Czwartek, 25.04.2024 438

Saller LHGM: Podsumowanie 1.kolejki

Nie brakowa硂 goli i emocji w pierwszej kolejce IV edycji Saller LHGM. Pierwszym liderem zostali obro馽y tytu硊 - Kelnerzy.

Nowy sezon otworzy硑 derby gminy M禼iwojów. Inter walczy o punkty ze Zjednoczonymi, którzy wrócili na hal w Marcinowicach po roku nieobecno禼i. Spotkanie by硂 bardzo zaci阾e. 痑dna ze stron przez wi阫szo舵 czasu nie da砤 odskoczy rywalowi na wi阠ej ni jedn bramk ró縩icy. Na trzy minuty przed ko馽owym gwizdkiem, rozgrywaj眂y 秝ietne zawody Dawid Zapa秐ik zaaplikowa Zjednoczonym dwa gole i by硂 7:5. Zjednoczeni zd笨yli tylko zmniejszy straty za spraw Huberta Po潮carza. Inter zaczyna halowy sezon od zwyci阺twa.

W drugim dzisiejszym spotkaniu, debiutanci w LHGM, czyli juniorzy Ku糿i Jawor zagrali z najs砤bsz ekip poprzedniego sezonu - Na Luzie. W przekroju ca砮go spotkania lepiej prezentowali si jaworzanie, którzy wygrali jak najbardziej zas硊縠nie. Do przerwy prowadzili 3:1, a w drugiej po硂wie zwi阫szyli dystans nad Na Luzie, zwyci昕aj眂 9:3. Team trenera Marka Mackiewicza rozpoczyna przygod z LHGM bardzo udanie.

Spore k硂poty mieli jedni z gównych pretendentów do mistrzowskiego tytu硊, a mianowicie FC Ambitni, grali z Rod砮m Granowice, które mia硂 tego dnia tylko jednego gracza na zmian. Przez pierwszy kwadrans wszystko sz硂 zgodnie z planem. FC Ambitni po dwunastu minutach gry prowadzili 0:3. To jednak nie zniech阠i硂 granowiczan. Najpierw Borka pokona Juzak, a nast阷nie gola kontaktowego strzeli Bronka. Po przerwie w 28 minucie Rod硂 doprowadzi硂 do remisu. Szal zwyci阺twa na strone FC Ambitnych przechyli Przemys砤w Wi秐iewski, który najpierw przy stanie 4:4 umie禼i futbolówk z ostrego k眛a. Po chwili do硂縴 drugie trafienie. Na te dwa ciosy Rod硂 nie potrafi硂 ju odpowiedzie i trzy punkty dla FC Ambitnych sta硑 si faktem.

Przedostatni mecz pierwszej kolejki by jednostronnym pojedynkiem. Kelenrzy rozbili Game Over. Obro馽y tytu硊 od pocz眛ku dyktowali warunki gry. Kelnerzy swoj niepodwa縜ln przewag udokumentowywali kolejnymi trafieniami. Licznik zatrzyma si na dwunastu golach. Game Over nie by硂 tego dnia w stanie strzeli nawet honorowego gola, cho kilka sytuacji mieli. Szwankowa砤 jednak skuteczno舵 lub na drodze stawa dobrze dysponywany Dominik Szczepa駍ki, który jako jedyny po dzisiejszych meczach mo縠 pochwali si czystym kontem.

Na zako馽zenie pierwszej serii gier PAS-KUL spotka si z Oldboyami. "Starsi Panowie" od pierwszej minuty zaznaczyli swoja przewag. Stwarzali sobie sytuacje, ale nie potrafili pokona 秝ietnie broni眂ego tego dnia Kuli. Niewykorzystane okazje zem禼i硑 si na Oldboyach i to a poczwórnie! Pomi阣zy 10, a 19 minuta dwukrotnie na list strzelców wpisa si Kamil Kowalczyk dwukrotnie i po razie Wojciech Szyba oraz Tomasz R眂zkiewicz. Prowadzenie PAS-KUL-u 4:0 nie pod砤ma硂 Oldboyi, którzy jeszcze przed przerw zmniejszyli dystans do rywala do dówch goli za spraw Bochenka i Majki. W drugiej ods硂nie do舵 d硊go utrzymywa si rezultat 4:2. Dopiero Majka i Przerywacz dzi阫i swoim bramkom z 30 i 31 minuty doprowadzili do remisu. Pomimo sytuacji dla obu stron, gole ju nie pad硑 i zawody zako馽zy硑 si podzia砮m punktów. "Starsi Panowie" pokazali dzisiaj charakter, doprowadzaj眂 ze stanu 0:4 na 4:4.

Pierwszym liderem z racji pogromu Game Over zostali Kelnerzy. W tym meczu czterokrotnie pi砶 w siatce umieszcza Dariusz Czaja, który dzi阫i temu zosta liderem klasyfikacji strzelców po pierwszej serii gier. Drudzy s juniorzy Ku糿i, a trzeci FC Ambitni. Tabel zamyka Game Over. Za tydzie koelja seria gier, w której równie nie powinno zabrakn辨 emocji. Ju teraz serdecznie na ni zapraszamy!

Inter Marcinowice - Zjednoczeni Snowidza 7:6 (2:1)
Gole dla Interu: Dawid Zapa秐ik 3, Przemys砤w Piec, Sebastian Chlebicki, Maciej Jania, Marcin Wo糿iakiewicz
Gole dla Zjednoczonych: Krystian Dudek 2, Grzegorz Wrona 2, Maciej Sza酬ga, Hubert Po潮carz
Inter: Bartosz Lisowski (BR), Oskar Miller (BR), Przemys砤w Piec, Maciej Jania, kasz Janisiów, Rafa Kozio (KPT.), Artur M硑narczyk, Sebastian Chlebicki, Marcin Wo糿iakiewicz, Dawid Zapa秐ik, Marek Soroka
Zjednoczeni: kasz Szyma駍ki (GK), Grzegorz Wrona (KPT.), Bartosz Fia砶a, Maciej Sza酬ga, Hubert Po潮carz, Krystian Dudek, Micha Janisiów, Krzysztof Kuli, Arkadiusz Bartnicki, Zbigniew Bery硂
Faule: 2:5 (0:2)

Na Luzie - Ku糿ia Jawor 3:9 (1:3)
Gole dla Na Luzie: Bartosz Podoba 2, Jaros砤w Krawczykowski
Gole dla Ku糿i Jawor: Kamil Papiernik 2, Dawid Pere砶a 2, Aleksander Jach 2, Krystian Jasku砤, Patryk Gwi糳zia, Bart硂miej Gwi糳zia
Na Luzie: Mariusz Po砮tek (BR), Micha Michalak, Przemys砤w Janisiów, Jaros砤w Szumilas (KPT.), Jaros潮w Krawczykowski, Bartosz Podoba, Pawe Sobol, Kamil Dusze駅o
Ku糿ia Jawor: Mariusz Kasprzycki (BR), Dawid Pere砶a, Krystian Jasku砤, Szymon Choptiany, Dawid Duda, Kamil Papiernik, Mariusz Makowski, Damian Gerasimowicz, Bart硂miej Gwi糳zia, Patryk Gwi糳zia (KPT.), Aleksander Jach, Dawid Ka縜rnowicz
ó硉e kartki: Kamil Dusze駅o, Przemys砤w Janisiów, Pawe Sobol (Na Luzie)
Faule: 1:3 (0:3)

FC Ambitni - Rod硂 Granowice 6:4 (3:2)
Gole dla FC Ambitni: Marcin Bagi駍ki 2, Przemys砤w Wi秐iewski 2, Tomasz Go酬biowicz, Emilian Borek
Gole dla Rod砤: Dawid Borowiec 2, Maciej Bronka, Tomasz Juzak
FC Ambitni: Patryk Borek (BR), Marcin Bagi駍ki, Kamil Jano, Artur Wachobow, Emilian Borek (KPT.), Przemys砤w Wi秐iewski, Dawid Gaw阣a, Tomasz Go酬biowicz
Rod硂: Eryk Kl阠zar (BR), Maciej Bronka (KPT.), Karol Kl阠zar, Patryk Kolber, Tomasz Juzak, Dawid Borowiec
Faule: 5:1 (0:0)

Kelnerzy - Game Over 12:0 (4:0)
Gole dla Kelnerów: Dariusz Czaja 4, Daniel Nowacki 3, Tomasz Serweci駍ki 2, Wojciech Sabat, Kamil Go潮bek, Tomasz Gulewicz.
Kelnerzy: Dominik Szczepa駍ki (BR), Darisuz Czaja, Kamil Go潮bek, Daniel Nowacki, Tomasz Gulewicz, Wojciech Sabat, Marcin Serweci駍ki, Tomasz Serweci駍ki (KPT.)
Game Over: Dawid Kroczak (BR), Micha Szymonowicz, Micha T硊sty, Dawid T硊sty, Krystian T硊sty, Marcin Cichy, Adrian Bochenek (KPT.), Dominik Jach, kasz Tomczuk, kasz Wanielista, Dawid Zirberminc, Mateusz Bruli駍ki, Dawid Trzebniak.
Faule: 2:3 (1:0)

PAS-KUL M禼iwojów - Oldboy 4:4 (4:2)
Gole dla PAS-KUL-u: Kamil Kowalczyk 2, Tomasz R眂zkiewicz, Wojciech Szyba
Gole dla Oldboy: Rafa Majka 2, Pawe Bochenek, Piotr Przerywacz
PAS-KUL: Pawe Kula (BR), Micha Garcarek (KPT.), Wojciech Szyba, Jakub i阺, Tomasz R眂zkiewicz, Damian R眂zkieiwcz, Marcin Grzywa, Grzegorz Grzywa, Krzysztof Radomski, Bartosz Bober, Kacper Stachera (BR)
Oldboy: Tadeusz Budzi駍ki (BR), Bornis砤w Szymonowicz, Potr Przerywacz, Mariusz Suhcecki, Tomasz B砤縠wski, Dariusz Stefaniak (KPT.), Rafa Majka, Tomasz Kleniuk, Pawe Bochenek
ó硉e kartki: Pawe Bochenek (Oldboy) i Bartosz Bober (PAS-KUL)
Faule: 3:4 (1:3)

S阣ziowa: Mateusz Witkowski

Klasyfikacja strzelców po 1.kolejce:
4 gole - Dariusz Czaja (Kelnerzy)
3 gole - Daniel Nowacki (Kelnerzy), Dawid Zapa秐ik (Inter)
2 gole - Kamil Kowalczyk (PAS-KUL), Rafa Majka (Oldboy), Tomasz Serweci駍ki (Kelnerzy), Dawid Borowiec (Rod硂), Przemys砤w Wi秐iewski, Marcin Bagi駍ki (FC Ambitni), Kamil Papiernik, Dawid Pere砶a, Aleksander Jach (Ku糿ia Jawor), Bartosz Podoba (Na Luzie), Krystian Dudek, Grzegorz Wrona (Zjednoczeni)

"Pi眛ka" kolejki: Pawe Kula (PAS-KUL) - Bart硂miej Gwi糳zia (Ku糿ia Jawor), Maciej Bronka (Rod硂 Granowice), Przemys砤w Wi秐iewski (FC Ambitni), Dawid Zapa秐ik (Inter)