Piątek, 29.03.2024 195

Gaździcki Tomasz - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworze

Rataj i Bazalt zakończyły swoje serie

Remisem 2:2 zakończył się mecz pomiędzy Ratajem Paszowice i Bazaltem Piotrowice w piątej kolejce legnickiej A klasy gr. III. Tym samym obie drużyny przerwały swoje serie - paszowiczanie trzech porażek z rzędu, a piotrowiczanie dwóch zwycięstw p

W meczu rozgrywanym w Paszowicach nie zabrakło nie tylko goli, ale także kartek - zarówno żółtych jak i czerwonych. Rezultat otworzył w szesnastej minucie Tomasz Zając i nie uległ on zmianie, aż do 54 minuty. Wówczas po uderzeniu Krzysztofa Radomskiego, piłkę z siatki musiał wyciągać Michał Krysiak. Bazalt z remisu cieszył się zaledwie cztery minuty, bo ponownie dał o sobie znać Tomasz Zajac, który wyprowadził Rataj na ponowne prowadzenie.

W 70 minucie czerwoną kartką został ukarany Krystian Bamburski. Chwilę później ten sam los spotkał Tomasza Zająca, z tą różnicę, że otrzymał on "czerwo" za drugi żółty kartonik. Paszowiczanie w podwójnym osłabieniu bronili prowadzenia. Byli bardzo bliscy tego, aby dowieźć je do końca. Bazalt wyrónał dopiero w 89 minucie, a autorem tego trafienia był Bartosz Bober. Później jeszcze drugą żółtą kartkę obejrzał Kamil Kuźniar i paszowiczanie kończyli zawody w potrójnym osłabieniu! Podopieczni trenera Marka Niecia nie zdążyli juz tego faktu wykorzystać i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

12 września (sobota), godz. 16:00 - Paszowice
Rataj Paszowice - Bazalt Piotrowice 2:2 (1:0)
Bramki: T Zając 16', 58' - Radomski 54', Bober 89'
Rataj: Krysiak - Czekajło (Kuchta 78'), Dojlido (Kuźniar 46'), Drygas (Bamburski 57'), Gołębiowicz, Papiernik (Szulc 75'), Płaza (Dziuba 63'), T. Rączkiewicz, Rojak, W. Zając, T. Zając.
Bazalt: Rzepka - Andryszczak (Bauer 80'), Błażewski, Bober, Bobowski (Cajler 60'), Czacharacz (Rendycz 70'), Foksiński, Główka, Purłan, Radomski, Rokosz (Laatar 55')
Żółte kartki: T. Zając, T. Rączkiewicz, Kuźniar (Rataj) oraz Główka, Foksiński, Radomski, Bober, Purłan (Bazalt)
Czerwone kartki: Bamburski (70' - Rataj), T. Zając (71' - Rataj; za drugą żółtą), Kuźniar (90' - Rataj; za drugą żółtą)