Logo Jawor24h.pl
Reklama
Mieszkanie Plus. Zamieszkaj w Zgorzelcu!
Pracuj bezpiecznie za granicą. www.jestemmobilny.eu

Pociąg do wolności, występ zespołu „Iskierki”, quiz „Z Gminą na Ty”– Święto Niepodległości w Męcince

- W tym dniu, w szczególności powinniśmy być razem. To święto naszego kraju, ale i naszej „Małej Ojczyzny”, jaką jest Gmina Męcinka – podkreślił podczas rozpoczęcia uroczystości jej organizator wójt Mirosław Brzozowski.

Fot. materiały prasowe

Program słowno – muzyczny „Pociąg do wolności” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Męcince, pieśni patriotyczne zespołu strażackiego „Iskierki” z Pomocnego, ale także quiz „Z Gminą na Ty” przyciągnęły tego dnia do sali widowiskowej w Męcince wielu mieszkańców gminy. Ostatnią, a zarazem niezwykle wesołą zabawą okazało się ułożenie przez każdą z grup przyśpiewek promujących Gminę Męcinka do melodii „oj dana, oj dana”.

Gminne obchody 99 rocznicy Święta Niepodległości w Męcince poprzedzone zostały poranną Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele p.w. św. Andrzeja w Męcince oraz złożeniem wieńców przy tablicy upamiętniającej walczących o wolność kraju.

Składam serdeczne podziękowania dyrekcji Zespołu Szkół w Męcince oraz zespołowi strażackiemu „Iskierki” za współpracę i nieoceniony wkład w przygotowanie uroczystości – mówi Wójt Gminy Męcinka.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.