Czwartek, 25.04.2024 366

Pewne zwycięstwo Olimpii

Jaworzanki w trzech setach uporały się z TKS-em Tychy w meczu dziesiątej kolejki drugiej ligi kobiet.

Podopieczne Lesława Chrzanowskiego większe problemy miały jedynie w pierwszym secie, gdy choć momentami prowadziły wyraźnie, to dały się dogonić przyjezdnym w końcówce seta. Wówczas zaczęły się prawdziwe emocje. TKS wyszedł na prowadzenie 23:22. To jednak jaworzanki miały piłkę meczową przy stanie 24:23. Dwie kolejne próby również nie przyniosły rezultatu i to zespół z Górnego Śląska stanął przed szansą wygrania pierwszej partii, prowadząc 27:26. "Olimpijki" zachowały jednak zminą krew, zwyciężając ostatecznie 29:27.

W kolejnych setach nie było już tylu emocji. Jaworzanki nie pozwoliły przyjezdnym na zbyt wiele. Druga partia zakończyła się wygraną Olimpii 25:17. Trzeciego seta podopieczne Lesława Chrzanowskiego rozpoczęły od mocnego uderzenia, prowadząc najpierw 5:0, a następnie 16:7. Gdy tablica wyników wskazywała 18:8 pewne stało się, że mecz zakończy się w trzech setach. Ostatecznie jaworzanki wygrały 25:19 i całe spotkanie 3:0.

Olimpia Jawor - TKS Tychy 3:0 (29:27, 25:17, 25;19)