Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Posiedzenie Zespołu ds. oceny Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych

27 czerwca w Starostwie Powiatowym odbyło się posiedzenie Zespołu ds. oceny Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Jaworskiego na lata 2011-2020, pod przewodnictwem wicestarosty Arkadiusza Baranowskiego.

Fot. Starostwo Powiatowe © Starostwo Powiatowe

Przedmiotem spotkania była ocena poziomu wdrożenia zapisów strategicznych w latach 2015-2016. Strategia Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Jaworskiego na lata 2011-2020 jest dokumentem opracowanym w celu kształtowania lokalnej polityki społecznej za pomocą wyznaczonych celów i zadań. Wdrożenie strategii powinno w znaczny sposób przyczynić się do rozwiązywania wielu problemów społecznych i zminimalizować ich skutki. Zespół jednogłośnie ocenił realizację zadań wyznaczonych w strategii na wysokim poziomie. Większość działań realizowana jest zgodnie z przyjętymi założeniami dokumentu.

W posiedzeniu uczestniczyli:wicestarosta  Arkadiusz Baranowski, Izabela Aniołek - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze, Beata Janas - Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Jaworze, Irena Stolarczyk - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jaworze, Katarzyna Piwczyńska-Pisula - Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP w Jaworze, Danuta Szczepaniak - Przewodnicząca Stowarzyszenia „Integracja” w Bolkowie oraz Marta Prokopik, pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze. 

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Starostwo w Jaworze
Starostwo w Jaworze29 czerwca 2017 o 14:58
Celem strategii jest np: poprawa opieki dla dzieci i młodzieży, zapewnienie wsparcia dla rodzin , pomoc wychowankom opuszczającym rodziny zastępcze, placówki wychowawcze, wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, wspieranie osób niepełnosprawnych oraz osób starszych, rozbudowa infrastruktury socjalnej. Przykładowo: W 2015/16 prawie 1100 osób skorzystało z z pomocy finansowej przekazywanej przez PCPR. (W 2016 roku 40 osób niepełnosprawnych skorzystało z wsparcia aby dostosować ich miejsca zamieszkania, lokale do odpowiedniej użyteczności) Dzięki zaangażowaniu PCPR i Starostwa powstały dwie nowe placówki opiekuńczo-wychowawcze i przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych W 2016 roku. Realizacja zapisów strategicznych jest ujęta na 76 stronach. To tylko jedne z przykładów.
Lubię to! 1
w sieci
w sieciStarostwo w Jaworze29 czerwca 2017 o 16:18
przydałoby się szerzej zaprezentować to na str starostwa lub na FB
Lubię to! 1
fala
fala28 czerwca 2017 o 21:34
Masło maślane i tyle - tutaj potrzebni są wizjonerzy i fachowcy a nie zajmujący stołki ...
Jest bardzo dużo zaległości i braku fachowości w urzędach.
Lubię to! 2
fachowcy
fachowcyfala28 czerwca 2017 o 22:27
mówisz o gminie, gdzie wysoko opłacani "fachowcy" nie widzą, jak i kiedy uciekają im pieniądze?
Lubię to! 1
a tak trochę więcej?
a tak trochę więcej?28 czerwca 2017 o 16:15
jaki jest cel i zadania tej strategii i jakie są w ramach niej realizowane?
Lubię to! 1
Mila
Mila28 czerwca 2017 o 15:58
a czy mieszkańcy poznają tą strategię?
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.