Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

O znikającej uldze dla mieszkańców na październikowej sesji

Tomasz Gaździcki w imieniu mieszkańców podczas październikowej sesji Rady Miejskiej poruszył temat zniknięcia ulgi z tytułu braku udogodnień typu: łazienka i ubikacja w mieszkaniach komunalnych.

O sprawie pisaliśmy już na początku czerwca. Wówczas Tomasz Gaździcki wraz z radnym Grzegorzem Olszewskim złożyli w tej sprawie "zapytanie obywatelskie" do burmistrza. W związku z brakiem satysfakcjonującej odpowiedzi Tomasz Gaździcki zwrócił się o wyjaśnienie sprawy do wojewody.

- Chcąc ostatecznie wyjaśnić temat, wystąpiłem do wojewody z prośbą o pomoc i rozstrzygnięcie sprawy dotyczącej odebrania ulgi w opłatach czynszowych. Niestety, przyszła odpowiedź, że tym powinna zająć się rada gminy. Szkoda, że jednak nie podjęto sprawy na tym poziomie, bowiem w tym samym piśmie jest informacja, że wojewoda sprawuje nadzór nad działalnością gminy weryfikując podejmowane akty prawe, a tu chodzi właśnie o zapis regulaminu przyjętego uchwałą Rady Miejskiej, który brzmi: "W przypadku, gdy podwyższenia standardu lokalu dokonał najemca, za zgodą i pisemną umowa rozliczeniową z wynajmującym, ulepszenia te nie powodują zmiany wysokości czynszu najmu". W związku z tym udałem się na październikową sesję Rady Miejskiej z wnioskiem o skierowanie sprawy do Komisji Rewizyjnej, celem rozstrzygnięcia. Niestety, spotkało się to z oporem, a pan przewodniczący rady Iwański zasugerował, aby zwrócić się o wyjaśnienia bezpośrednio do pani dyrektor ZLK. Trochę to dziwne, albowiem już raz była przesłana odpowiedź na interpelację, w której Urząd Miasta twierdził, że wszystko jest w porządku. Zatem dlaczego teraz chcieliby zająć inne stanowisko? Mimo wszystko ponownie zwrócę się zgodnie z sugestią przewodniczącego rady do ZLK o wyjaśnienie. Nie odpuszczę, mieszkańcy maja prawo uzyskać jasną odpowiedź na pytanie, dlaczego ulga zniknęła - podkreśla Tomasz Gaździcki.

Poniżej prezentujemy odpowiedź wojewody:

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Sabina
Sabina10 października 2017 o 13:23
Ulgi znikają, ceny za wodę i ścieki rosną, podobnie czynsze. Podziękujemy przy okazji wyborów tej ekipie.
Lubię to! 5
wydatki z budżetu
wydatki z budżetuSabina10 października 2017 o 13:25
za to burmistrza pensja od początku kadencji jest na niemalże najwyższym poziomie
Lubię to! 3
nadzór wojewody
nadzór wojewody10 października 2017 o 07:46
Wojewoda sprawuje nadzór nad uchwałami rady gminy, ale w zakresie stanowienia, nie stosowania. http://gminy.blogspot.com/2010/12/nadzor-nad-dziaalnoscia-gminna.html
Lubię to! 0
mieszkaniec
mieszkaniec9 października 2017 o 23:43
Brawo Panie Tomaszu! Mieszkańcy zasobów administrowanych przez ZLK trzymają kciuki, bo sprawa jest mocno niejasna i pokrętnie tłumaczona.
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.