informacja prasowa | Artykuł sponsorowany Turystyka i hobby

Gdzie warto wybrać się na zagraniczne wakacje?

Gdzie warto wybrać się na zagraniczne wakacje?

Planujesz wakacje? Najwyższy czas wybrać odpowiedni kierunek!

Nie musisz po raz kolejny wybierać Bałtyku, który, chociaż ma swój urok, to nadal wiele brakuje mu do piaszczystych plaż i krystalicznej wody, jak w najpiękniejszych letnich kurortach świata. Gdzie warto wybrać się na zagraniczne wakacje?

Egzotycznie, ale niedaleko - Teneryfa

Teneryfa, chociaż leży na północno-zachodnim wybrzeżu Afryki, to należy do Hiszpanii. Nic dziwnego, że jest tak chętnie odwiedzana przez europejskich turystów. Z Hiszpanii znaleźć można wiele połączeń lotniczych z wyspą, jest ona częścią Unii Europejskiej, więc nie obowiązują procedury wizowe, a do tego na wyspie używa się euro jako waluty. To wręcz kawałek Europy umieszczony w pięknym i ciepłym miejscu.

Wycieczki na Teneryfe stają się coraz popularniejsze wśród Polaków. Najlepsze miejsca na wypoczynek znajdują się na południu wyspy - tam klimat jest cieplejszy i nawet zimą można korzystać z uroków opalania oraz kąpieli w oceanie.

Piękna Ameryka Północna i Karaiby

Ameryka Północna to nie tylko Stany Zjednoczone - nie zapominajmy o chętnie odwiedzanym przez turystów Meksyku. Wczasy w Meksyku cieszą się rosnącą popularnością. W tym miejscu zakochają się osoby, które na wakacjach chcą wypocząć na piaszczystych plażach, a także miłośnicy aktywnego zwiedzania. Pozostałości po cywilizacjach Majów, Azteków i Olmeca to tylko część atrakcji, które można zobaczyć w Meksyku.

Trochę bardziej na południowy-wschód, w basenie Morza Karaibskiego, można spędzić wakacje w innych, popularnych miejscach. Wczasy na Dominikanie lub Kubie to wybór doskonały dla osób, które szukają rajskich wysp i ciekawej kultury. Dominikana, jak wiele osób sądzi, ma najpiękniejsze plaże na Karaibach. Do tego infrastruktura turystyczna jest tam bardzo rozbudowana, co przyciąga jeszcze więcej osób.

Wakacje na Kubie nie są jeszcze tak popularne, ale z roku na rok zainteresowanie tym kierunkiem rośnie. Mówi się, że w Hawanie czas stanął dziesiątki lat temu, co jest atrakcją samą w sobie. Kuba pełna jest malowniczych, charakterystycznych miejsc. Karaibskie słońce świeci tam przez cały rok, a co wieczór można tańczyć przy gorącej, latynoskiej muzyce granej na żywo.

Ze względu na niezbyt duże odległości, wszystkie te trzy kraje można zobaczyć przy okazji jednego wyjazdu.

Raj na Oceanie Indyjskim

Ponad 70 kurortów, krystalicznie czysta woda, biały piasek i palmy na każdym kroku - właśnie tak można opisać pokrótce rajskie Malediwy. Nowoczesne centra turystyczne przeplatane są pięknymi plażami, a turystom nie brak przeróżnych atrakcji. Wczasy na Malediwach upłynąć mogą na nurkowaniu, korzystaniu z przepięknych plaż, pływaniu z delfinami i smakowaniu tutejszych specjałów.

Wielką zaletą Malediwów jest to, że tylko w części są zamieszkane. Nadal można znaleźć tutaj dziewicze, rzadko odwiedzane przez turystów miejsca.

Już wybraliście idealne miejsce na wakacje?

wakacje wycieczki na Teneryfe wczasy w Meksyku wczasy na Dominikanie wakacje na Kubie wczasy na Malediwach Karaiby dreamtours

Pozostałe wiadomości

Więcej wiadomości
REKLAMA
 • Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI!
  Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI!
Więcej wiadomości
 • Startuje Liga typerów Legnica24h
  Startuje Liga typerów Legnica24h
 • Czy polska piłka już ostatecznie wyszła z dna?
  Czy polska piłka już ostatecznie wyszła z dna?
 • Ekstraklasa reprezentantami stoi
  Ekstraklasa reprezentantami stoi
Więcej wiadomości
 • Elżbieta Witek nie jest już rzecznikiem rządu!

  WAŻNE Elżbieta Witek nie jest już rzecznikiem rządu!

 • Zjednoczona Lewica rusza z kampanią!
  Zjednoczona Lewica rusza z kampanią!
 • Wojownicy ruszają do walki
  Wojownicy ruszają do walki
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
 • Tymczasem w Europie...
  Tymczasem w Europie...
 • Warto spojrzeć na południe
  Warto spojrzeć na południe
 • Dlaczego supermarkety i galerie handlowe są zamknięte o godzinie drugiej w nocy?
  Dlaczego supermarkety i galerie handlowe są zamknięte o godzinie drugiej w nocy?
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
 • 10 faktów i mitów na temat ochrony i pielęgnacji oczu
  10 faktów i mitów na temat ochrony i pielęgnacji oczu
Więcej wiadomości