Czwartek, 28.03.2024 398

Gaździcki Tomasz - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworze
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Krokus rozkwitł w Jaworze

Dzisiaj zostały zainaugurowane rozgrywki "Ósmej ligi Mistrzów" w okręgu legnickim, czyli B klasy.

Na Stadionie Miejskim w Jaworze rezerwy Kuźni, które zostały utworzone przed tym sezonem w miejsce drużyny juniorów starszych, rozpoczęły swoją przygodę z jednym najniższych szczebli w krajowym futbolu. Na inaugurację jaworzanie podejmowali zaprawionego w B klasowych bojach Krokusa Kwiatkowice, niedoszłego beniaminka A klasy.

Zawody mogły się świetnie rozpocząć dla gospodarzy. Już po kilkudziesięciu sekundach gry mieli szansę wyjść na prowadzenie, ale nie wykorzystali stworzonej przez siebie sytuacji. W jedenastej minucie Krokus dość niespodziewanie objął prowadzenie. Robert Szydłowski dośrodkował z rzutu wolnego, futbolówka skozłowała przed chcącym wyjść do niej golkiperem Kuźni Patrykiem Borkiem i zatrzepotała w siatce. Przy stanie 0:1 dla gości, Krystian Jaskuła huknął z około 35 metrów i trafił w słupek. To mogło być trafienie stadiony świata! Kwadrans po tym jak Krokus objął prowadzenie, było już 2:0. Centrę z rzutu wolnego Artura Niklewicza, głową na bramkę zamienił Piotr Niko. W 39 minucie nadzieję na korzystny wynik Kuźni II Jawor przywrócił Dariusz Szeliga, strzelając gola kontaktowego.

Po zmianie stron Krokus wyraźnie cofnął się do obrony i czyhał na okazję do kontry. Posiadanie piłki i przewaga były po stronie podopiecznych trenera Marka Mackiewicza, ale nic z niej nie wynikało. Jaworzanie nie potrafili się przebić przez szczelną defensywę zespołu z Kwiatkowic, który w drugich 45 minutach stworzył tylko jedną sytuację podbramkową godną odnotowania i zdobył po niej bramkę. W 78 minucie ponownie w rolach głównych wystąpili Artur Niklewicz i Piotr Niko. Pierwszy dośrodkowywał w pole karne z prawego skrzydła, a drugi głową zmusił do kapitulacji Patryka Borka. Mecz zakończył się wygraną Krokusa 3:1 i komplet punktów pojechał do Kwiatkowic.

23 sierpnia (niedziela), godz. 11:00) - Jawor (Stadion Miejski)
Kuźnia II Jawor - Krokus Kwiatkowice 1:3 (1:2)
Bramki: Szeliga 39' - Szydłowski 11', Niko 26', 78'
Kuźnia II: Patryk Borek - Maciej Kielman, Kacper Zawierucha, Kamil Dunaj, Krystian Jaskuła (Dawid Każarnowicz 76'), Konrad Fiediurek, Dawid Perełka, Dawid Szeliga, Patryk Gwiździał, Mateusz Bruliński (Marcin Rakszewski 74'), Arkadiusz Korybski (Krzysztof Szuber 81')
Krokus: Dariusz Szydłowski - Mariusz Woźniakiewicz, Robert Szydłowski, Krzysztof Pioś, Piotr Niko, Tomasz Machała, Adam Wolak (Jakub Malec 65'), Kacper Waksmudzki, Maciej Zelek, Artur Niklewicz (Jacek Pilch 85'), Marcin Woźniakiewicz
Sędziowali: Dariusz Szczepański (jako główny) oraz Rafał Abramowicz i Marcin Sołdaczuk (asystenci) - Delegatura Legnica