Czwartek, 25.04.2024 582

Orzeł skruszył Bazalt

Wciąż bez punktów w sezonie 2015/2016 pozostaje Bazalt Piotrowice. Podopieczni Marka Niecia, w drugiej kolejce legnickiej A klasy gr. III, nie sprostali na własnym boisku Orłowi Zagrodno.

Spoykanie rozpoczęło sie fatalnie dla piotrowiczan, którzy przegrywali już po... siedmiu sekundach gry! W dziesiątej minucie Orzeł podwyższył prowadzenie po strzale jednego ze swoich zawodników z półwoleja. Piłka po drodze jeszcze odbiła się od poprzeczki i zatrzepotała w siatce. W piętnastej minucie Bazalt odrobił częściowo straty. Golkiper Orła, chcąc wybić piłkę, nastrzelił Rafała Rokosza i ta wturlała się do bramki. Radość z kontaktowego trafienia trwała zaledwie kilkanaście minut. Wówczas skrzydłowy Orła, zszedł z lewej flanki do środka i pokonał Sebastiana Chlebickiego. Przyjezdni przed zmianą stron zadali jeszcze jeden cios Bazaltowi. Gracz Orła przedryblował kilku rywali i swój rajd sfinalizował celnym uderzeniem, po którym skapitulował po raz czwarty tego popołudnia Sebastian Chlebicki.

Nie mający praktycznie nic do stracenia piotrowiczanie, od początku drugiej połowy podejmowlił próby zniwelowania strat, ale długo nie uzyskiwali oczekiwanych efektów. Za to Orzeł miał kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia i jedną z nich wykorzystał w 64 minucie. W tym momencie wydawało się, że jest definitywnie po zawodach. Jednak w 69 minucie mocnym uderzeniem z "szesnastki" Daniel Purłan pokonał bramkarza Orła. W 74 minucie było już tylko 5:3. Krzysztof Radomski zdecydował się na strzał zza pola karnego, futbolówka po drodze zaliczyła ryksoszet i znalazła się w bramce. Bazalt wówczas zwietrzył szansę na uratowanie choćby punktu, lecz w 81 minucie wszelkich nadziei piotrowiczan, pozbawił napastnik Orła, który podciał piłkę nad kładącym się już Chlebickim i było 6:3. Bazalt stać było jedynie jeszcze na zmniejszenie strat w 90 minucie za sprawą Daniela Purłana.

23 sierpnia (niedziela), godz. 14:00 - Piotrowice
Bazalt Piotrowice - Orzeł Zagrodno 4:6 (1:4)
Bramki dla Bazaltu: Roksoz 15', Purłan 69', 90', Radomski 74'
Bazalt: Chlebicki - Zapaśnik, Główka, Czacharacz, Purłan, Bpber, Foksiński, Radomski, Cajler (Laatar 55'), Rokosz (Rendycz), Golonka