Logo Jawor24h.pl
Reklama
JAKO Polska Sp. z o.o. - oferujemy odzież sportową, w tym komplety piłkarskie, akcesoria sędziowskie, ochraniacze, piłki nożne, torby i plecaki. Wykonujemy także nadruki na koszulkach.

Otwarcie ofert na budowę drogi ekspresowej S3 z Bolkowa do Kamiennej Góry

Poznaliśmy oferty cenowe firm zainteresowanych budową drogi ekspresowej S3 od Bolkowa do Kamiennej Góry.

Budowa drogi S3 na terenie powiatu jaworskiego trwa już od wielu miesięcy. Fot. Paweł Sasiela

12 firm było zainteresowanych budową drogi, wszyscy oferenci zaproponowali 47-miesięczny czas realizacji. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 2 139 791 616,95 zł.

Najwyższa oferta opiewa na kwotę prawie 1 758 900 000,00 mld zł brutto, natomiast najniższa oferta cenowa wynosi niecałe 1 056 602 056,26 mln zł brutto.
 Komisja przetargowa sprawdzi oferty i wyłoni najkorzystniejszą. Umowę z wykonawcą planuje się podpisać w II kwartale 2018 r. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie: "Zaprojektowanie i wybudowanie drogi S3 Legnica (A4) – Lubawka, zadanie III od węzła Bolków (bez węzła) do węzła Kamienna Góra Północ (bez węzła), o długości ok. 16,1 km".

Droga ekspresowa S3 Bolków (bez węzła) - Granica Państwa podzielona została na dwa odcinki: III od Bolkowa (bez węzła) do Kamiennej Góry (bez węzła) oraz IV od Kamiennej Góry (z węzłem) do granicy państwa. Budowę drogi przewidziano w przekroju dwujezdniowym 2 x 2, szerokość jezdni 2 x 3,5 m plus pas awaryjny 2,5 m, o obciążeniu nawierzchni 115 kN/oś. Na zadaniu powstaną dwa tunele drogowe w ciągu drogi ekspreswej S3. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest do roku 2023.

Celem inwestycji jest poprawa transportu drogowego, skomunikowanie terenów przygranicznych poprzez autostradę A4 i sieć dróg ekspresowych z centralną Polską, poprawienie warunków jazdy i bezpieczeństwa ruchu oraz wyprowadzenie ruchu tranzytowego z DK3 i DK5 poza rejon miast: Jawor, Bolków, Kamienna Góra i Lubawka.

Reklama

Komentarze (8)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Bardzo rozczarowany
Bardzo rozczarowany30 listopada o 03:46
https://www.youtube.com/watch?v=i0_rkw-z4oY
Lubię to! 2
pokemon psajdak
pokemon psajdak30 listopada o 01:55
Pani Ela jest najlepszą minister. Dzięki niej mamy mercedesa i przyspieszyły prace przy s3.
Lubię to! 0
Aneta
Anetapokemon psajdak30 listopada o 08:37
I co ważne uczy nas prawdziwej historii składając wiązanki.
Lubię to! 0
$
$pokemon psajdak1 grudnia o 20:36
ja faktycznie już mam Mercedesa , moi koledzy z PISu też.A ty pokemonku??
Lubię to! 0
Misiek 2 fakultety ze studia
Misiek 2 fakultety ze studia29 listopada o 23:32
Nasza pani minister jest najlepsza! Jest elegancką kobietą z klasą, pięknie przemawia, dostojnie składa wiązanki kwiatów pod pomnikami. Tyle robi dla Jawora, Męcinki i Bolkowa. Jest najlepsza!
Lubię to! 1
malwina
malwinaMisiek 2 fakultety ze studia30 listopada o 10:48
studio 1 czy studio 2?
Lubię to! 4
Sylwek
Sylwek29 listopada o 23:06
Brawo rząd pisowski! Brawo minister Witek! Działajmy tak dalej, bo na razie jest super, a będzie jeszcze lepiej!
Lubię to! 0
malwina
malwinaSylwek30 listopada o 10:48
dzień dobry panie rudziec
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.