Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 250 prac, jednak w muzeum można zobaczyć blisko 100 wyróżnionych dzieł autorstwa najmłodszych artystów sztuki z powiatu jaworskiego oraz z czeskiego Turnova. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w czwartek, 26 listopada podczas otwarcia wystawy pokonkursowej. Międzynarodowa komisja konkursowa w składzie: Aldona Staroń – artysta malarz (przewodnicząca), Lada Capoušková – nauczyciel plastyki, Dorota Giers-Lisowska – artysta plastyk, Tomáš Zakouřil – dyrektor SVČDM Turnov oraz Anna Grynszpan – historyk sztuki, dokonała rozstrzygnięcia w czterech kategoriach wiekowych.
I miejsce w kat. do lat 6, otrzymała Oliwia Kaczmarek z Przedszkola Publicznego nr 4 w Jaworze za pracę pt. „Spacer w górach”, drugie miejsce zajęła Alice Karásková z Turnov. W kat. 7-10 lat, I miejsce zajął Václav Marek z Turnov-Mašov za pracę pt. „Kogut”, a drugie Maja Klimas z sekcji plastycznej Jaworskiego Ośrodka Kultury. Główną nagrodę za najlepszą pracę w kat. 11-13 lat otrzymała Alena Phuong Anh Ho z Turnov, natomiast w kat. 14-18 lat - Daria Karolak z Gimnazjum nr 1 w Jaworze.
Wystawę pokonkursową można obejrzeć w jaworskim muzeum do 15 stycznia 2016 r. Natomiast wernisaż wystawy w Muzeum Czeskiego Raju w Turnovie odbędzie się 4 lutego 2016 r.
Laureaci „Międzynarodowy Salon Sztuki Dziecięcej Jawor – Turnov 2015”
I Kategoria - do lat 6
Nagrody:
1. Oliwia Kaczmarek, 5 lat, „Spacer w górach”, Przedszkole Publiczne nr 4 w Jaworze,
nauczyciel/ pedagog Iwona Reczuch i Małgorzata Kaczor
2. Alice Karásková, 6 lat, „Uszatka”, Przedszkole Zborovska, Turnov,
nauczyciel/ pedagog Renata Harvánková
3. Amelia Rajczakowska, 6 lat, „Kwiaty w wazonie”, Jaworski Ośrodek Kultury
nauczyciel/ pedagog Małgorzata Klimas
Wyróżnienia:
4. Stěpán Šafář, 5 lat, „Kotek z kłębkami”, Przedszkole Turnov-Mašov,
nauczyciel/ pedagog Zdeňka Čiháková
5. Wojciech Grynszpan, 5 lat, „Engry Brids”, Przedszkole Niepubliczne „Prymusek” w Jaworze,
nauczyciel/ pedagog Ewelina Ściegienna
6. Kinga Białek, 5 lat, „Ptaszek”, Przedszkole Publiczne nr 2 w Jaworze,
nauczyciel/ pedagog Wanda Piechura
7. Antonina Litwa, 4 lata, „Łąka latem”, Przedszkole Publiczne nr 8 w Jaworze,
nauczyciel/ pedagog B. Podoba, D. Minko
II Kategoria 7 – 10 lat
1. Václav Marek, 9 lat, „Kogut”, Szkoła Podstawowa Turnov-Mašov,
nauczyciel/ pedagog Veronika Brožková
2. Maja Klimas, 9 lat,”Baletnica”, Jaworski Ośrodek Kultury
nauczyciel/ pedagog Honorata Kulig
3. Jan Lochman, 8 lat, „Święty Mikołaj z diabłem i aniołem”, Szkoła Podstawowa Turnov-Mašov,
nauczyciel/ pedagog Veronika Brožková
Wyróżnienia:
4. Michael Daněček, 8 lat, „Zimowe sporty”,Szkoła Podstawowa Turnov-Mašov,
nauczyciel/ pedagog Veronika Brožková
5.Julia Rajczakowska, 9 lat, „Kwiaty w wazonie”, Jaworski Ośrodek Kultury
nauczyciel/ pedagog Małgorzata Klimas
4.Lena Wasilewska, 10 lat, „Jesienne drzewo”, Szkoła Podstawowa w Bolkowie
nauczyciel/ pedagog Dorota Menkarska
5.Iga Romanowska, 9 lat, „Pejzaż górski”, Jaworski Ośrodek Kultury
nauczyciel/ pedagog Honorata Kulig
III Kategoria 11 – 13 lat
1.Alena Phuong Anh Ho, 13 lat, „Jesienne drzewo”, Žlutá ponorka Turnov,
nauczyciel/ pedagog Lada Capoušková
2.Patryk Andrzejewski, 11 lat, „Jesienne drzewo”, Szkoła Podstawowa w Kaczorowie
nauczyciel/ pedagog Beata Olszowa
3.Kateřina Tauchmanová, 12 lat, „Cyprysowy las”, Žlutá ponorka Turnov,
nauczyciel/ pedagog Lada Capoušková
Wyróżnienia:
5. Ola Zawada, 11 lat, „Mój czworonożny przyjaciel”, Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze,
nauczyciel/ pedagog Agnieszka Olchówka
6. Przemysław Rosiak, 13 lat, „Stare miasto”, Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Jaworze
nauczyciel/ pedagog Anna Kapiec
IV Kategoria 14 – 18 lat
1. Daria Karolak, 14 lat, „Rynek”, Gimnazjum nr 1 w Jaworze
nauczyciel/ pedagog Katarzyna Wąsowska
2. Klára Ježková, 17 lat,”Autoportret”, SUPŠ a VOŠ Turnov,
nauczyciel/ pedagog Eva Jiřičková
3. Weronika Płaskocińska, 15 lat, „Przebudzenie”,
Gimnazjum w Budziszowie Wielkim,
Wyróżnienia:
4. Johanka Stárková, 16 lat, „Droga duszy”, Žlutá ponorka Turnov,
nauczyciel/ pedagog Lada Capoušková
5. Krištof Uhrin, 16 lat, „Martwa natura z draperią”, SUPŠ a VOŠ Turnov,
nauczyciel/ pedagog František Kocourek
6. Natalia Walentynowicz, 15 lat, „Bukiet róż”, Zespół Szkół w Męcince,
nauczyciel/ pedagog Żaneta Majchrzak