Piątek, 26.04.2024 444

JLH: Podsumowanie 5.kolejki

PCKZiU Jawor, Inmir Legnickie Pole i Oni Krc rozbili swoich rywali. FC Grupa 2008 odniosa pierwsze zwycistwo w rozgrywkach. Pauzowaa DJA Finanse. Zapraszamy na podsumowanie 5.kolejki!

Promiliada po raz pity w tej edycji musiaa przekn gorycz poraki i nadal zamyka tabel z zerowym dorobkiem. Tym razem uznaa wyszo Inmiru Legnickie Pole, dla którego byy to bardzo wane trzy punkty, bowiem pozwoliy mu awansowa na czwart pozycj w tabeli. Do trzeciego w tabeli DJA Finanse „Leg-Pole” traci dwa punkty.

W zespole Inmiru zabrako kilku zawodników, którzy byli obecni na poprzednich kolejkach. Jednak by to bardziej efekt rotacji w skadzie ni sabej formy dzisiaj nieobecnych. Druyna z Legnickiego Pola zgosia do gry w JLH a dwadziecia cztery nazwiska, wic ma w czym wybiera. Z kolei Promiliada zgosia w protokole meczowym optymalny skad, nie byo adnych znaczcych osabie.

Promiliada i Inmir nie muroway bramki. Od pierwszej minuty bylimy wiadkami otwartego meczu. Jedna i druga strona stwarzaa sobie sytuacje podbramkowe. Jednak przez pierwsze dziesi minut aden z grajcych zawodników nie potrafi umieci piki w siatce. Próby byy niecelne albo na posterunku byli bramkarze. Ten impas przeama  Micha Grzdkowski w dziesitej minucie pokonujc niele bronicego Kacpra Stacher. Chwil póniej Artur Wachobow w zamieszaniu we wasnym polu karnym  zagra pik rk. Arbiter wskaza na siódmy metr, a Wachobowi pokaza czerwon kartk, która wyklucza go ze spotkania za tydzie z PCKZiU Jawor. Inmir rzutu karnego nie wykorzysta. Od tego momentu zacza si zaznacza przewaga Inmiru, która z coraz wikszym impetem atakowa. W odstpie kilkudziesiciu sekund Sejud posa dwa potne strzay w stron Stachery, ale on zachowa zimn krew i nie skapitulowa. W 13 minucie na 0:2 dla Inmiru podwyszy Czuchnicki i rezultat do przerwy nie uleg ju zmianie.

W drugich dwudziestu minutach worek z golami dla Inmiru rozwiza si. Trzykrotnie do siatki Promiliady trafi Mateusz Alwin, dwie bramki dorzuci Patryk Czuchnicki, a jedn dooy Rafa Sejud. Honor Promiliady zosta uratowany przez Przemysawa Woniakiewicza. Zawody przedwczenie zakoczy Szymon Zaraski . Gracz Inmiru zosta ukarany w drugiej poowie czerwon kartk, co byo nastpstwem dwóch ótych kartoników. Jednake w przeciwiestwie do Wachobowa, bdzie móg zagra za tydzie.

KS INMIR  LEGNICKIE POLE  - PROMILIADA 8:1 (2:0)
BRAMKI DLA KS INMIR  LEGNICKIE POLE:
Grzdkowski Micha, Czuchnicki Patryk 3, Alwin Mateusz 3, Sejud Rafa
BRAMKI DLA PROMILIADA: Woniakiewicz Przemysaw,
KS INMIR  LEGNICKIE POLE: : Mylikowski Sebastian, Sejud Rafa, Zaraski Szymon, Grdkowski Micha, Alwin Mateusz, Wasilewski Piotr, Szumaski Rafa, Czuchnicki Patryk,
PROMILIADA: SzybaWojciech, Radomski Krzysztof, Andryszczak Adrian, Kowalczyk Kamil,  Wachobow Artur, wis Jakub , Woniak Marcin, GrzywaMarcin, Garcarek Micha, StacheraKacper, GrzywaGrzegorz, Woniakiewicz Przemysaw
ÓTE KARTKI: Zaraski Szymon (Inmir) oraz Woniakiewicz Przemysaw (Promiliada)
CZERWONE KARTKI: Zaraski Szymon (Inmir; za dwie óte)
FAULE: 5:6

Zawodnicy PCKZiU Jawor id jak burza w rozgrywkach Jaworskiej Ligi Halowej. Najpierw ich ofiar pada FC Grupa 2008, nastpnie FC Wiadrów, tydzie temu Inmir Legnickie Pole, a dzi Oldboy Jawor.  PCKZiU w przekroju caego spotkania byo druyn zdecydowanie lepsz  i wygrao jak najbardziej zasuenie.

Oldboye na mecz z liderem cignli posiki. Zjawi si Pawe Janisiów, a take Rafa Majka. Na nic to si jednak zdao wobec rozpdzonego lidera. Pierwsze minuty to badanie si obu zespoów. Sygna do ataków w zespole PCKZiU da Krystian Pietruszka. Jednak pika po jego strzale odbia si tylko od supka. W odpowiedzi Oldboye przeprowadzili zespoow akcj, któr wykoczy uderzeniem Rafa Majka, lecz na posterunku by niezawodny Patryk Borek. Bramkarz lidera nie da si take zaskoczy chwil póniej, kiedy to po strzale Pawa Janisiów z rzutu wolnego, pika zaliczya rykoszet. Firmowymi zagraniami PCKZiU w tym meczu stay si dalekie wyrzuty w wykonaniu goalkeepera Patryka Borka i dugie podania pod bramk Tadeusza Budziskiego, gdzie czyha ju gracz w granatowej koszulce, a najczciej by nim Marcin Bagiski. Wówczas indywidualnie próbowa wykoczy akcj lub obsugiwa podaniem partnera.  Ten schemat wprawia w spore zakopotanie Oldboyów.

Na pierwszego gola czekalimy do ósmej minuty. Z gbi pola Pietruszka zagra futbolówk do Bagiskiego, a on dooy tylko nog. W jedenastej minucie byo ju 2:0. Bagiski po zagraniu Borka opanowa pik w polu karnym Oldboyów, „zakrci” Kazimierzem Staczakiem i zmusi do kapitulacji Budziskiego po raz drugi. PCKZiU z akcji na akcji coraz bardziej si rozkrcao.  Jako trzeci na licie strzelców swoje imi i nazwisko umieci Emilian Borek, który przedryblowa Oldboyów w obrbie ich pola karnego i umieci futbolówk w siatce. „Starsi Panowie” odpowiedzieli dopiero w 17 minucie. Dudek zagrywa do Piotra Przerywacza, ten obraca si z pik i od supka umieszcza j w bramce. Odpowied PCKZiU bya byskawiczna. Dugie podanie na Bagiskiego, który zagrywa do wchodzcego w pole karne Cichonia, a na co dzie pikarz czwarto ligowej Olimpii Kowary lobem pokonuje Budziskiego.  Do przerwy 4:1 dla lidera JLH.

PCKZiU drug cz meczu mogo zacz od mocnego uderzenia, ale Jano nie sign piki po podaniu od Bagiskiego. Nie mino kilkadziesit sekund, a popularny „Cinek” by bliski zmieszczenia piki w bramce z ostrego kta. W 24 minucie akcja Oldboyów. Janisiów sam przeszed dwóch rywali, zagra do niepilnowanego Przerywacza, który zosta sfaulowany w polu karnym przez Patryka Borka i sdzia wskaza na siódmy metr. Egzekutor rzutu karnego – Marcin Dudek nie pokona dobrze dysponowanego bramkarza PCKZiU. Chwil póniej Dudek dwukrotnie mia szans by pokona Borka, tym razem z akcji, ale on broni jak w transie. W 29 minucie lider zada kolejny cios Oldboyom. Drugiego gola na swoje konto zapisa Emilian Borek. Nastpnie pik w bramce Oldboyów umieci Jano, a w kocówce Bagiski. W midzyczasie „Starsi Panowie” strzelili swojego drugiego i ostatnie gola, a jego autorem by Janisiów, który poprawi obronione uderzenie kolegi z druyny z przeduonego rzutu karnego. Boisko przed kocow syren opuci Robert Cicho z powodu dwóch ótych kartek.

Modzie daa w tym spotkaniu lekcj futbolu zdecydowanie bardziej dowiadczonym graczom. Zwycistwo mogo by bardziej okazae, ale Pietruszka, Bagiski czy Borek trafiali w supek. PCKZiU utrzymao pozycj lidera. Oldboye nadal s na siódmym miejscu.

OLDBOY JAWOR - PCKZIU JAWOR  2:8 (1:4)
BRAMKI DLA OLDBOY JAWOR:
Janisiów Pawe, Przerywacz Piotr,
BRAMKI DLA PKCZIU JAWOR : Bagiski Marcin 3, Borek Emilian 2, Cicho Robert , Janio Kamil, Pietruszka Krystian,
OLDBOY JAWOR: Budziski Tadeusz, Staczak Kazimierz, Stefaniak Dariusz , Przerywacz Piotr, Karczewski Kamil, Szymonowicz Bronisaw, Dudek Marcin, Baewski Tomasz, Grudziski Hubert, , Kirszbaum ukasz, Gul Przemysaw, Janisów Pawe, Majka Rafa, Kuceniuk Tomasz,
ÓTE KARTKI: Cicho Robert, Borek Patryk, Borek Emilian, Pietruszka Krystian (PCKZiU)
CZERWONE KARTKI: Cicho Robert (PCKZiU; za dwie óte)
FAULE  0:9

Starcie pomidzy Oni Krc, a FC Wiadrów miao by najciekawszym spotkaniem kolejki, ale na to miano zdecydowanie nie zasuyo. O ile do przerwy obie druyny toczyy w miar wyrównany bój, to w drugiej poowie Oni Krc dokonali prawdziwej egzekucji. Wicelider wrcz rozstrzela wiadrowian.

Oba zespoy zagray w prawie najmocniejszych skadach. W szeregach wicelidera Oni Krc nie zabrako m. in. Marka Dudki czy Pawa Wygi. Oni Krc po raz pierwszy bramce przeciwnika zagrozili  w czwartej minucie. Zespoow akcj wykoczy strzaem Orda, ale na posterunku by Mikulski. 60 sekund póniej jeszcze lepsz okazj mia Serweciski, którego podaniem obsuy Dudka, lecz fatalnie spudowa. W przypadku teamu Oni Krc sprawdzio si powiedzenia do trzech razy sztuka. Dudka zagra gór pik ze skrzyda do wchodzcego w pole karne Diducha, a ten bez zastanowienia, z powietrza, umieci j w siatce. FC Wiadrów w pierwszych dziesiciu minutach nie stworzyo sobie adnej dogodnej sytuacji. Dopiero, kiedy ju przegrywa przez dobra chwil 0:1, zagrozi dwukrotnie posterunkowi Kudacza. W obu przypadkach „Kudi” spisa si bez zarzutu. Jednak ju w 13 minucie by zmuszony do kapitulacji.  Wyrówna ukasz Abramowicz po kontrze. W 16 minucie Kudacz do spóki z Ulanickim uratowa swój zespó przed utrat bramki. Kilka sekund póniej akcja przeniosa si pod bramk wiadro wian, futbolówka zostaa wyoona Serweciskiemu, ale kolejny raz spudowa z bliskiej odlegoci. Jednak tu przed syren koczc pierwsz poow, Bober wyoy pik Serweciskiemu, a ten nie mia ju problemów z umieszczeniem jej w bramce. Do przerwy 2:1 dla wicelidera i mogo si wydawa, e to jest zwiastun emocji jakie bd nas czeka w drugiej osonie meczu. Nic bardziej mylnego.

Od pocztku Mikulski mia sporo pracy, poniewa wicelider ruszy do bardziej zdecydowanych ataków. Rozpoczo si od trafienia Kurzelewskiego w supek. Nastpnie wiadrowianie mieli szans wyrówna i bya to ich najlepsza okazja na gola po przerwie. Szczcia próbowa najpierw Fiedziuk, a potem Buro, lecz Kudacz po tych uderzeniach nie skapitulowa. Ta niewykorzystana szansa przez Football Club z Wiadrowa zemcia si byskawicznie. Nie mino dziesi sekund, a Marek Dudka podwyszy prowadzenie swojej ekipy na 3:1. Wicelider z minuty na minut si rozkrca. Nie mino 180 sekund, a byo ju 1:5 za spraw dwóch trafie Wygi. Nie chcia on na tym dorobku poprzesta. Gole numer sze oraz siedem równie byy jego autorstwa. FC Wiadrów w drugiej poowie gra fatalnie. Notowa czsto straty, duo niedokadnych zagra, a jego obrona bya dziurawa jak ser szwajcarski. W kolejnych fragmentach pojedynku, Oni Krc kontynuowali kanonad strzeleck. Kolejnego gola dooy Wyga, a na 1:9 strzeli Serweciski. Licznik bramek na koncie wicelidera zatrzyma si dwunastu. Poowa z nich naleaa do bardzo skutecznego dzi Wygi. Mogo si skoczy na jeszcze wikszym pogromie, ale Oni Krc nie wykorzystali kilku niezych szans.

Oni Krc zachowali fotel wicelidera tabeli. Maj komplet punktów i pierwszemu  PCKZiU ustpuj jedynie gorszym bilansem bramkowym.  FC Wiadrów po dzisiejszym laniu spad na pite miejsce.

ONI KRC - FC WIADRÓW  12:1 (2:1)
BRAMKI DLA ONI KRC:
Serweciski Tomasz 2 , Dudka Marek, Wyga Pawe 6, Kurzelewski Kamil, Diduszko Tomasz, Orda Kamil,
BRAMKI DLAFC WIADRÓW: Abramowicz ukasz,
ONI KRC: Kudacz Miosz,  Mateusz Bober, Serweciski Tomasz, Ulanicki Daniel, Kurzelewski Kamil, Diduszko Tomasz, Marek Dudka, Wyga Pawe, Orda Kamil,
FC WIADRÓW: : Fiedziuk Kamil, Waligóra Ariel, Nowacki Daniel , Sabat Radosaw, Abramowicz ukasz, Buro Piotr, Mikulski Dominik, Kunia Kamil, Litawa Mariusz
ÓTE KARTKI: Orda Kamil, Diduszko Tomasz (Oni Krc)
FAULE: 5:5

FC Grupa 2008 kontra BHP-ART. Jawor – có to by za mecz, palce liza! Byo w nim dokadnie wszystko: gole, rzuty karne, kartki, dobra atmosfera i doping na trybunach, a przede wszystkim dramaturgi do samego koca! Zwycisko z tej konfrontacji wysza Grupa 2008, dla której bya to pierwsza wygrana w biecych rozgrywkach. Kto wie czy to spotkanie nie zostanie okrzyknite najlepszym w XI edycji mimo tego, e aden z powyszych zespoów nie bije si o tytu mistrzowski w JLH. Emocjami z tego widowiska mona byoby obdzieli ca kolejk.

FC Grupa 2008 przystpia do tego spotkania podbudowana remisem w zeszym tygodniu z Oldboyami, co byo wida w pierwszych momentach spotkania, gdy nie graa tak bojaliwie i nie skupiaa si gównie na murowaniu dostpu do bramki. W siódmej minucie FC Grupa 2008 obejmuje prowadzenie. Oniszczuk otworzy spotkanie adnym uderzeniem  w okienko bramki strzeonej przez Rzepk, a asyst zaliczy Chrzszcz. Chwil póniej ten duet móg wypracowa drug bramk dla swojej druyny. Chrzszcz zagra futbolówk z autu do zamykajcego akcj Oniszczuk, a bramkarz „Behapowców” szczliwie obroni t prób. Szans na wyrównanie mia w dwunastej minucie Gb, ale bez zarzutu spisa si Zasawski. Po kwadransie gry byo ju 2:0 dla FC Grupy 2008! Na list strzelców, mocnym uderzeniem z pogranicza pola karnego, wpisa si Dusza. Autor  tego gola nie posiada z radoci po jego strzeleniu i zaprezentowa wszystkim cieszynk w stylu ala Cristiano Ronaldo.  BHP-ART. Jawor nie zamierzao jednak tanio sprzeda skóry. Kontaktowego gola jeszcze przed przerw strzeli  Karliski.

BHP-ART. wraz z gwizdkiem obwieszczajcym rozpoczcia drugiej poowy ruszyo od razu do odrabiania strat. Jednak nie potrafio sforsowa defensywy FC Grupy 2008. Mao tego. W 24 minucie „Behapowcy” trac trzeciego gola. FC Grupa przeprowadzia kontr, któr sfinalizowa Kluczyski, a drug asyst zapisa na swoje konto Chrzszcz. Na tym nie chcieli poprzesta. 120 sekund póniej Szajnowski znalaz si w sytuacji „jeden na jeden”, ale Rzepka wygra ten pojedynek. BHP-ART. ok. 30 minuty strzela bramk na 3:2 za spraw Tomasza Horodeckiego. Najwicej dziao si w samej kocówce. Obie strony przekroczyy limit piciu przewinie i mielimy kilka przeduonych rzutów karnych. W 36 minucie zosta podyktowany karny dla FC Grupy 2008. Do piki podszed Kluczyski, ale nie zaczeka na gwizdek arbitra i strzeli. Zosta ukarany ót kartka, a e bya to jego druga, musia opuci boisko. Jakby tego byo mao, BHPART. Zyskao jeszcze  rzut karny, poniewa kartka liczy si jako faul, a by to ju szósty. Zastpca Kluczyskiego karnego nie wykorzysta.  Zemcio si to na FC Grupie. Chwil  póniej Karliski wyrówna stan meczu z rzutu karnego. W 37 minucie kolejny karny dla „Behapowców”. Karliski drugi raz okaza si bezbdny i byo ju 3:4. Zawodników FC Grupy taki obrót sprawy nie podama, gdy ju w 38 minucie Dusza doprowadza do remisu z rzutu karnego. Kilkadziesit sekund póniej kolejne „wapno” dla FC Grupy 2008. Odpowiedzialno na swoje braki ponownie wzi Dusza. Wytrzyma prób nerwów  i wyprowadzi swój zespó na ponowne prowadzenie. Na 18 sekund przed kocow syren FC Grupa 2008 wzia czas. Rozlegy si wówczas piewy wspierajce FC Grup 2008, która zyskaa sympati trybun ju podczas poprzedniego meczu z Oldboyami. Po wznowieniu, gracz Grupy na dziesi sekund przed kocem przekroczy przepisy i mamy rzut karny na wag remisu dla BHP-ART. Jawor! Tydzie temu Grupa w kocówce stracia wygran z Oldboyami i wszyscy zadawali sobie pytanie czy tym razem bdzie podobnie. Do piki ustawionej dziewi metrów od bramki Zasawskiego podszed Karliski, który wykorzysta dwa wczeniejsze karne. Trybuny „buczay”, aby zdekoncentrowa egzekutora. Uderzenie „Karlika” w tak wanym momencie sparowa na róg Zasawski, stajc si jednym z gównych bohaterów. BHP-ART. Jawor nie zdyo ju rozegra akcji z rzutu ronego i komplet punktów dla FC Grupy 2008 sta si faktem. Zawodnicy tej ekipy nie posiadali si z radoci po meczu.

FC Grupa 2008, której przypisywano rol „czerwonej latarni ligi”, pnie si gór tabeli. Dziki dzisiejszemu kompletowi punktów jest ju na szóstym miejscu z dorobkiem czterech „oczek”. BHP-ART. Jawor spado na przedostatni pozycj.

BHP ART. JAWOR-  FC GRUPA 2008 4:5 (1:2)
BRAMKI DLA BHP ART. JAWOR: Karliski Maciej 3, Hordecki Tomasz,
BRAMKI DLA FC GRUPA 2008: Oniszczuk Bartomiej, Kluczyski Mariusz, Dusza Ireneusz 3,
BHP ART. JAWOR : Guszcza Daniel, Mertins Marcin, Karliski Marcin, Gb Grzegorz, Horodencki Tomasz, Horodencki Roman, Stpie Bartosz, Gobiewicz Marcin, Jeger Micha, Piastun Micha, Rzepka Ireneusz, Mertins Tomasz,
FC GRUPA 2008: :Dusza Ireneusz,  Szajnowski Robert, Szajnowski Patryk, Staworko Tomasz,  Pancerz Dawid,  Zasawski ukasz, Oniszczuk Bartmiej,  Kluczyski Mariusz, Chrzszcz Kacper (FC Grupa 2008) oraz Daniel Guszcza (BHP-ART. Jawor)
ÓTE KARTKI: Mertins Maciej, Oniszczuk Bartomiej, Kluczyski Mariusz, Dusza Ireneusz
CZERWONE KARTKI: Kluczyski Mariusz (FC Grupa 2008)