Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Podsumowanie sylwestrowo – noworocznego weekendu w powiecie jaworskim

Podczas imprez sylwestrowych organizowanych w powiecie jaworskim w związku z pożegnaniem starego i powitaniem nowego roku nie odnotowano poważniejszych zdarzeń.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

W ciągu czterech minionych dni na drogach powiatu odnotowano zaledwie 1 wypadek, oraz 8 kolizji. Podczas działań policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze przeprowadzili też łącznie 117 różnego rodzaju interwencji, a także zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 6 osób.

Okres sylwestrowo - noworoczny, to dla mieszkańców czas zabaw i świętowania związany z pożegnaniem starego i powitaniem nowego roku. Dla policjantów czuwających nad bezpieczeństwem, to jednak czas bardzo intensywnej pracy.

W ciągu czterech minionych dni jaworscy funkcjonariusze przeprowadzili na terenie powiatu 117 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 6 osób. Natomiast do Izby Wytrzeźwień trafiło 5 osób, z czego wszystkie w okresie sylwestrowo-noworocznym.

Bezpiecznie przebiegły różnego rodzaju imprezy sylwestrowe. Zarówno na terenie Jawora, jak i powiatu nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń. Od piątku do poniedziałku na naszych drogach odnotowano zaledwie 1 wypadek i biorąc pod uwagę wzmożony ruch, liczba ta wydaje się być nieduża.

Niestety okazał się on tragiczny w skutkach i dotyczył pieszego. 29 grudnia 2017 r. przed godz. 23.00 na drodze wojewódzkiej nr 363 pomiedzy Grzgorzowem a Jaworem doszło bowiem do śmiertelnego potrącenia mężczyzny idącego poboczem, bez odblasków.

Ponadto na drogach powiatu jaworskiego doszło do 8 kolizji drogowych, z czego 3 miały miejsce 31 grudnia i 3 1 stycznia. W większości były to jednak drobne stłuczki, w których nikt nie odniósł obrażeń.

Mimo wielokrotnych apeli okazało się, że byli też tacy, którzy po alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany przez policjantów tuż przed północą na ul. Wyszyńskiego w Jaworze kierowca BMW. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Janóż
Janóż3 stycznia o 17:33
I jedna *** ze wsi dostała na Rynku petardą w miejsce, gdzie normalnie znajduje się twarz ;)
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.