Logo Jawor24h.pl
Reklama
Get Adobe Flash Player. Embedded with the help of embed-swf.org.
Przyjdź do Salonu Play w Jaworze

Powiat wyremontuje drogę za milion

Powiat Jaworski znalazł się w grupie 9 samorządów, które decyzją Sejmiku Województwa Dolnośląskiego otrzymają dotację w wysokości 1 mln złotych, z przeznaczeniem na poprawę stanu nawierzchni dróg wojewódzkich.

Fot. materiały prasowe

- DSDiK we Wrocławiu bardzo dobrze oceniła dotychczasową współpracę z Powiatem Jaworskim i pozytywnie zaopiniowała propozycję przebudowy kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej 374 (Kuzienniczej) od skrzyżowania z drogą powiatową 2176D (Słowackiego) do drogi krajowej nr 3 (Narutowicza) – informuje starosta Stanisław Laskowski

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Starostwo także otrzymało milion złotych, dzięki któremu udało się wyremontować dwa odcinki dróg wojewódzkich przebiegających przez Jawor - ul. Wiejską i Limanowskiego.

- W ramach tych środków udało się także wykonać dokumentację projektową dotyczącą przebudowy skrzyżowania w sąsiedztwie Lidla. W uzgodnieniu z DSDiK zaprojektowane zostało rondo. Projekt jest praktycznie gotowy, ale realizacja tego zadania może nastąpić po roku 2017 – dodaje starosta.

Powiat już szykuje się do ogłoszenia przetargu na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę ul. Kuzienniczej, która zgodnie z wytycznymi DSDiK winna obejmować m.in. odwodnienie, chodniki, parkingi i oczywiście samą nawierzchnię drogi.

- Bardzo cieszy fakt, iż dzięki zaangażowaniu władz powiatu jaworskiego w tym roku uda się wyremontować kolejne odcinki dróg w Jaworze – zauważa wicestarosta Arkadiusz Baranowski. - 6 milionów złotych zakontraktowane w budżecie GDDKiA na przebudowę drogi krajowej nr 3 i kolejny milion od Zarządu Województwa pozwoli na zrealizowanie dwóch niezależnych, ale spójnych ze sobą inwestycji drogowych. Na początek ul. Narutowicza i ul. Kuzienniczą – dodaje wicestarosta.

- Wiem jak bardzo potrzebny jest chodnik wzdłuż ul. Kuzienniczej w kierunku cmentarza – mówi Stanisław Laskowski. - Jest to od lat postulat mieszkańców, który w końcu chyba uda się zrealizować. Mam nadzieję, że już od 1 listopada wszyscy bezpiecznie będą korzystać z nowej infrastruktury - kończy starosta.

Reklama

Komentarze (22)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

AK 47
AK 4716 lutego o 10:40
autor który przedstawia się teraz jako tygrysek , konsekwentnie wprowadza w życie w życie filozofie Goebbelsa że " kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą". Strach pomyśleć co będzie się działo pół roku przed wyborami.Trzeba będzie omijać ten portal szerokim łukiem.
Lubię to! 1
se
seAK 4716 lutego o 10:50
nie pomoże Ci deprecjonowanie cudzych sukcesów, gdy brak Ci własnych
Lubię to! 1
!!!!
!!!!se16 lutego o 11:09
se boisz się podpisywać własnymi inicjałami czyli AB ??
Lubię to! 1
se
sese16 lutego o 11:12
nie boję się podpisywać swoimi inicjałami, tylko nie mam na to ochoty, bo nikt tu się nimi nie podpisuje-Ty też, ale zapewniam Cię, że moje inicjały nie składają się z żadnej z podanych przez Ciebie liter
Lubię to! 1
tygrysek
tygrysek16 lutego o 01:04
kolejny sukces Powiatu. Super. Moim zdaniem Wice starosta Baranowski bije na głowę burmistrza Berę.
Lubię to! 1
już nie tylko na głowę
już nie tylko na głowętygrysek16 lutego o 08:17
Zaufanie i poparcie dla p.Baranowskiego rośnie odwrotnie proporcjonalnie jak do p.Bery i to w bardzo szybkim tempie.
Lubię to! 1
ZW
ZWjuż nie tylko na głowę16 lutego o 08:27
No tak oczywiście, na tym portalu PiS + Kukiz mają 100% poparcie.
Lubię to! 2
moim zdaniem
moim zdaniemjuż nie tylko na głowę16 lutego o 08:38
Mylisz się, to nie jest kwestia tego, czy innego portalu, tylko zachowania Bery i jego ekipy. Nie wiem kto mu doradza, ale ktokolwiek to jest, to cięgnie go w dół. Jawor to małe miasteczko i ludzie tu ze sobą rozmawiają, a najwięcej zainteresowania i emocji zawsze budziły, budzą i budzić będą negatywne informacje, których obecna ekipa jaworzanom dostarcza dość często.
Lubię to! 1
mróz
mróz15 lutego o 22:12
Skoro nie odebrane... To pewnie będzie skończone ? Za oknem zima...a pracę przerwano ?
Lubię to! 2
drog
drog15 lutego o 21:44
Modernizacja Limanowskiego od mostu nie została odebrana, bo wielka fuszerka.Na wysokości parkingu dla autobusów położono zimną masę bitumiczną, walec długo męczył się z wyrównaniem tej warstwy, potem przykryto cienką gorącą. Zobaczymy za rok jak to popęka i będa dziury.
To jest robione z pieniędzy podatników.
Wzdłuż trasy zjazdy wykonane przez neptyków.To jest sprawa bardzo poważna. Nie odtworzono wszystkich kratek ściekowych . Pobocza bez wykończenia - będą kruszyć się - wielka szkoda tych pieniędzy.
Lubię to! 1
bob
bob15 lutego o 21:33
W piaskownicy bawią się chłopcy w krótkich spodenkach ....budują mężczyźni :)
Lubię to! 2
działkowiec i ogrodnik
działkowiec i ogrodnik15 lutego o 20:15
Bez fajerwerków - skutecznie i powoli. Powiat przynajmniej realizuje inwestycje przez duże "I". Skwerki pozostawiając "ogrodnikom" i "działkowcom" :) Z pełnym szacunkiem dla Ogrodników i Działkowców....pozdrawiam
Lubię to! 5
samo sedno
samo sednodziałkowiec i ogrodnik15 lutego o 21:45
naprawdę dobre określenie-bardzo obrazowe
Lubię to! 2
bolo
bolo15 lutego o 16:06
Otwieram lodówkę a tam vice. To nachalne propagowanie swojej osoby już mdli panie vice.
Lubię to! 1
Monia
Moniabolo15 lutego o 16:14
Emsi, to Ty? Zajął Twoją lodówkę?
Lubię to! 2
gdzie ten prąd ?
gdzie ten prąd ?bolo15 lutego o 22:52
jak ktoś ma co pokazać to informuje . Niech spragniony aplauzu weźmie się do roboty. to może też coś pokaże, wreszcie swojego a nie cudze.
Lubię to! 2
czopek
czopekbolo15 lutego o 22:55
a co przestrzeń medialna ma być tylko dla twojego partnera/idola ?
Lubię to! 1
jako
jakobolo15 lutego o 23:48
Może opatrzył się już jaworzanom wizerunek tego, który miał uwolnić energię jaworzan a uwolnił energię świdniczan, strzegomian i innych znajomków powiązanych z nim politycznie i rodzinnie? Nawet największa słodycz w nadmiarze może zemdlić.
Lubię to! 3
DT
DT15 lutego o 09:31
Brawo dla powiatu. Gmina z p. Berą i jego podległą świtą powinna się tylko uczy od p. Laskowskiego i p. Baranowskiego.
Lubię to! 5
kierowca2
kierowca215 lutego o 07:54
nie trzeba słuchać .... trzeba czytać .... wyraźnie jest napisane, że Sejmik przyznał dotację Powiatowi w wysokości 1 mln. na to zadanie...
Lubię to! 3
kierowca
kierowca15 lutego o 06:35
Z tego co sluszalem budowę chodnika przy cmentarzu z dsdik realizuje gmina, jak rowniez remont ul. Kuzienniczej.
Lubię to! 0
rowerzysts
rowerzystskierowca15 lutego o 10:47
Widocznie źle słyszałeś. Może ktoś celowo wprowadził Cię w błąd.
Lubię to! 1
Reklama

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.