Piątek, 29.03.2024 550

Gaździcki Tomasz - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworze
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

(Foto) Rzepakowa Dycha w Chełmcu

Ponad setka zawodników stanęła na starcie historycznego, pierwszego Biegu Gminy Męcinka Rzepakowa Dycha, który w niedzielę odbył się w Chełmcu.

Zanim sportowcy rozpoczęli rywalizację miał miejsce Bieg Vipów, z udziałem lokalnych samorządowców. Każdy z uczestników został zwycięzcą i otrzymał w nagrodę pamiątkowy medal.

Główny bieg nie mógł odbyć się bez porządnej rozgrzewki. Każdy z zawodników rozciągał się indywidualnie, a na zakończenie "Babeczki Agi" poprowadziły taneczną rozgrzewkę w rytmach Zumby.

Punktualnie o godzinie 11 biegacze stanęli na starcie. Uczestnicy pokonali dziesięciokilometrową, malowniczą, pagórkowatą trasę, biegnąc szutrowymi drogami pomiędzy polami rzepaku oraz ścieżkami leśnymi okalającymi Górę Kalwarię.

Zwyciężył Jakub Kulesza z Jeleniej Góry, który na mecie zameldował się przed Przemysławem Stempnikiem oraz Andrzejem Rydzem z Jawora. Wśród biegaczy dwóch zawodników reprezentowało sołectwo Chełmiec. Sławomir Drąg sklasyfikowany został na 62 miejscu. Natomiast najszybszy wśród mieszkańców Gminy Męcinka okazał się trzynasty Tomasz Jankowski.

Każdy z zawodników na mecie otrzymał pamiątkowy medal, zaś wszyscy biegacze byli pod wrażeniem wspaniałej organizacji zawodów. Na zakończenie w czasie ceremonii dekoracji uhonorowano najlepszych w poszczególnych klasyfikacjach.