Piątek, 26.04.2024 556

A klasa: KS Męcinka zainkasował trzy punkty

KS Męcinka pokonał w dziewiątej kolejce legnickiej A klasy gr. III Park Targoszyn.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando KS Męcinka, która atakowała głównie skrzydłami. Gospodarze nie potrzebowali zbyt dużo czasu, aby udokumentować swoja przewagę. W ósmej minucie dosrodkowanie na gola zamienił Dawid Zapaśnik. Rezultat długo nie ulegał zmianie. KS szukał szans na podwyższenie prowadzenia, a Park upatrywał swoich okazji w kontrach. W 41 minucie po błędzie obrońcy, Jakub Święs stanął oko w oko z Leszkiem Mazurem i wygrał ten pojedynek, wyrównując tym samym stan rywalizacji.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie - KS Męcinka nie spuszczał z tonu i przeważał, a Park skupił się na obronie dostępu do własnej bramki i wyprowadzaniu kontrataków. Gdy wydawało się, ze obie strony pdozielą się punktami, w końcówce podopieczni Adama Gabrysia przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 87 minucie ładną, składną akcję gospodarzy wykończył Marek Popardowski. W doliczonym czasie gry Daniel Wojda dość przypadkowo ustalił wynik końcowy zawodów. Pomocnik gospodarzy chciał dośrodkowywać z prawej flanki w pole karne, a wyszedł z tego strzał, po którym piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce.

10 października (sobota), godz. 16:00 - Męcinka
KS Męcinka - Park Targoszyn 3:1 (1:1)
Bramki: Zapaśnik 8', Popardowski 87', Wojda 90'+3' - Święs 41'
KS: Leszek Mazur - Sławomir Bobrowski (Daniej Wojda 75'), Kamil Fitrzyk, Maciej Gabryś, Patryk Marciniszyn (Artur Fitrzyk 72'), Tomasz Piórkowski, Marek Popardowski, Miłosz Sygut (Kamil Knop 60'), Dawid Zapaśnik, Adam Zapotocki, Piotr Zieliński
Park: Marcin Budziński - Piotr Bodnar, Dominik Jach, Dariusz Kielasiński, Michał Miedziński, Damian Myszyński, Michał Oszczęda, Mariusz Partyka, Bartosz Pasternak (Dawid Tłusty 66'), Jakub Święs, Paweł Tryniecki