Sobota, 27.04.2024 440

JLH: Podsumowanie 3.kolejki

Przedwiteczna kolejka zmaga w Jaworskiej Lidze Halowej przyniosa zmian na pozycji wicelidera.

Trzecia seria gier kolejka rozpocza si od starcia Promiliady z BHP-ART. Jawor. Obie druyny przystepoway do tego spotkania bez ani jednego zwycistwa na koncie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli "Behapowcy", ale na przerw zawodnicy schodzili przy prowadzeniu Promiliady 1:2. Okoo 28 minuty wyrówna Karliski. BHP-ART. Jawor dyo do strzelenia kolejnych bramek. Ta sztuka udaa im si jedank dopiero w ostatnich 30 sekundach. Najpierw bramk na 3:2 strzeli Karliski, a równo z koncow syren rezultat kocowy ustali Daniel Gówka. Dziki tej wygranej BHP-ART. przesuno si na pit pozycj. Promiliada jest przedostatnia z zerowym dorobkiem, a na dodatek ich skuteczno pod bramk rywali woa o pomst do nieba - tylko cztery gole w trzech spotkaniach.

Oni Krc byli zdecydowanym faworytem starcia z FC Grup 2008. W skadzie Oni Krec prawdziwy "gwiazdozbiór" - m. in.  Marek Dudka, Tomasz Diduch, Tomasz Serweciski, z kolei w szeregach FC Grupy 2008 ogromne luki kadrowe. Najlepiej wiadczy o tym fakt, e w tym zespole by tylko jeden gracz na zmian. Pierwsze minuty miay niespodziewany przebieg. Jako pierwsza wysza na prowadzenie FC Grupa 2008, a po ok. dziesiciu minutach gry by remis 2:2. Póniej z kad minut Grupa opadaa z si,a  Oni Krc si "rozkrecali". Efekt? Jeszcze trzy gole przed przerw, a kolejne cztery po zmianie stron. FC Grupa 2008 walczya do koca o koeljne gole, za co nale sie jej brawa. Oni Krc wygrali 9:2 i dziki potkniciu DJA Finanse awansowali na pozycj wicelidera.

Sporód zestawu dzisiejszych meczy w Jaworskiej Lidze Halowej, jednym z ciekawiej zapowiadajcych byo starcie DJA Finanse z Inmirem Legnickie Pole. Jedni i drudzy do tego pojedynku przystpowali z dwóch zupenie rónych pozycji. DJA Finanse w przypadku wygranej miao szanse przecign PCKZiU Jawor i spdzi wita w fotelu lidera. Natomiast Inmir, który dotychczas ugra tylko punkt, musia wygra, gdy w innym przypadku plany zajcia lokaty na „pudle” mogy si mocno skompletowa. W skadach obu zespoów na to spotkanie nie byo wikszych luk. Od pierwszego gwizdka nie brakowao walki, a bramkarze nie mogli narzeka na brak zaj. Rezultat spotkania otworzy Piotr Zieliski, ale na odpowied Inmiru trzeba byo czeka tylko kilka chwil. Alwin do spóki z Wasilewskim dali swojej ekipie prowadzenie. Wyrówna Czaja, a chwil przed przerw Piotr Zieliski przeprowadzi fantastyczn solow akcj wykoczona umieszczeniem futbolówki w siatce i DJA zakoczyo pierwsz cz zawodów, bdc na prowadzeniu. Inmir na pocztku drugiej czci meczu szybko wyrówna stan meczu. adna ze stron nie daa rywalowi odskoczy na wiksze prowadzenie ni jeden gol. Przy stanie 4:5 dla Inmiru, wyrówna Dariusz Czaja. Rado z remisu nie trwaa jednak dugo, gdy Cio natychmiast odpowiedzia trafieniem na 5:6. DJA nacierao, ale nie potrafio po raz szósty pokona Kostunia. Za to Inmir strzeli siódmego gola i przypiecztowa swoj wygran po wyrównanym widowisku. DJA nie wykorzystao okazji nie wyprzedzio PCKZiU w tabeli, a na dodatek spad na najniszy stopie podium. Z kolei Inmir awansowa na szóst lokat, a do podium obecnie traci dwa punkty.

Ju po kilku minutach FC Wiadrów prowadzi 0:2, a do przerwy ju 1:4. Wydawao si, e wiadrowianie bd starali si kontrolowa stan meczu, szuka szans, aby powiksza przewag i nie bd nas ju czeka wiksze emocje. Byo na szczcie inaczej. Po przerwie Oldboye ruszyli do odrabiania strat. Wiadrowainie a jedenacie razy przekraczali przepisy, dziki czemu Oldboye mieli a sze przeduonych rzutów karnych. „Starsi Panowie” wykonywali je jednak fatalnie. Skutecznie egzekwowali tylko jeden i to na raty. Uderzenie kolegi z druyny dobi Dariusz Stefaniak. Jeden z nich mia miejsce przy stanie 4:5. Bya wówczas szansa na wyrównanie, ale Mikulski by na posterunku. Potem te niewykorzystane okazje zemciy si. Najpierw Fiedziuk adnie opanowa pik i pokona Budziskiego uderzeniem po dugim rogu, a na kilkanacie sekund przed kocem FC Wiadrów wyprowadzi kontr, która ostatecznie przypiecztowaa ich wygran. FC Wiadrów dziki tej wygranej jest klasyfikowany tu za podium. Oldboye porak przypacili spadkiem na siódm lokat.

BHP ART. JAWOR – PROMILIADA 4:2 (1:2)
BRAMKI DLA BHP ART. JAWOR:
Gb Grzegorz, Karliski Marcin 2, Gówka Daniel
BRAMKI DLA PROMILIADA: Andryszczak Adrian, wis Jakub
BHP ART. JAWOR : Guszcza Daniel, Mertins Marcin, Karliski Marcin, Gb Grzegorz, Horodecki Tomasz, Horodecki Roman, Stpie Bartosz, Gobiewicz Marcin, Jeger Micha, Piastun Micha, Rzepka Ireneusz, Gówka Daniel,
PROMILIADA: Szyba Wojciech, Radomski Krzysztof, Andryszczak Adrian, Kowalczyk Kamil, Ilnicki Wojciech, Wachobow Artur, wis Jakub, Bober Bartosz, Woniak Marcin, Marcin Grzywa, Garcarek Micha, Delikatny Radosaw,
ÓTE KARTKI: Gb Grzegorz, Horodecki Tomasz (BHP-ART. Jawor) oraz wis Jakub (Promiliada)
FAULE: 5:6

FC GRUPA 2008 - ONI KRC 2: 9 (2: 5)
BRAMKI DLA FC GRUPA 2008:
Pancerz Dawid, , Dusza Ireneusz
BRAMKI DLA ONI KRC: Kurzelewski Kamil 2, Marek Dudka 2, Mateusz Bober, Serweiski Tomasz 2, Wyga Pawe 2
FC GRUPA 2008: :Dusza Ireneusz, Zbik Daniel, Szajnowski Robert, Szajnowski Patryk, Staworek Tomasz, Pancerz Dawid, Wilczek Tomasz
ONI KRC: Kudacz Miosz, Mateusz Bober, Serweciski Tomasz, Ulanicki Daniel, Kurzelewski Kamil, Diduszko Tomasz, Marek Dudka, Wyga Pawe, Danaj Damian, Orda Kamil
ÓTE KARTKI: Serweciski Tomasz, Wyga Pawe (Oni Krc)
CZERWONE KARTKI: Wyga Pawe (Oni Krc; za drug ót)
FAULE: 1:5

DJA FINANSE – KS INMIR LEGNICKIE POLE 5: 7 (3: 2)
BRAMKI DLA DJA FINANSE:
Zieliski Piotr 3, Czaja Dariusz, Piórkowski Tomasz
BRAMKI DLA KS INMIR LEGNICKIE POLE: Alwin Mateusz 3, Wasilewski Adam 3, Cio Radosaw,
DJA FINANSE: : Gobek Kamil, Czaja Dariusz, Zieliski Piotr, Piórkowski Tomasz, Zapanik Dawid, Suchojad Damian, Rzepa Bartosz, Sabat Wojciech
KS INMIR LEGNICKIE POLE: Wasilewski Adam, Szumaski Rafa, Czuchnicki Patryk, Alwin Mateusz Wasilewski Marcin, Kostu Jarosaw, Zaraski Szymon, Cio Radosaw,
ÓTE KARTKI: Czuchnicki Patryk (Inmir)
FAULE: 7:7

OLDBOY JAWOR - FC WIADRÓW 4: 7 (1: 4)
BRAMKI DLA OLDBOY JAWOR: Janisów Pawe, Biaek Jan, Baewski Tomasz, Stefaniak Dariusz,
BRAMKI DLA FC WIADRÓW: Fiedziuk Kamil 3, Sabat Radosaw 2, Nowacki Daniel 2,
OLDBOY JAWOR: Budziski Tadeusz, Staczak Kazimierz, Stefaniak Dariusz , Przerywacz Piotr, Karczewski Kamil, Biaek Jan, Szymonowicz Micha, Szymonowicz Bronisaw, Dudek Marcin,
FC WIADRÓW: Fiedziuk Kamil, Waligóra Ariel, Nowacki Daniel , Sabat Radosaw, Abramowicz ukasz, Buro Piotr, Mikulski Dominik, Kunia Kamil, Litawa Mariusz,
ÓTE KARTKI: Mikulski Dominik, Abramowicz ukasz, Sabat Radosaw