Gaździcki Tomasz - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworze
Baltic Home

Saller LHGM: Podsumowanie 3.kolejki

Niespodziank w trzeciej kolejce Saller LHGM sprawio Rodo Granowice

Granowiczanie pokonali nieoczekiwanie faworyzowanych Kelnerów 6:5. Potknicie obroców tytuu wykorzystali FC Ambitni i Inter Marcinowice, którzy jako jedyni, nadal mog si pochwali maksymaln iloci punktów. Ambitni pokonali PAS-KUL 5:1, a Inter zdemolowa Na Luzie 17:1. Nowym liderem zosta Inter z racji lepszego bilansu bramkowego. Sporo kopotów mieli Oldboye z juniorami Kuni Jawor, ale po trudach wygrali 6:3 i awansowali na trzecie miejsce. W ostatnim spotkaniu dnia Zjednoczeni Snowidza pokonali Game Over 7:6.

Na inauguracj trzeciej kolejki, Inter nie da wikszych szans Na Luzie. Do przerwy Inter prowadzi 0:4. Po przerwie Na Luzie opado juz si i druyna z Marcinowic konsekwentnie punktowaa rywala. Licznik zatrzyma si na siedemnastu trafieniach, które jak si póneij okazao, dao Interowi fotel lidera. 7 z 17 goli byo autorstwa Dawida Zapanika i dziki temu razem z Dariuszem Czaj z Kelnerów przewodzi w klasyfikacji strzelców.

Granowiczanie na mecz z Kelnerami zjawili si niemale w optymalnym zestawieniu. Z kolei w barwach Kelnerów brak byo etatowych bramkarzy w postaci Miosza Kudacza i Dominika Szczepaskiego. Pomidzy supkami stan Kamil Gobek. Nie byo take Pawa Wygi, ale zjawili si za to Kamil Orda czy Wojciech Sabat. Rodo "tradycyjnie" dao rywalowi obj prowadzenie na pocztku spotkania. Kelnerzy prowadzili 1:3, a póniej obie ekipy dooyy jeszcze po jednym trafieniu i do przerwy mielimy 2:4 dla obroców tytuu. Przed drug odson Kelnerzy zdecydowali si wystawi "lotnego" bramkarza, co przy wyniku 2:4, okazao si bdem. Rodo odrobio straty i wyszo na prowadzenie. Czaja zdoa wyrówna na 5:5, ale ostatnie sowo tego dnia naleao do Roda, które wygrao nieoczekiwanie 6:5. Jest to chyba jak na razie najwiksza niespodzianka w IV edycji.

FC Ambitni pokonali PAS-KUL 5:1. Brzowi medalici III edycji stawili si na mecz osabieni brakiem kilku zawodników, w przeciwiestwie do Ambitnych, gdzie byli wszyscy oprócz Dawida Gawdy. FC Ambitni przewaali, co udokumentowali czteroma golami w pierwszej poowie. PAS-KUL sporadycznie zagraa bramce strzeonej przez Borka. Po przerwie Kule w bramce PAS-KULu zastpi Kacper Stachera i jak si okazao, by to strza w dziesitk. Stachera przez blisko osiemnacie minut by niepokonany, ratujc kilkanacie razy z opresji swoich kolegów z zespou. Do kapitulacji zmusi go dopiero Pietruszka. Honor PAS-KULu uratowa Jakub wis.

W przedostatnim meczu dnia, juniorzy Kuni Jawor sprawili sporo problemów Oldboyom wspraci swoimi najwikszymi gwiazdami, czyli Rafaem Majk i Piotrem Przerywaczem. "Modzi Panowie" grali ze "Starszymi Panami" ambitnie i z zaangaowaniem. Dobrze pomidzy supkami Kuni spisywa si Kasprzycki. Na pocztku drugiej odsony juniorzy Kuni objli nawet prowadzenie. Wyrówna na 2:2 Dawid Duda, a gola na 3:2 strzeli Papiernik. Kunia przez kilka minut utrzymywaa to prowadzenie, Jednak bardziej dowiadczeni zawodnicy nie dali sparwic juniorom z Jawora niespodzianki, strzelajc cztery gole i wygrywajc 3:6. Mimo poraki, juniorzy Kuni nie maj si czego wstydzi.

Na zakoczenie dnia Zjednoczeni Snowidza grali z Game Over. Do przerwy druyna ze Snowidzy prowadzia 2:4. W drugiej poowie powikszya je i na okoo cztery minuty przed kocem Zjednoczeni prowadzili 3:7. Wówczas Game Over przebudzio si. Po dwóch trafieniach Bruliskiego i jednym Michaa Szymonowicza zrobio si 6:7. Game Over jednak zbyt póno zabrao si do odrabiania strat i gola na wag remisu nie zdoao ju strzeli.

Na Luzie - Inter Marcinowice 1:17 (0:4)
Gol dla Na Luzie: Marcin Hopek
Gole dla Interu: Dawid Zapanik 7, Przemysaw Piec 4, Sebastian Chlebicki 2, Marcin Woniakiewicz 2, Artur Mynarczyk, ukasz Janisiów

Na Luzie: Mariusz Poetek (BR), Micha Michalak, Robert Januszczyc, Pawe Sobol, Bartosz Podoba (KPT.), Marcin Hopek
Inter: Bartosz Lisowski (BR), Krystian Bienias, Przemysaw Piec, Maciej Jania, ukasz Janisiów, Rafa Kozio, Artur Mynarczyk, Sebastian Chlebicki, Marcin Woniakiewicz, Dawid Zapanik, Marek Soroka, Mariusz Szulc, Oskar Miller (BR)
óta kartka: Sebastian Chlebicki (Inter)
Faule: 0:2 (0:1)

Rodo Granowice - Kelnerzy 6:5 (2:4)
Gole dla Roda: Karol Skwark 2, Maciej Bronka 2, Robert Fudali 2

Gole dla Kelnerów: Dariusz Czaja 2, Daniel Nowacki 2, Wojciech Sabat
Rodo: Eryk Klczar (BR), Robert Fudali, Karol Skwark, Grzegorz Piskado, Dawid Borowiec, Maciej Bronka (KPT.), Tomasz Juzak, Kamil Kowalczyk
Kelnerzy: Kamil Gobek (BR), Dariusz Czaja, Daniel Nowacki, Tomasz Gulewicz, Wojciech Sabat, Marcin Serweciski, Tomasz Serweciski (KPT.), Kamil Orda
Faule: 3:5 (2:1)

FC Ambitni - PAS-KUL Mciwojów 5:1 (4:0)
Gole dla FC Ambitni: Sylwester Dworakowski, Marcin Bagiski, Artur Wachobow, Przemysaw Winiewski, Krystian Pietruszka
Gol dla PAS-KUL: Jakub wis
FC Ambitni: Patryk Borek (BR), Emilian Borek (KPT.), Przemysaw Winiewski, Marcin Bagiski, Artur Wachobow, Kamil Jano, Sylwester Dworakowski, Tomasz Gobiowski, Krystian Pietruszka, Kacper Grabarczyk
PAS-KUL: Pawe Kula (BR, KPT.), Kacper Stachera (BR), Jakub wis, Bartosz Bober, Krzysztof Radomski, Kamil Kowalczyk, Damian Rczkiewicz
Faule: 1:0 (1:0)

Kunia Jawor (juniorzy) - Oldboy Jawor 3:6 (1:2)
Gole dla Kuni: Adrian Makowski, Dawid Duda, Kamil Papiernik
Gole dla Oldboy: Marcin Dudek 3, Pawe Bochenek 2, Rafa Majka
Kunia: Mariusz Kasprzycki, Dawid Duda, Kamil Papiernik, Damian Gerasimowicz, Mariusz Makowski, Patryk Gwidzia, Dawid Pereka, Szymon Choptiany, Dawid Kaarnowicz, Bartomiej Gwidzia
Oldboy: Tadeusz Budziski (BR), Marcin Dudek, Mariusz Suchecki, Piotr Przerywacz, Pawe Bochenek, Dariusz Stefaniak (KPT.), Tomasz Kleniuk, Rafa Majka
óta kartka: Dawid Kaarnowicz (Kunia)
Faule: 3:0 (3:0)

Game Over - Zjednoczeni Snowidza 6:7 (2:4)
Gole dla Game Over: Mateusz Bruliski 3, ukasz Tomczuk, Dominik Jach, Micha Szymonowicz
Gole dla Zjednoczonych: Bartosz Fiaka, Grzegorz Wrona 2, Maciej Szaga, Hubert Pocarz, Miosz Grudziski
Game Over: Dawid Kroczak (BR), Dawid Trzebniak, Micha Szymonowicz, Dawid Tusty, Micha Tusty, Krystian Tusty, Adrian Bochenek, ukasz Tomczuk, Dominik Jach, Mateusz Bruliski, Dawid Zirberminc
Zjednoczeni: Arkadiusz Bartnicki (BR), Krystian Bruliski, Zbigniew Bieryo, Miosz Grudziski, Krystian Dudek, Hubert Pocarz, Maciej Szaga, Bartosz Fiaka, Grzegorz Wrona (KPT.)
Faule: 3:6 (2:3)

"Pitka" kolejki: Kacper Stachera (PAS-KUL) - Maciej Bronka (Rodo), Robert Fudali (Rodo), Marcin Dudek (Oldboy), Dariusz Czaja (Kelnerzy)

Klasyfikacja strzelców po 3.kolejce:
10 goli - Dariusz Czaja (Kelnerzy), Dawid Zapanik (Inter)
6 goli - Tomasz Serweciski, Daniel Nowacki (Kelnerzy), Przemysaw Piec  (Inter), Przemysaw Winiewski, Marcin Bagiski (FC Ambitni)