Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Podsumowanie akcji „ZNICZ 2017” w powiecie jaworskim

Policyjna akcja ZNICZ 2017 na terenie powiatu jaworskiego prowadzona była w okresie od 27 października do 2 listopada 2017 r.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

Podczas 7 dni wzmożonych działań funkcjonariusze czuwali w szczególności nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego oraz osób odwiedzających groby najbliższych. Policyjne apele o rozwagę oraz rozsądek i to nie tylko na drodze z pewnością pomogły – podsumowując można bowiem stwierdzić, że było bezpiecznie.

Łącznie podczas akcji ZNICZ 2017 nad naszym bezpieczeństwem czuwało 217 policjantów. Funkcjonariusze ruchu drogowego, starali się pomóc kierowcom w dotarciu na cmentarze, czy podczas powrotów do domu. W powiecie jaworskim, w trakcie tegorocznej akcji „ZNICZ” było wyjątkowo spokojnie. Kierujący zachowali ostrożność, stosowali się do przepisów i skorzystali z policyjnych porad. W ciągu 7 dni działań nie odnotowano bowiem żadnego wypadku drogowego. Nad wyraz spokojny okazał się 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. Na drogach naszego powiatu nie doszło wówczas do żadnego zdarzenia drogowego.

Na szczęście liczne policyjne apele o nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, tym bardziej w czasie zwiększonego, świątecznego ruchu na drogach przyniosły tym razem efekt. Podczas akcji ZNICZ 2017 na terenie powiatu jaworskiego zatrzymano tylko jednego pijanego kierowcę. 35-letni mężczyzna siedzący za kierownicą Mitsubishi wpadł w Myślinowie, w sobotę 28 października. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Pozostałe dni akcji, w tym 1 i 2 listopada upłynęły bez kierujących „na podwójnym gazie”. Z pewnością przyczyniły się do tego liczne kontrole trzeźwości prowadzone przez jaworskich policjantów. Łącznie przebadano bowiem, aż 181 kierowców.

Nie obyło się jednak bez uczestników ruchu, którzy swoją brawurową jazdą, lekceważeniem przepisów i zasad bezpieczeństwa, mogli doprowadzić do tragedii na drodze. W ciągu 7 dni wzmożonych działań odnotowano 23 kolizje drogowe, z czego najwięcej, bo aż 6 w sobotę 28 października. W większości były to jednak drobne stłuczki, w których nikt nie odniósł obrażeń. Ponadto jaworscy policjanci w tym czasie wyeliminowali z ruchu drogowego 12 niesprawnych pojazdów, zatrzymując ich dowody rejestracyjne.

Bezpiecznie było również na cmentarzach i w ich okolicach. Podczas akcji jaworska komenda nie odnotowała tam żadnych przestępstw.

_____________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.