Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Pierwsza liga nie dla Olimpii

Siatkarki Olimpii Jawor przegrały rewanżowe spotkanie z ECO AZS Uni Opole 0:3 i pożegnały się z szansami awansu na zaplecze ORLEN Ligi.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Opolanki w żadnej z partii nie dały podopiecznym trenera Chrzanowskiego większych szans. Tym samym jaworzanki straciły teoretyczne szanse na wywalczenie na boisku awansu do pierwszej ligi. Praktycznie z promocją do wyższej ligi bywa w siatkówce różnie. Po ubiegłym sezonie na zapleczu ORLEN Ligi znalazł się m.in. MKS Kalisz, który w lidze uplasował się... za Olimpią. To dlatego, że do występów w wyższej klasie brakowało chętnych...

Brak awansu stawia przyszłość seniorskiej siatkówki w wydaniu żeńskim w Jaworze pod dużym znakiem zapytania. Władze miasta zadeklarowały klubowi pomoc w przypadku wywalczenia przepustki do pierwszej ligi. Nie wiemy jak sytuacja wyglądać będzie w przypadku braku promocji. Przyznana niedawno dotacja z pewnością nie rozwiązuje trudnej sytuacji Olimpii.

Rywalizacja w drugiej półfinałowej parze wciąż się toczy. Po porażce przed tygodniem 0:3 w Częstochowie, tym razem Polonia Świdnica zrewanżowała się Częstochowiance wygrywając 3:1. Decydujące starcie odbędzie się jutro. W przypadku zwycięstwa świdniczanki, bez względu na wynik finałowych starć z ekipą ze stolicy województwa opolskiego, zapewnią sobie awans do dalszych gier o pierwszą ligę.

 

ECO AZS Uni Opole – Olimpia Jawor 3:0 (25:21; 25:18; 25:15)

ECO AZS Uni: Cabajewska, Zackiewicz, Rygalik, Kazaniecka, Gasidło, Cygan, Kuziak (L) oraz Pacholak (L), Witowska, Pfeifer, Głodzińska, Magdalena Woźniczka, Maria Woźniczka i Moczko; trener Patryk Fogel

Olimpia: Wądołkowska, Deptuch, Mackiewicz, Kulbida, Sochacka, Kołodziejczak, Kwolek (L) oraz Knop, Gul; trener Lesław Chrzanowski

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

fuks
fuks13 marca 2017 o 22:18
no to ładnie, po takich nietrafionych decyzjach z podziałem środków przychodzi jeszcze towarzysząca temu zła pasa- ciekawe kto tutaj był tym złym kotem w piątek trzynastego.
Lubię to! 0
zdumiony
zdumiony13 marca 2017 o 08:29
Jak mogliśmy przeczytać na profilu facebookowym burmistrza: "[sport]: Miasto chce "Olimpii" w pierwszej lidze 🏆
Podczas dzisiejszego spotkania rozmawiałem z przedstawicielami Klubu Sportowego "Olimpia" Jawor na temat wsparcia finansowego w związku z ewentualnym awansem klubu do I ligi piłki siatkowej. Udział w spotkaniu wzięli: Dariusz Subocz - Prezes "Olimpii" Jawor, Krzysztof Chrzanowski - Wiceprezes klubu oraz Anna Kulbida - Prezes UKS Olimpia -Dwójka i czołowa zawodnicza "Olimpii" Jawor oraz Daniel Iwański - Przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworze, Monika Żmijewska, sekretarz Gminy Jawor i Leszek Światkowski, naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej.
- Chcemy wspólnie pomóc "Olimpii" Jawor w walce o I ligę. Sukcesy sportowe klubu sprawiają, że w naszym mieście wzrasta liczba sympatyków siatkówki, co przekłada się pozytywnie na wzrost liczby dzieci ćwiczących ten sport. Zawodniczkom "Olimpii" życzymy powodzenia w play-offach i samych zwycięstw. Będziemy kibicować i trzymać mocno kciuki, a jako samorząd wspierać "Olimpię" - powiedział burmistrz Jawora, Emilian Bera."
Lubię to! 0
!!!
!!!zdumiony13 marca 2017 o 08:43
a co sekretarz gminy albo naczelnik od promocji gminy mają wspólnego ze sportem i działalnością klubów sportowych?!
Lubię to! 2
ludzie...
ludzie...zdumiony13 marca 2017 o 08:45
czy w tym urzędzie teraz już nikt nie zajmuje się tym czym powinien i do czego został zatrudniony?
Lubię to! 3
TT
TT13 marca 2017 o 08:16
Ale za to Urząd Miejski ma ładne banery/roll-upy "Miasto Jawor wspiera sport". Pięknie to wygląda na zdjęciach. ...
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.