Piątek, 26.04.2024 566

Dramat Nysy, koncert Maciejskiego

Niesamowity zwrot akcji mia wczorajszy mecz w Wiadrowie, gdzie miejscowa Nysa podejmowaa Wilkowiank Wilkw.

Gocie objli prowadzenie po kwadransie gry. Pawa Sabata do kapitulacji zmusi Gugaa. Nysa wyrównaa tu przed przerw. Pik w siatce Wilkowianki ugrzza po uderzeniu Nowackiego. W 49 minucie Nys na prowadzenie wyprowadzi Radosaw Sabat, a w 61 minucie Kamil Kunia podwyszy na 3:1. Mogo si wydawa, e wiadrowianom nic w tym meczu zego nic si sta nie moe. Jednak kto tak pomyla, srogo si pomyli. Ostatnie dziesi minut naleao do Wilkowianki, a waciwie do jednego z jej zawodników - Tomasza Maciejskiego. W 83 minucie strzeli gola kontaktowego, po chwili wyrównujcego. W 89 minucie Maciejski po raz trzeci umieci futbolówk w siatce i da swojej druynie trzy punkty. Po tej porace, w dramatycznych okolicznociach, Nysa spada z drugiego na trzecie miejsce.

16 listopada (sobota), godz. 13:00 - Wiadrów
Nysa Wiadrów - Wilkowianka Wilków 3:4 (1:1)
Bramki: Nowacki 45', Sabat 49', Kunia 61' - Gugaa 17', Maciejski 83', 84', 89'
Nysa: P. Sabat - Buro, Chopek, Fiedziuk, Kielman, Kunia, Litawa, Patka (Abramowicz 75'), Nowacki, R. Sabat, Waligóra