Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

PCKZiU na Salonie Maturzystów

21 września 2017 roku klasa IV A oraz IV E wraz z opiekunami (p. Joanna Bereźnicka- Mężyk, p. Natalia Dzikowicz oraz p. Katarzyna Lewszyk) uczestniczyli we Wrocławskim Salonie Maturzystów.

Fot. materiał prasowy © Materiał prasowy

Wszystkie wykłady odbyły się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Gospodarzem Salonu Maturzystów była Politechnika Wrocławska gromadząc aż 44 stanowisk uczelni polskich i zagranicznych.

Uczniowie PCKZiU mieli okazję zapoznać się z ofertą i porozmawiać ze studentami Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej a także Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Szczecińskiego i wielu innych. Mogli również porozmawiać z przedstawicielami wydawnictw i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dodatkowo każdy uczeń, który wypełnił ankietę, otrzymał bezpłatny Informator dla Maturzystów 2018.

Na spotkaniach z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz na prezentacjach wybranych uczelni, uczniowie poznali różne strategie podejścia do matury i dokonywania sensownych wyborów edukacyjnych pod kątem wymarzonej nauki i pracy. 

Uczniowie uczestniczyli w prezentacji na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Ponadto o swojej ofercie edukacyjnej opowiedzieli przedstawiciele największych uczelni w Polsce i zagranicznych. Uczniowie również indywidualnie rozmawiali z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku salon na Politechnice Wrocławskiej odwiedziło ponad 8 tysięcy maturzystów.

Po tych wszystkich wydarzeniach nie pozostaje nic innego, jak tylko powiedzieć: „Maturzyści – do dzieła!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.