Piątek, 19.04.2024 589

B klasa: Wicelider pokonany

Dobrą passę kontynuują rezerwy Kuźni Jawor.

Po wygranych z Unią Rosochata, Orłem Konary i Czarnymi Golanka Dolna, dziś jaworzanie pokonali po dobrym meczu na wyjeździe dotychczasowego wicelidera Zjednoczonych Gościsław 2:1. Aktualnie zajmują siódme miejsce w tabeli, ale do piątego Ikara II Miłogostowice, z którym zagrają za tydzień, tracą dwa "oczka".

W pierwszych 45 minutach optyczną przewagę miał MRKS i w 23 minucie objął prowadzenie. Miłosz Kocyła zbyt głęboko dośrodkował po krótko rozegranym rzucie rożnym z Michałem Mężykiem i z tej centry wyszedł skuteczny strzał. Zjednoczeni doprowadzili do remisu w 35 minucie uderzeniem w "okienko" z ostrego kąta, a tuż przed przerwą mieli dwie okazje, ale w obu przypadkach Kuźnię II od utraty bramki uratował Dawid Kroczak. Natomiast gospodarze mogli odetchnąć po próbach Kamila Kurzelewskiego, który dwukrotnie obił poprzeczkę.

W drugiej odsłony rezerwiście zdominowali całkowicie wydarzenia na boisku i mieli sporo okazji. Wykorzystali jedną z nich w 70 minucie, zapewniając sobie tym samym komplet punktów. Jakub Oślak, który w sobotę walnie przyczynił się do zwycięstwa juniorów młodszych, w niedzielę dołożył ważną cegiełkę do zwycięstwa Kuźni II, zmuszając do kapitulacji golkipera Zjednoczonych z czternastu metrów,strzałem tuż przy słupku.

9 października (niedziela), godz. 11:00 - Gościsław
Zjednoczeni Gościsław - Kuźnia II Jawor 1:2 (1:1)
Bramki: ? 35' - Kocyła 23', Oślak 70'
Kuźnia II: Dawid Kroczak - Konrad Fiediurek, Maciej Kielman, Marcin Rakszewski, Grzegorz Głąb Miłosz Kocyła (Jakub Oślak 46'), Damian Broniek, Michał Mężyk, Hubert Połącarz (Mateusz Rudy 60'), Kamil Kurzelewski, Dariusz Szeliga