Piątek, 26.04.2024 561

Klasa O: Kuźnia w Księginicach bez punktów

Kuźni Jawor niestety nie udało się powiększyć dorobku punktowego w Księginicach.

Podopieczni trenera Marcina Dudka przegrali z miejscową Iskrą 4:1 (2:1), która dzięki temu zwycięstwu zachowała pozycję wice lidera. Jedynego gola dla przyjezdnych zdobył w 45 minucie Kamil Janoś.

Jaworzanie przystępowali do meczu kolejny raz w okrojonym składzie. Dziś zabrakło między innymi Kamila Kurzelewskiego, Kamila Dunaja czy Roberta Kruczka. Kibice nie zdążyli się jeszcze dobrze usadowić się na swoich miejscach przy boisku w Księginciach, a Iskra prowadziła już 1:0. Po zagraniu z prawego skrzydła zawodnik gospodarzy mocnym uderzeniem z piętnastu metrów nie dał nic do powiedzenia Patrykowi Borkowi. Golkiper jaworskiej Kuźni ponownie nie miał żadnych szans w 22 minucie, kiedy to musiał skapitulować po ładnym strzale z około 25 metrów.

MRKS dążył do bramki kontaktowej, ale zazwyczaj brakowało trochę precyzji lub odpowiedniego wykończenia. Dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy, w 45 minucie futbolówka zatrzepotała w siatce Iskry, po tym Kamil Janoś ładnie przymierzył sprzed pola karnego. Jednak jaworzanie to co nadrobili, stracili w 59 minucie. Wówczas uderzenie rywala obronił Patryk Borek, ale po dobitce arbiter wskazał na środek boiska.

Goście szukali szczęścia, ale próby między innymi Mateusza Bobera, Damiana Dulęby czy Marcina Bagińskiego były niecelne, radził sobie bramkarz Iskry albo tak jak w pierwszych 45 minutach, w niektórych sytuacjach brakowało finalizacji. Team pod batutą ex-zawodnika Kuźni Remigiusza Postrożnego zwycięstwo przypieczętował w 78 minucie. Po dośrodkowaniu w poel karne na długi słupek, jeden z gracz z Księginic zachował się najprzytomniej i wpisał się na listę strzelców.

1 października (sobota), godz. 16:00 - Księginice
Iskra Księginice - Kuźnia Jawor 4:1 (2:1)
Bramki: ? 2', 22', 59', 78' - Janoś 45'
Kuźnia: Patryk Borek - Wojciech Smyk, Emilian Borek, Bartłomiej Gwiździał, Sylwester Dworakowski, Przemysław Wiśniewski (Przemysław Piec 62'), Kamil Janoś, Mateusz Bober, Marcin Rakszewski (Kacper Grabarczyk 46'), Damian Dulęba (Seweryn Suchecki 79'), Marcin Bagiński
Sędziował: Krzysztof Kuczała (Delegatura Głogów)