Czwartek, 18.04.2024 305

Skora wygrała w Paszowicach i jest liderem

Skora Jadwisin pokonał w Paszowicach miejscowy Rataj 4:1 i dzięki porażce Rodła Granowice z Wilkami Różana 2:3, powróciła na fotel lidera legnickiej A klasy gr. III.

Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. Na boisku rządził przede wszystkim chaos, przerywany od czasu do czasu składnymi akcjami w wykonaniu Skory. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 18 minuty. Piłka została wycofana z linii końcowej na dwudziesty metr do kapitana Skory Jarosława Kulika, a ten uderzeniem od słupka pokonał Piotr Zając. Radość z prowadzenia gości trwała zaledwie 60 sekund. Kamil Kuźniar został sfaulowany w polu karnym i prowadzący zawody Mateusz Witkowski podjął słuszna decyzję, wskazując na "wapno". Do piłki podszedł Wojciech Szyba i skutecznie egzekwował "jedenastkę". W 22 minucie drużyna z Jadwisina powróciła na prowadzenie. Mirek umieścił piłkę w siatce strzałem w kierunku długiego słupka z okolic czternastego metra. W 30 minucie Skora trzeci raz zmusiła do kapitulacji Piotra Zajaca. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Marcin Kulik głową wpakował futbolówkę do siatki. Do przerwy 3:1 dla Skory.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy był bardzo otwarty z obu stron. Zarówno Rataj jak i Skora w tym okresie stworzyły sobie po kilka bardzo dobrych okazji. Jednak w 60 minucie Skora strzeliła gola numer cztery. Spod opieki Wojciecha Zająca uwolnił się Marcin Kulik, który płaskim uderzeniem obok wychodzącego Piotra Zająca, drugi raz wpisał się na listę strzelców. W tym momencie było już w zasadzie po zawodach. Z paszowiczan zeszło powietrze i podejmowali jedynie od czasu do czasu nieskuteczne próby zmniejszenia strat. Natomiast Skora mogła jeszcze zaaplikować dwie, trzy bramki gospodarzom, ale w kolejnych sytuacjach zabrakło już precyzji lub szczęścia. Ostatecznie Skora wygrała 4:1.

24 maja (niedziela), godz. 14:00 - Paszowice
Rataj Paszowice - Skora Jadwisin 1:4 (1:3)
Bramki: Szyba 19'-k., - J. Kulik 18', Mirek 22', M. Kulik 30'', 60',
Rataj: Piotr Zając - Artur Kwolek, Wojciech Zając, Patryk Dziuba, Ryszard Rojak (Krystian Bamburski 46'), Wojciech Puzio, Wojciech Szyba, Dariusz Papiernik, Kamil Kuźniar (Damian Janik 46'), Tomasz Sałamacki, Krzysztof Hara
Skora (skład wyjściowy): Jarosław Radziszewski, Igor Jaśkiewicz, Dariusz Ginda, Piotr Wronaż, Sebastian Sokołowski, Jarosław Kulik, Paweł Mirek, Tymoteusz Sobański, Marcin Hyski, Marcin Kulik, Łukasz Michałkiewicz
Sędziowali: Mateusz Witkowski (jako główny) oraz Piotr Łabędzki i Kamil Kowalski (asystenci)