Środa, 24.04.2024 200

Nysa Wolbromek wygrywa z Halniakiem

Nysa Wolbromek pokonaa dzi zesp Halniaka Mikw 5:3 w meczu 15. kolejki jeleniogrskiej A-klasy.

A cztery gole dla Nysy strzeli dzisiaj Damian Kleszcz. Jedno trafienie dla Nysy dooy Nowakowicz. Spotkanie rozpoczo si jednak od bramki dla gospodarzy w 7 minucie. Na odpowied ze strony Nysy czekalimy do kocówki pierwszej poowy. W 40 minucie wyrówna Kleszcz, a po 120 sekundach dooy kolejnego gola. W 52 minucie, byy zawodnik LZS Lipa, skompletowa hat-tricka.

Halniak si nie poddawa i w 65 minucie zdoby gola kontaktowego. Jednak myl o trzech punktach wybili gospodarzom z gowy w 72 minucie Kleszcz i w 78 Nowakowicz. Rezultat kocowy ustali w 82 minucie, gracz gospodarzy.

Dla Nysy byo to drugie wyjazdowe zwycistwo w tym sezonie i by to zarazem rewan za przegran w rundzie jesiennej 1:2. Nadal zajmuj przedostatni pozycj w ligowej tabeli. Natomiast ich dzisiejszy przeciwnik - Halniak Mików umocni si na ostatniej pozycji i do wolbromian traci ju 5 punktów. Za tydzie podopieczni Dariusza Pawlaka rozegraj pierwszy mecz w 2012 roku na wasnym boisku. W Wielk Sobot podejm KS 1946 Chemsko lskie.

1 kwietnia (niedziela), godz. 11:00 - Mików
Halniak Mików - Nysa Wolbromek 3:5 (1:2)
Bramki: ? 7', ? 65', ? 82' - Kleszcz 40', 42', 52', 74', Nowakowicz 78'
Nysa: Bielicz - liwka, Martyniak, Gontarz(Plewka), P.Lewandowski - R.Pawlak(Dbrowski), D.Nowak, P.Nowak, Dbski(S.Lewandowski) - Nowakowicz, Kleszcz(P.Pawlak)