Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Orszak Trzech Króli w Męcince

6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywanej świętem Trzech Króli Parafia w Męcince organizuje Orszak Trzech Króli.

Fot. materiały prasowe © Materiały prasowe

W tym roku będzie on nawiązywał do 100–lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tego względu podczas uroczystości zagoszczą w Męcince trzy wielkie postacie mające wpływ na historię Polski. Będą to Bolesław Chrobry – pierwszy król Polski, Jan III Sobieski – zwycięzca spod Wiednia, obrońca wiary chrześcijańskiej i Marszałek Józef Piłsudski – symbol odrodzonej po 123 latach niewoli Ojczyzny.

Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Męcince o godz. 12.00. Po zakończeniu Mszy barwny korowód przejdzie do amfiteatru przy szkole. Każdy uczestnik otrzyma koronę. Orszak prowadzić będą królowie jadący konno. Po dojściu do amfiteatru dzieci zaprezentują jasełka. Dla każdego uczestnika przewidziany jest gratisowy ciepły poczęstunek (wojskowa grochówka i barszczyk) oraz gorąca herbata z sokiem malinowym. Każde dziecko będzie mogło także przejechać się na koniu, na którym przybyli królowie.

Współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Męcinka oraz OSP w Męcince. Serdecznie zapraszamy 6 stycznia do Męcinki.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Brzenczyszczykiewicz
Brzenczyszczykiewicz6 stycznia o 15:24
Ks. Marek to dobry człowiek przyjazny dla Parafian. Przed nim w Męcince nic się nie działo. BRAWO PROBOSZCZU
Lubię to! 1
sbd
sbd3 stycznia o 10:06
Brawa dla Parafii i dla Ks. dr. Marka Kluwaka za zorganizowanie tego Marszu, ale także za miłego Sylwestra 2017 r. !!!
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.