Wtorek, 16.04.2024 264

JLH: Podsumowanie 1.kolejki

Ruszyła XII edycja Jaworskiej Ligi Halowej. W inauguracyjnej kolejce nie brakowało ciekawych meczów. Największą niespodziankę sprawił gwizdek Legnica. Pierwszym liderem została drużyna Oni Kręcą.

W zapowiedzi pierwszej kolejki psialiśmy, że wygrana Gwizdka Legnica w starciu z Amarillos będzie niespodzianką i dziś około godziny 10:00 stała sie ona faktem. Arbitrzy z Delegatury Legnica nie przestraszyli się bardziej doświadczonych i renomowanych zawodników. Oba zespoły stworzyły ciekawe, wyrównane i zacięte widowisko, w którym nie brakowało walki o każdy metr boiska. Żana ze stron nie dała przeciwnikowi odskoczyć na różnicę większą niż jedna bramka. Na pięć minut przed końcową syreną, przy stanie 3:3, komplet punktów dla Gwizdka Legnica zapewnił Bartłomiej Oniszczuk. Amarillos podejmowali próby uratowania chociażby punktu, ale bezskutecznie. "Rozjemcy" mądrze się bronili, a w bramce przez całe zawody dobrze spisywał się Mateusz Witkowski. Na usprawiedliwienie Amarillos odnotujmy, że w ich składzie zabrakło między innymi Patryka Przerywacza, Piotra Przerywacza czy Rafała Majki.

GWIZDEK LEGNICA – AMARILLOS  4:3  (1:2)
Gwizdek Legnica - bramki: Horbal Maciej, Łuniewski, Jarosław, Oniszczuk Bartłomiej 2,
Amarillos - bramki: Stefaniak Dariusz, Szymonowicz Kamil, Szymonowicz Kamil
Gwizdek Legnica: Witkowski Mateusz,Łuniewski Jarosław, Horbal Maciej, Trzaskawka Marek, Gurban Paweł, Kwaśny Sebastian, Oniszczuk Bartłomiej, Abramowicz Rafał, Bardziński Rafał, Michalik Maruisz, Antosiak Przemysław
Amarillos: Błażewski Tomasz, Kruczek Robert, Stefaniak Dariusz, Budziński Tadeusz, Grzęda Wojciech, Szymonowicz Bronisław, Szymonowicz Kamil, Szymonowicz Michał,
Faule: 4:5
Żółte kartki: Szymonowicz Bronisław (Amarillos)

W drugim spotkaniu inauguracyjnej serii gier XII edycji Jaworskiej Ligi Halowej nie doszło juz do niespodzianki. Obrońcy tytułu, czyli zawodnicy PCKZiU Jawor ograli BHP-ART. Jawor. Od początku inicjatywa była po stronie PCKZiU, które więcej operowało piłką i bardzo cierpliwie budowało swoje ataki. "Behapowcy" mądrze się bronili i utrudniali jak mogli życie graczom PCKZiU. Prowadzenie faworytom dał Emilian Borek, ale kilka minut później do remisu doprowadził Tomasz Horodecki. To tylko podrażniło aktualnych mistrzów JLH, którzy dorzucili kolejne dwa trafienia. BHP-ART. odpowiedziało trafienie kontaktowym autorstwa Macieja Mertinsa i do przerwy na tablicy mieliśmy rezultat 3:2 dla PCKZiU. Po zmianie stron 'Behapowcy" nie potrafili juz skrócić dystansu. PCKZiU kontrolowało przebieg meczu i zdołało jeszcze podwyższyć swoją przewagę nad rywalami, wygrywając w końcowym rozrachunku 5:2.

PCKZIU JAWOR – BHP-ART. JAWOR 5:2 (3:2)
PCKZiU Jawor - bramki: Borek Emilian, Dworakowski Sylwester, Bagiński Marcin 2, Duda Dawid
BHP-ART. Jawor - bramki: Horodecki Tomasz, Mertins Maciej
PCKZIU Jawor: Borek Patryk, Borek Emilian, Dworakowski Sylwester, Bagiński Marcin, Rakszewski Marcin, Duda Dawid, Dunaj Kamil, Wiśniewski Przemysław, Grabarczyk Kacper, Sejud Rafał, Pietruszka Krystian
BHP-ART. Jawor: Guszcza Daniel, Mertins Maciej, Karliński Tomasz, Horodecki Tomasz, Horodecki Roman, Stępień Bartosz, Seger Michał, Główka Daniel, Rzepka Ireneusz
Faule: 5:0
Żółte kartki: Dworakowski Sylwester, Rakszewski Marcin (obaj PCKZiU)

Mecz PAS-KUL - FC Grupa 2008 był równie ciekawy co konfrontacja Amarillos z Gwizdkiem Legnica. Gola na 1:0 dla Grupy strzelił Przemysław Tarnówka około szóstej minuty, umieszczając futbolówkę w siatce z ostrego kąta. PAS-KUL wyrównał jeszcze przed przerwą za sprawą Jakuba Świesa. Długo utrzymywał się rezultat 1:1, a jedni jak i drudzy marnowali seryjnie stwarzane przez siebie okazje. Zawodnicy PAS-KUL-u szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił w ostatnich sześciu minutach, wykazując się świetną skutecznością. Zaaplikowali FC Grupie cztery bramki i zostali wiceliderem.

PAS-KUL – FC Grupa 2008 5:1 (1:1)
PAS-KUL - bramki: Święś Jakub, Andryszczak Adrian, Bober Marcin, Radomski Krzysztof, Grzywa Marcin
FC Grupa 2008 - bramki: Tarnówka Przemysław,
PAS-KUL: Garcarek Michał, Kula Paweł, Papiernik Dariusz, Szyba Wojciech, Grzywa Marcin, Rączkiewicz Tomasz, Bober Bartosz, Radomski Krzysztof, Kowlaczyk Kamil, Andryszczak Adrian, Bober Marcin, Święś Jakub
FC Grupa 2008: Zasławksi Łukasz, Bagiński Grzegorz, Szajnowski Robert, Czaja Daniel, Pancerze Dawid, Tarnówka Przymysław, Dusza Ireneusz, Janoś Kamil, Gwiździał Patryk, Gwiździał Bartosz, Suchecki Mariusz, Broniek Damian,
Faule: 5:5
Żółte kartki: Bober Bartosz, Szyba Wojciech, Krzysztof Radomski (PAS-KUL) oraz Tarnówka Przemysław (FC Grupa 2008)
Czerwona kartka: Bober Bartosz (PAS-KUL; za drugą żółtą)

Najbardziej jednostronny spośród dzisiejszych pojedynków. Oni Kręcą od początku zaznaczyli swoją przewagę i nie potrzebowali wiele czasu, aby ją udokumentować. Po pierwszych dwudziestu minutach prowadzili z DOM-MIK 4:1, a po zmianie stron powiększali konsekwentnie swoją przewagę, rozgrywając koronkowe i efektowne akcje. Zespół DOM-MIK, dla którego był to debiut w JLH, zdołał jedynie zmniejszyć straty. Oni Kręcą wygrali 10:5 i zasiedli jako pierwsi w tej edycji na fotelu lidera. Trzykrotnie na listę strzelców po stronie zwycięzców wpisał się Damian Danaj, dzięki czemu przewodzi w klasyfikacji strzelców.

Oni Kręcą – DOM-MIK 10:5 (4:1)
Oni Kręcą - bramki: Danaj Damian 3, Diduszko Tomasz, Kurzelewski Kamil, Bober Mateusz, Gołąbek Kamil, Ziembicki Dawid 2, Ulanicki Daniel
DOM-MIK - bramki: Kaśczyszyn Wojciech 2, Tamioła Tomasz, Nadolski Adam, Osmulski Grzegorz,
Oni Kręcą: Kudłacz Miłosz, Bober Mateusz, Ulanicki Dawid, Kudłacz Mateusz, Ziembicki Daiwd, Danaj Damian, Didiuszko Tomasz, Kurzelewski Kamil, Gołąbek Kamil,
DOM-MIK: Tamioła Tomasz, Nadolski Adam, Kaśczyszyn Wojciech, Łokaj Tamosz, Szlachetka Sebastian, Osmulski Grzegorz,  Jaśnik Krzysztof, Młotek Krzysztof
Faule: 9:3
Żółte kartki: Kamil Kurzelewski, Dawid Ziembicki (Oni Kręcą) oraz Jaśnik Krzysztof (DOM-MIK)
Czerwona kartka: Kurzelewski Kamil (Oni Kręcą; za drugą żółtą)

"Piątka" kolejki: Patryk Borek (PCKZiU Jawor) - Krzysztof Radomski (PAS-KUL), Jarosław Łuniewski (Gwizdek Legnica), Damian Danaj (Oni Kręcą), Marcin Bagiński (PCKZiU Jawor)

Najlepsi strzelcy po 1.kolejce:
3 gole - Damian Danaj (Oni Kręcą)
2 gole - Bartłomiej Oniszczuk (Gwizdek Legnica), Marcin Bagiński (PCKZiU Jawor), Dawid Ziembicki (Oni Kręcą), Wojciech Kaśczyszyn (DOM-MIK)