Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Pierwsze miejce dla szkoły na zakończenie projektu „Las”

Zakończył się projekt „LEŚNA AKADEMIA SPORTU DZIECI I MŁODZIEŻY” realizowany w naszej szkole od czerwca.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Celem projektu było zwiększenie aktywności ruchowej dzieci i młodzieży oraz popularyzacja pozytywnego nastawienia do sportu. W tym przypadku dyscypliną wiodącą była królowa sportu – lekkoatletyka. Podczas sześciu dwugodzinnych treningów uczniowie zapoznawali się z konkurencjami, które wchodzą w skład w/w dyscypliny. Były więc biegi krótkie i starty z bloków, biegi przez płotki oraz bieg sztafetowy, rzut oszczepem i dyskiem, skoki wzwyż i trójskok. Odbył się również rajd rowerowy do Myśliborza.

 Zwieńczeniem projektu był udział uczniów w OLIMPIADZIE LEKKOATLETYCZNEJ, która odbyła się 4.10.2017 r. w Chocianowie. W olimpiadzie udział wzięło 7 szkół, które zakwalifikowały się do projektu, a mianowicie SP Krotoszyce, SP Radwanice, SP Zagrodno, SP Przemków, SP Rokitki, SP Trzebnice oraz uczniowie naszej szkoły, którzy godnie nas reprezentowali, w składzie: Białek Jakub, Bolesta Andrzej, Cholewińska Nikola, Pismiok Nikola, Rzepka Jakub, Skorupski Kacper, Andrzejewska Patrycja, Popardowski Jakub, Kret Tomasz, Gibała Gabriela, Piec Natalia, Król Julia, Cholewińska Kornelia, Skorupska Amelia, Jabłoński Tobiasz, Woźniak Mateusz, Biel Przemysław, Wnuk Milena. Opiekunem i koordynatorem projektu była p. Małgorzata Urbanowska.

Olimpiada podzielona była na część teoretyczną i praktyczną. W części praktycznej przedstawiono dla uczestników film o konkurencjach lekkoatletycznych, w których główna rolę grały polskie gwiazdy lekkiej atletyki. W części praktycznej uczniowie brali udział w konkurencjach, które prowadzone były na sześciu stacjach i prowadzone były przez takie gwiazdy jak: Sebastian Chmara – dziesięciobój, Paweł Czapiewski – średniodystansowiec oraz Paweł Januszewski – bieg przez płotki. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem brali udział we wszystkich konkurencjach, tym bardziej, że pod okiem tak wybitnych sportowców.

Nasi uczniowie zaprezentowali się wyjątkowo, zajmując pierwsze miejsce pokonując swoich konkurentów.

Uczestnicy olimpiady z naszej szkoły wrócili szczęśliwi i zadowoleni. Bardzo podobała im się taka forma zajęć oraz jej podsumowanie w formie olimpiady. Kontakt z innymi uczestnikami, sportowcami oraz sama rywalizacja przyniosła im mnóstwo radości i satysfakcji.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.