Czwartek, 28.03.2024 403

Gaździcki Tomasz - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworze
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane

PP: Konfeks wyeliminowany, następne Zagłębie

Kuźnia Jawor pokonała w 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym Konfeks Legnica na jego terenie 3:2 i awansowała do kolejnej rundy.

Dwie bramki strzelił Rafał Sejud, dla którego były to pierwsze trafienia w barwach MRKS-u, a jedną, jak się później okazało decydującą, dołożył Emilian Borek. Mecz mógł się podobać. Był wyrównany, ze wskazaniem na gości, a obie strony stworzyły sobie po kilka niezłych sytuacji podbramkowych i losy przepustki do kolejnego etapu mogły się różnie potoczyć.  Już za dwa tygodnie, w ramach 1/8 finału, podopieczni trenera Władysława Morocha zmierzą się na własnym stadionie z Zagłębiem II Lubin.

Spotkanie mogło się wyśmienicie zacząć dla Konfeksu, którego zawodnicy już po kilkudziesięciu sekundach gry, byli bliscy zmuszenia do kapitulacji Patryka Borka. Po zagraniu Dominika Plebaniaka pod bramkę, Aleksander Jazowiecki nie czysto trafił w futbolówkę i bramkarz Kuźni bez problemów ją schwytał. W szóstej minucie jaworzanie otworzyli wynik. Emilian Borek zagrał do Rafała Sejuda, który przyspieszył, ograł Kamila Wójcika i pokonał Sebastiana Tamiołę. Golkiper miejscowych powinien zachować się w tej sytuacji zdecydowanie lepiej. W kolejnych minutach Kuźnia miała następne okazje na gole, ale seryjnie je marnowała. Przed szansą na zwiększenie przewagi stawali między innymi Kacper Grabarczyk, Kamil Janoś, Rafał Sejud, Przemysław Wiśniewski, ale piłka nie odnajdywała drogi do bramki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się podwójnie, jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw w 35 minucie legniczanie wyrównali. Uderzenie Popeckiego obronił Patryk Borek, ale przy dobitce Aleksandra Jazowieckiego był bezradny. W 41 minucie Konfeks wychodzi na prowadzenie. Tym razem Arkadiusz Cymbalista zdecydował się na strzał, który młodszy z braci Borek wybronił, ale już przy dobitce Dominika Plebaniaka, ponownie nie miał nic do powiedzenia. Tuż przed gwizdkiem zapraszającym na przerwę, Przemysław Wiśniewski mógł doprowadzić do stanu 2:2, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Druga połowa rozpoczęła się dla Konfeksu podobnie jak pierwsza, czyli od niewykorzystania dobrej sytuacji. Patryk Borek wygrał pojedynek jeden na jeden z Arkadiuszem Cymbalistą i zapobiegł utracie gola. W 54 minucie Kuźnia wyrównała. Marcin Bagiński zagrał na wolne pole do Rafała Sejuda, ten popędził z piłką w kierunku bramki i pokonał po raz drugi Sebastiana Tamiołę. Następnie to Konfeks miał dwie wyśmienite okazje, ale w obu przypadkach fantastycznie interweniował Patryk Borek  W 64 minucie Kuźni zadała kolejny cios, jak się później okazało decydujący. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, walkę o piłkę w powietrzu wygrał Krystian Pietruszka, ta następnie spadła pod nogi Emiliana Borka, który z okolic czternastego metra skierował ją do siatki. Rezultat do ostatniego gwizdka był sprawą otwartą. Jedni i drudzy mieli jeszcze swoje sytuacje, ale wynik nie uległ już zmianie.

25 sierpnia (wtorek), godz. 18:00 – Legnica
Konfeks Legnica – Kuźnia Jawor 2:3 (2:1)
Bramki: Jazowiecki 35’, Plebaniak 40’ – Sejud 6’, 53’,E. Borek 64’
Konfeks: Tamioła - Makowski, Wójcik, Woźniak, Kowalczyk Trochanowski 80'), Plebaniak, Cymbalista (Bajgot 55'), Popecki, Kałużny (Lesiak 55'), Jazowiecki (Kanas 55'), Leipelt (Lech 80')
Kuźnia: Patryk Borek – Kamil Fiedziuk, Kamil Dunaj, Krystian Pietruszka, Bartłomiej Gwiździał, Przemysław Wiśniewski, Kacper Grabarczyk (Mateusz Bruliński 78’), Kamil Janoś, Emilian Borek, Krystian Jaskuła (Marcin Bagiński 46’), Rafał Sejud (Arkadiusz Korybski 88’)
Żółta kartka: Pietruszka (Kuźnia)
Sędziował: Piotr Kusak (Delegatura Lubin)