Bóg." Art. 23 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym: "Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy. Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców."

Lubię to! 7
serio?
serio?to smutne 10 grudnia 2016 o 09:59

może na wigilii parafialnej znajdzie czas?

Lubię to! 1
katolik
katolikto smutne 10 grudnia 2016 o 10:19

myślę, że wszyscy radni podczas wigilii parafialnej podzielą się opłatkiem, złożą sobie życzenia-tego czego każdy najbardziej potrzebuje (pracy, itp.)

Lubię to! 1
pedagog
pedagog 11 listopada 2016 o 18:02

A ja się dziwię i to bardzo. ten pan jest radnym i do tego nauczycielem. Obowiązuje go etyka nauczyciela, bo na nim wzoruje się młodzież. tylko patrzec jak ktos zapyta się o to jego przełożonych Nauczyciel i radny, w mopedagogjej ocenie nie powinien kierować się prywatą. To moje zdanie.

Lubię to! 7
Tak
Takpedagog 11 listopada 2016 o 19:34

To nie pierwszy nauczyciel z tej szkoły,który swoimi wpisami wprowadza w konsternacje czytających i słuchających. Jakiś czas temu były to wpisy pedagog polonistyki dziś wypowiedzi historyka....

Lubię to! 9
wyborca
wyborca 11 listopada 2016 o 17:45

No nie dziwię się temu panu skoro żona zatrudniona w urzędzie.

Lubię to! 5
żartujesz?
żartujesz?wyborca 11 listopada 2016 o 20:48

a ja się dziwie, kadencja trwa tylko 4 lata, a życie, zwłaszcza to do emerytury znacznie dłużej

Lubię to! 5
co za 2 lata?
co za 2 lata?żartujesz? 12 listopada 2016 o 09:22

Zostało już tylko niecałe 2-o ile nie wystąpią jakieś nieprzewidziane sytuacje. Jeśli obecni radni uważają to za słuszne i naturalne, to co będzie za 2 lata-jacy kolejni jaworzanie zostaną wymienieni na "swoich", jak nastanie nowy burmistrz?

Lubię to! 5
a ja się dziwię
a ja się dziwięwyborca 12 listopada 2016 o 09:10

To nie pierwszy burmistrz i nie ostatni, więc równie dobrze następny burmistrz może postąpić z nim tak samo, jak obecny postępuje z jego wyborcami-i wtedy swoim kolegom, jaworzanom powie pan Pawlinow? Radnego wybrali jaworzanie, nie Bera. Dobrych ludzi jaworzanie wybiorą niezależnie od tego, z jakiej listy będą kandydować, ale jeśli wyborcy stwierdzą, że obecnie wybrany radny teraz nie dba o nich, to i oni o niego ponownie nie zadbają.

Lubię to! 7
a gdzie słowo przepraszam
a gdzie słowo przepraszam 11 listopada 2016 o 13:29

jaki to nauczyciel wychowawca jak myli Sikorskiego ze Świerczewskim. Wstyd panowie z ekipy chłopca z plakatu !

Lubię to! 7
wzór
wzór 11 listopada 2016 o 09:20

Piłsudski walczył z komunistami. Nie głosowałby ręka w rękę z postkomunistami.

Lubię to! 9
...
... 11 listopada 2016 o 09:01

Gdzie ja żyję? Myślałam, że jak się już pozbędziemy Urbańskiego to w końcu będzie tak jak powinno być. Jak obserwuję teraz co się dzieje to ręce opadają. Dzieci, normalnie dzieciaki. Bander, Bera, Iwański, Szynkler nie powinno się dopuszczać do polityki. Kilku fajnych ludzi jak Pawlinow, Krysia Ostapiuk podpuszczonych przez tych dzieciaków drepta swoją reputację. Człowiekiem się jest. Politykiem się bywa ...

Lubię to! 13
1918
1918 11 listopada 2016 o 08:38

Kasztanka takiego dżokeja zrzuciła by z siodła

Lubię to! 10
Andrzej D.
Andrzej D. 11 listopada 2016 o 05:22

Macie wadę dlatego, że dajecie radę według fotopstryka włodarza? Oj, ktoś mu musi i powinien najzwyczajniej dać w ten dziób

Lubię to! 9
@
@ 11 listopada 2016 o 05:02

Piłsudski był dla ciebie wzorem? Szkoda, że go nie naśladujesz. Jakby tam wpadł na to wasze posiedzenie na Kasztance do Ratusza to by wam spodnie pościągał i na gołe tyłki wychlastał.

Lubię to! 7
ja
ja 11 listopada 2016 o 01:55

Dużo niefajnych słów padło pod adresem ludzi, którzy pomagają innym. Szkoda, bo to bardzo przykre ...

Lubię to! 10
Stadnina koni
Stadnina koni 10 listopada 2016 o 23:38

Bardziej na dżokeja się nadaje niż na jokera :-)

Lubię to! 7
Ups
Ups 10 listopada 2016 o 23:33

Z budowlańca ciężko zrobić historyka, łatwiej histeryka zapewne

Lubię to! 12
Historyk
Historyk 10 listopada 2016 o 23:02

Maćku, kto mieczem wojuje od miecza ginie. Jesteś historykiem, powinieneś jak nikt inny to znać a pomimo tego takie rażące błędy ..

Lubię to! 21
W
W 10 listopada 2016 o 22:59

Sikorski komunistą? Kto tak napisał?

Lubię to! 10
Wstyd
WstydW 10 listopada 2016 o 23:10

Jaworska

Lubię to! 15
Uczeń
Uczeń 10 listopada 2016 o 22:54

Panie Maciej u, czy to prawda z tym Iwańskim? Mógłby Pan skomentować?

Lubię to! 18
jam ci on
jam ci on 10 listopada 2016 o 22:39

Już wiadomo dlaczego Pawlinow tak desperacko broni burmistrza, bo żona ma fuchę od niego. On jest raczej histerykiem niż historykiem.

Lubię to! 19
Jaworzanin
Jaworzanin 10 listopada 2016 o 22:32

Sekretarzowa z włodarzem już chyba oficjalnie parą

Lubię to! 19
heh
hehJaworzanin 10 listopada 2016 o 22:36

a to ci news, prawie jak z Pudelka :D

Lubię to! 2
???
???heh 12 listopada 2016 o 09:27

a może tajemnica poliszynela?

Lubię to! 3
podległość służbowa
podległość służbowaheh 12 listopada 2016 o 13:12

"Jeśli chodzi natomiast o konkubinat, to w doktrynie można spotkać stanowisko, w świetle którego w przypadku konkubinatu, którego podstawą jest umowa cywilnoprawna, zrównującego go wedle prawa obcego z małżeństwem, zakaz ustanowiony w art. 26 u.p.s. powinien znaleźć de lege lata zastosowanie." "W orzecznictwie można spotkać pogląd, według którego bezpośrednia podległość służbowa istnieje także wtedy, gdy kierownik urzędu (przełożony) rozstrzyga o zakresie czynności podwładnego. Oznacza to, że w takiej sytuacji przełożony podejmuje na bieżąco, w toku codziennej pracy, decyzje o zakresie obowiązków podwładnego. Omawiany zakres dotyczy nie tylko trwałej podległości, ale odnosi się również do powstania nawet czasowej, okresowej podległości służbowej. Zakaz wynikający zart. 6 u.p.s. ma zastosowanie bez względu na rodzaj spraw załatwianych przez podległego pracownika. Przepis ten nie pozwala zatem na powstanie możliwości, nawet okresowej, bezpośredniej podległości służbowej." http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/zakaz-podleglosci-sluzbowej-miedzy-krewnymi-w-samorzadzie/2

Lubię to! 4
lila
lilaJaworzanin 10 listopada 2016 o 22:45

myślę, że jak podpyta się współpracowników (poprzednich, obecnych), sąsiadów, rodzinę, to o każdym można dużo się dowiedzieć

Lubię to! 9
AB
ABlila 13 listopada 2016 o 21:00

żenada...................

Lubię to! 0
BA
BAlila 13 listopada 2016 o 21:07

nie żenada, tylko tzw. poczta pantoflowa, komunikacja międzyludzka, monitoring środowiskowy, etc.

Lubię to! 2
blisko
bliskoJaworzanin 10 listopada 2016 o 22:48

blisko trzyma ją przy sobie-dał jej gabinet zajmowany dotychczas przez zastępców burmistrza

Lubię to! 20
r
rblisko 12 listopada 2016 o 17:15

to już jest hit

Lubię to! 2
do r
do rblisko 13 listopada 2016 o 21:16

Zwłaszcza, że zastępca burmistrza siedzi "na korytarzu", a więc poza sekretariatem burmistrza i każdy-pracownik, klient "z buta" może do niego wejść i załatwić sprawę, a do sekretarza ponoć nie każdy możne sobie ot tak wchodzić, sekretarka musi zapowiedzieć, umówić, itp. Nigdy dotąd i raczej nigdzie indziej w administracji takiego układu nie spotyka się.

Lubię to! 2
Zastanawiam się...
Zastanawiam się...blisko 13 listopada 2016 o 21:50

Dlaczego radni dopuścili do tego żeby zastępca burmistrza siedziała " na korytarzu" a jej biuro zajmowała doradca burmistrza a późniejsza sekretarz ?

Lubię to! 2
sceptyk
sceptykblisko 13 listopada 2016 o 22:12

Radni nie są od ustalanie kto, w jakim biurze ma siedzieć. W Wielu urzędach gmin - w powiecie jaworskim również - zastępca zajmuje osobny gabinet, a sekretarz ma swoje biuro przy sekretariacie urzędu. Przestańcie lać te krokodyle łzy nad tą zołzowatą byłą sekretarz Ewą U..cz, bo była chamska i arogancka dla nas, Jaworzan. Teraz mamy uśmiechniętą, kompetentną, miłą kobitkę. I co z tego, że ze Strzegomia, o wiele lepiej się z nią współpracuje niż z tamtą wyniosłą m...ą

Lubię to! 3
!
!blisko 13 listopada 2016 o 22:15

to jest pomówienie, naruszenie dóbr osobistych

Lubię to! 2
sceptyk
sceptykblisko 13 listopada 2016 o 22:19

Żadne pomówienie! Mam świadków na jej zachowanie! Jeżeli tak traktowała pracowników urzędu jak mieszkańców miasta to współczuje pracownikom...Dóbr, jakich dóbr?

Lubię to! 0
do sceptyk
do sceptykblisko 13 listopada 2016 o 22:21

w takim razie czekaj na pozew

Lubię to! 1
sceptyk
sceptykblisko 13 listopada 2016 o 22:25

Nie mogę się doczekać!

Lubię to! 0
komunikacja
komunikacjaJaworzanin 11 listopada 2016 o 08:49

Jawor i Strzegom to nie metropolie, a w małych miasteczkach komunikacja międzyludzka przebiega bardzo szybko, zwłaszcza, że wszyscy się znają.

Lubię to! 12
Pandora Don Woal
Pandora Don WoalJaworzanin 11 listopada 2016 o 12:33

Matko kochana, a to tak można?!

Lubię to! 3
podległość służbowa
podległość służbowaJaworzanin 12 listopada 2016 o 10:43

http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/zakaz-podleglosci-sluzbowej-miedzy-krewnymi-w-samorzadzie/2

Lubię to! 3
Bożena
BożenaJaworzanin 12 listopada 2016 o 16:53

Mi się nie podobało ,że nasz kochany proboszcz stał z burmistrzem Berą tym który zwalnia jaworzan katolików.

Lubię to! 5
lol
lolBożena 12 listopada 2016 o 16:56

a ten proboszcz o tym wie?

Lubię to! 4
i co z tego?
i co z tego?Bożena 12 listopada 2016 o 16:58

proboszcz zawsze stoi z burmistrzem podczas tego oficjalnego święta, co wcale nie oznacza, że w temacie zwalniania jaworzan ma podobne zdanie co burmistrz

Lubię to! 4
hehe
heheBożena 12 listopada 2016 o 17:02

może nawracał burmistrza :)))

Lubię to! 2
Adela
AdelaJaworzanin 12 listopada 2016 o 16:57

Jeśli to prawda jak ktoś twierdzi,że burmistrz i sekretarz gminy są parą to nie mogą razem pracować. Burmistrz nie może być jej pracodawcą. To jasny przepis

Lubię to! 5
kolizja
kolizjaAdela 12 listopada 2016 o 17:24

pracodawca jest urząd, burmistrz go tylko reprezentuje, ale z pewnością w takiej sytuacji-jeśli to prawda-zachodzi kolizja prawna, bowiem nie może miedzy nimi być bezpośredniej podległości służbowej, a sekretarz z ustawy podlega pod burmistrza

Lubię to! 5
kolizja 2
kolizja 2Adela 12 listopada 2016 o 17:50

Ponadto sekretarz, zgodnie z zamysłem ustawodawcy, powinien być neutralny politycznie i powinien pracować na rzecz wizerunku neutralnego politycznie swojego pracodawcy-czyli URZĘDU, a nie przyszłego kandydata na burmistrza (jeśli ten planuje kandydować na następną kadencję). Wg mnie trudno jest zachować neutralność polityczną, gdy sekretarza z burmistrzem łączą jakieś prywatne relacje. Wiec jeśli to prawda, to zachodzi dodatkowa kolizja prawna.

Lubię to! 4
Idiota
Idiota 10 listopada 2016 o 22:29

Mamy wadę- co za dureń

Lubię to! 18
Śmigło
Śmigło 10 listopada 2016 o 22:27

Śmiałowski to najbardziej "wpływowa" persona burmistrza. To on będzie miał największy wpływ na jego przegraną w wyborach 2018

Lubię to! 27
pseudo
pseudo 10 listopada 2016 o 22:26

Śmigłowski ma pieniądze z gminy. Zawsze będzie oczerniał opozycję, bo takie ma zlecenia. Robi propagandę dla chłopca z plakatu.

Lubię to! 24
spoza Jawora
spoza Jaworapseudo 10 listopada 2016 o 22:34

ale on nie jest z Jawora, tylko z Piotrowic

Lubię to! 13
Ziemniaki
Ziemniakispoza Jawora 10 listopada 2016 o 22:40

Tam już go znają

Lubię to! 18
Obserwator
Obserwatorpseudo 11 listopada 2016 o 11:56

Jak to możliwe aby Pan paparazzi przyjeżdża na miejsce zdarzenia przed strażą pożarną cyknąć fotki ?? Nic tylko sprawę skierować do prokuratury ....

Lubię to! 5
Śmiało sobie poczyna
Śmiało sobie poczynaObserwator 11 listopada 2016 o 12:38

*** Straż? Jak za komuny ;) No chyba, że on jest sprawcą :)

Lubię to! 1
skąd wiedział?
skąd wiedział?Obserwator 12 listopada 2016 o 14:41

to kto go zawiadomił-chyba nie policja?

Lubię to! 4
Józek
Józek 10 listopada 2016 o 22:21

Historyk, który wstydzi się siedzieć z Detyną ale nie z tymi, których powinien się wstydzić. Piłsudski by ci powiedział do słuchu

Lubię to! 21
Maciej Gwoździewicz
Maciej Gwoździewicz 10 listopada 2016 o 22:19

Bardzo ładnie ze strony redakcji gazety Wiadomości 24h, że do błędu w nazwisku Marszałka się przyznała, za błąd przeprosiła. Tylko ten nie popełnia błędów kto nic nie robi. Do zrobienia jest jeszcze dużo, więc róbmy swoje.

Lubię to! 19
miks
miksMaciej Gwoździewicz 11 listopada 2016 o 02:07

Pan Sasiela pokazał klasę, czego nie można powiedzieć o drugiej stronie.

Lubię to! 14
razem
razemmiks 11 listopada 2016 o 12:41

U nich nie znają słowa "przepraszam"

Lubię to! 2
Mamy wadę vel Śmigłowski
Mamy wadę vel Śmigłowski 10 listopada 2016 o 22:09

Ja zaczynam mieć obrzydzenie jak na niego patrzę. To wchodzenie od tyłu temu co załatwił pracę jego żonie mnie po prostu zohydza

Lubię to! 16
o
oMamy wadę vel Śmigłowski 10 listopada 2016 o 22:11

a gdzie jego żona pracuje?

Lubię to! 1
Bożena
Bożenao 10 listopada 2016 o 22:14

W urzędzie miasta. Wtajemniczeni wiedzą, że lada moment awans. Wszystko w rękach Napoleona

Lubię to! 13
Vvv
Vvvo 10 listopada 2016 o 22:15

Nie jesteś sam

Lubię to! 1
?
?o 10 listopada 2016 o 22:21

a w jakiej komórce?

Lubię to! 1
:(
:(o 10 listopada 2016 o 23:01

zwalnia Jaworzan a zatrudnia ludzi spoza Jawora

Lubię to! 16
praca
pracao 13 listopada 2016 o 22:41

następna osoba spoza Jawora?

Lubię to! 1